Gościem Dzień Dobry TVN był Will McCallum, który opowiedział nam o prostych sposobach na ograniczenie zużycia plastiku przez każdego z nas. Kto produkuje najwięcej plastiku na świecie? Co może się stać jeśli nie zmienimy naszego postępowania? Czy rzeczywiście możliwe jest to, że do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb? Will McCallum : "... i ludzie, i rządy, i firmy ponoszą odpowiedzialność. Musimy wspólnie nad tym pracować. Nie możemy ignorować tematu i mówić 'Kiedyś to się wyczyści'"!
Świeradów Zdrój to malownicze uzdrowisko położone w samym środku Gór Izerskich, w dolinie rzeki Kwisy. Słynie między innymi z wyjątkowego klimatu i bogactwa wód mineralnych. Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów w Świeradowie?
Spinalonga to niewielka wyspa, położona na wschód od Krety. Od 1903 do 1957 roku była wyspą trędowatych. Dziś Spinalonga jest atrakcją turystyczną – odwiedzają ją turyści przypływający na nią z miejscowości Elounda czy z Agios Nikolaos.
Ludzie wyglądali jak trupy, nie mieli uszu, palców, nosów... Czy zdrowi ludzie, jeśli już raz postawili stopę na tej wyspie, nie mogli z niej wrócić? Trędowaci założyli tam własne społeczeństwo i zakładali rodziny. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara udała się na wyspę trędowatych.
Trentino to autonomiczna prowincja Trydentu. Zimą jest rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury. Jakie atrakcje czekają na turystów w tym regionie? Zobaczcie!
Dr hab. Marta Kolanowska z Uniwersytetu Łódzkiego specjalizuje się w badaniu storczyków z obszarów tropikalnych. Wraz ze współpracownikami opisała już ponad 200 nowych gatunków tych kwiatów. Co szczególnie zainteresowało ją w storczykach? Na czym polega ich wyjątkowość? Badaczkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Wyspa Muzeów to miejsce unikatowe. Jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata przyciąga co roku setki tysięcy turystów. Ten unikatowy zespół budynków został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W średniowieczu miejsce to było podmokłą, bagnistą łąką, którą nikt się nie interesował. Co jeszcze warto zobaczyć w Berlinie? Sprawdził to Michał Cessanis.
Niedźwiedź miał mocno spać, a tymczasem zachciało mu się chodzić po lesie. Zmartwił się tym leśniczy Kazimierz Nóżka i postanowił misia Grzesia, zwanego też Lesiem zachęcić do powrotu pod pierzynę. Spotkanie z miśkiem nagrał, a Nadleśnictwo Baligród udostępniło video w mediach społecznościowych. Monolog leśniczego stał się hitem w sieci. Leśniczego odwiedził Robert Stockinger. Reporter Dzień Dobry TVN chciał wiedzieć, jak właściwie miał na imię misiek i jak się zachować, kiedy na drodze spotka się niedźwiedzia.
Alpy leżą na terytorium następujących europejskich państw: Włoch, Słowenii, Niemiec, Liechtensteinu, Szwajcarii, Austrii, Monako i Francji. Ten piękny łańcuch górski od stuleci przyciąga miłośników zimowego szaleństwa. Gdzie wybrać się na narty w Alpy?
W latach 1942-1945 do Afryki Wschodniej przybyło ok. 15-18 tysięcy osób pochodzących głównie z terenów Kresów Rzeczypospolitej. Polacy zanim dotarli do miejsca, w którym mogli się czuć bezpieczni i wolni, przeszli przez niewyobrażalne piekło. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. Huberta Chudzio, dyrektora Centrum Dokumentacji Zsyłek Wypędzeń i Przesiedleń UP Instytutu Historii i Archiwizacji.
Po wakacjach pewna hiszpańska wypożyczalnia samochodów ściągnęła z ich karty 400 euro w ramach odszkodowania, mimo że nie spowodowali żadnych zniszczeń ani usterek. Jako dowód wykorzystała sfabrykowane zdjęcia. Okazuje się, że niektóre zagraniczne wypożyczalnie regularnie okradają w ten sposób polskich turystów. Jak uchronić się przed oszustami? Na co zwracać uwagę podczas internetowych rezerwacji wycieczek, hoteli czy samochodów? O tym rozmawialiśmy dziś z prawniczką, Elizą Kuną.
W pełni zachowany Pałac w Nieborowie należał do rodziny Radziwiłłów. Sam budynek i tereny wokół niego tak bardzo zachwyciły twórców "Akademii Pana Kleksa", że postanowili realizować tam zdjęcia do rzeczonego filmu. A co zachwyciło prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka?
Kto jest we Włoszech płcią piękną i co robią mężczyźni we Włoszech, żeby podobać się kobietom, a co musi wiedzieć Włoszka by zainteresować mężczyznę?
Okazuje się, że Włosi coraz częściej przyjeżdżają do Polski. Odwiedzają nasz kraj nie tylko w wakacje. Niektórzy z nich postanowili osiedlić się tu na stałe. Dlaczego upodobali sobie akurat Zagłębie Dąbrowskie? Co im się tutaj podoba, a do czego ciężko jest się przyzwyczaić?
5 czerwca w Dęblinie obył się finał konkursu Szkoły pod Żaglami. W zawodach sportowych wyłoniono dwie klasy po 30 osób, które w semestrze jesiennym jedna i w semestrze letnim druga popłyną w rejs na Morze Karaibskie. Więcej o Szkole pod Żaglami mogliście się dowiedzieć z dzsiejszego Dzień Dobry TVN.
W Wielkopolsce 11 listopad to - przede wszystkim - dzień św. Marcina. W tym dniu spożywa się w ogromnych ilościach rogale świętomarcińskie. Jak je przyrządzić? O tym rozmawiamy z krytykiem kulinarnym Maciejem Nowakiem.
Hotel Bristol otwarty został w 1901 roku. Wśród jego akcjonariuszy znalazł się m.in. Ignacy Paderewski. To dlatego tu właśnie odbywały się posiedzenia rządu, które, gdy się zbytnio przeciągały, kończyła żona premiera Paderewskiego.
Jesienią pojawi się program "Kobieta na krańcu świata". Gospodynią została Martyna Wojciechowska, która wybierze się w podróż po świecie, by poznać życie kobiet z różnych kultur.
W dzisiejszym odcinku Martyna odwiedza lotnisko w Tanzanii. Pracuje tam czarnoskóra Nayioma Rae, jest pilotką regionalnych linii lotniczych. Oprócz niej pracują jeszcze 2 kobiety – pilotki.
Faryny to niewielka wioska na Mazurach w gminie Rozogi, w której powstało Miasto Aniołów: wielka kolekcja ogromnych, drewnianych aniołów. Kto wpadł na pomysł, aby je wyrzeźbić? Zobaczcie!
Ilona Wiśniewska przez osiem lat mieszkała na Spitsbergenie - największej wyspie norweskiego archipelagu Svalbard w Arktyce i najbardziej na północ wysuniętym siedlisku ludzkim na świecie. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak żyje się na Spitsbergenie. Jak tam trafiła? Czym się zajmowała? Co ją zachwycało na Spitsbergenie? Dlaczego tamtejsi mieszkańcy noszą ze sobą broń?
Tym razem Michał Cessanis w ramach swoich weekendowych podróży sprawdził, jak wygląda zima za kołem podbiegunowym, odwiedził Lapończyków i szukał zorzy polarnej.
„Kobieta na krańcu świata 2” to kolejny cykl dziesięciu egzotycznych reportaży ukazujących niezwykłe miejsca, kulturę i obyczaje kobiet. O przygodach jakie czekają na nas w tej podróży opowiedziała nam dziś Martyna Wojciechowska.
Prezentujemy kolejny reportaż z wyprawy ekipy Dzień Dobry TVN i gwiazd do Indii.
Gdzie wybrać się na zimowy urlop? Latem Toskania, a zimą Trentino - radzi w Dzień Dobry TVN Włoch Vito Casetti.
Dziś ekipa Dzień Dobry TVN zawitała w Rzeszowie. Razem z nami przekonajcie się jakie tajemnice kryje w sobie to miasto.
Dziś gościliśmy w Krynicy, która jest znana chyba przede wszystkim ze swojego uzdrowiska. Nieodłącznie związany jest z nią też malarz Nikifor, nazywany Krynickim.
Hubert z ekipą Dzień dobry TVN po raz drugi wybrał się do Bułgarii, aby przybliżyć ten wyjątkowy kraj, kulturę, ludzi tam żyjących, a także aby podążyć śladami historii jego rodzinny. Dziś opowiedział nam podróży do Wielkiego Tyrnowa. Pokazał też miejsca związane ze swoim dzieciństwem, bliskie jego sercu, ciekawe i wyróżniające to miasto od innych europejskich miast.
Miasteczko studenckie w Sofii to miasto w mieście. 50 tys. mieszkańców, głównie studentów, pełna infrastruktura. Wygląda na zaniedbane i niebezpieczne, ale to lokalny koloryt, którego trudno nie docenić. W miasteczku mieszkają studenci z całego świata. Prowadzący "Milionerów" dobrze poznał to miejsce. I Wy możecie je poznać dzięki reportażowi Huberta Urbańskiego.
Hubert urodził się w Polsce, ale jego mama była Bułgarką. Rodzice poznali się na wycieczce zakładowej w Bułgarii i zakochali się w sobie. Specjalnie dla nas przygotował pięć odcinków w których pokazał nam prawdziwą Bułgarię.