Mikołaj Rey wybrał się na Podlasie by poznać prawosławne tradycje wigilijne. Zobaczcie jakie potrawy można znaleźć na świątecznym stole i jakie zwyczaje są tam kultywowane.
Co prawda wakacje dopiero za 6 miesięcy, ale już teraz warto je zaplanować. Które kierunki będą modne wśród turystów w 2019 roku ? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Klaudyna Fudala - ekspert wakacje.pl.
Michał Cessanis wybrał się na weekend do Wiednia. Podróżnik wziął lekcje tańca w najsłynniejszej, wiedeńskiej szkole, spróbował tamtejszych specjałów oraz sprawdził, jak wyglądają przygotowania do słynnego koncertu noworocznego.
Był już w 60 krajach świata, ma troje dzieci i wybudował szkołę - to jednak nie jedyne osiągnięcia 24-letniego podróżnika, Huberta Pleskota. Ze swych podróży wysyła pocztówki w zamian za dotacje na rzecz fundacji charytatywnych.
Żyją na walizkach i w nieustającym biegu, ale z uśmiechem na ustach. O tym, jak wyglądają kulisy pracy stewardów i stewardess opowiada program "No to lecę!" z Travel Channel.
Tym razem Michał Cessanis postanowił wybrać się na weekend do Wiednia. Zobaczcie jak najlepiej poruszać się po stolicy Austrii, gdzie serwowane są najlepsze kiełbaski i które muzea TRZEBA odwiedzić! Przy okazji Michał dowiedział się kto wynalazł, tak popularną na świecie, kulę śnieżną i odwiedził wiedeńskie jarmarki bożonarodzeniowe.
Wiele osób spędza Sylwestra w górach. Niestety ceny w tym okresie rosną z roku na rok. Według ekspertów, są takie miejsca, gdzie za dobę możemy zapłacić nawet dwudziestokrotnie więcej niż w inne dni w roku. Czy ceny karnetów na stoki narciarskie i innych górskich atrakcji także są wyższe w okresie Sylwestra? Na co zwracać uwagę, aby nie naciąć się na fałszywe oferty? Sprawdziliśmy to!
W kolejnym odcinku "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska pojechała do Czadu, gdzie spotkała się z koczowniczym plemieniem Wodaabe. Co jest niezwykłego w tym ludzie? Otóż nastąpiła w nim zamiana ról i to mężczyźni bardziej dbają o swoją urodę niż kobiety. Co robią, aby pięknie wyglądać? Czy to prawda, że dopuszczalna jest tam rozwiązłość seksualna kobiet? O swojej wyprawie podróżniczka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Wyspy Kanaryjskie to upragniony cel podróży dla wielu osób. Teneryfa stanowi największą wyspę archipelagu, wyróżniając się jednocześnie zróżnicowanym ukształtowaniem, klimatem i krajobrazem. Atrakcje, jakie oferuje sprostają wymaganiom najbardziej wybrednych turystów.
Natura na wyciągnięcie ręki, przyjaźni mieszkańcy i ciekawe zabytki – tak w wielkim skrócie prezentuje się Szwecja. Nie jest to typowo wakacyjny kierunek, aczkolwiek z uwagi na niedalekie położenie i stosunkowo tanie loty z Polski, z pewnością warty polecenia. Pomimo obecności w Unii, w Szwecji nadal utrzymana jest krajowa waluta. Przygotujmy się na zwiększone wydatki podczas podróży, gdyż państwo należy do najdroższych w Europie.
Wenecja – miasto na wodzie, które co roku przyciąga rzesze turystów z całego świata jest jednym z głównych symboli Włoch. Największą popularnością wśród odwiedzających niezmiennie cieszy się Pałac Dożów zlokalizowany na Placu św. Marka. Pora wyruszyć w drogę i poczuć prawdziwie włoski klimat miasta, które kiedyś może zatonąć.
Stolica to z jednej strony miasto w typowo kosmopolitycznym stylu, z drugiej zaś oaza natury, w której odpoczniemy z dala od ulicznego zgiełku. Oslo należy do najdynamiczniej rozwijających się europejskich miast. Turyści mogą liczyć na naprawdę spore atrakcje.
Ekskluzywna, luksusowa, klimatyczna i niezwykle urokliwa – tak w skrócie można opisać grecką wyspę Mykonos. Od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością, która niewątpliwie wynika z faktu, iż co roku odwiedzana jest przez światowe gwiazdy. Gorące nazwiska przyciągają kolejnych turystów, dla których Mykonos stanowi kierunek upragnionych wakacji. Co oferuje nam wyspa?
Wybrzeże Costa del Sol jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych Hiszpanii. Stałym punktem wycieczek jest oczywiście Malaga – kusząca typowym andaluzyjskim klimatem, niesamowitymi zabytkami i niezwykle ciekawą historią. Malaga to także złociste plaże, pełne atrakcji dla wczasowiczów.
Michał Cessanis zaprasza na drugą część swojej podróży po Cyprze. Tym razem przemieszczał się po wyspie samochodem. Odwiedził między innymi kobietę, która pobiła rekord Guinessa na najdłuższy obrus na świecie. Ile ma metrów? Jak długo go szyła? Przyglądał się też parzeniu kawy w tradycyjny cypryjski sposób. Był również w pobliżu skały Afrodyty. Co jeszcze widział w tym niezwykłym kraju?
Uosobienie włoskiego dolce vita, klimatyczne miasteczka, rozciągające się aż po horyzont winnice i fascynująca historia – taka właśnie jest Toskania. Co roku przyciąga tysiące turystów i należy do najpopularniejszych kierunków turystycznych świata. Co warto zobaczyć podczas naszej wizyty? O tym poniżej.
Na niewielkiej wyspie Sentinel Północny żyje plemię, które oporne jest na wpływy cywilizacji i broni swojej ziemi przed obcymi. Niedawno na wyspę przedostał się nielegalnie podróżnik i misjonarz John Allen Chau. Jego celem było nawrócenie tubylców na chrześcijaństwo. Niestety wyprawa zakończyła się dla niego tragicznie. Rybacy, którzy znajdowali się w okolicy wyspy widzieli, jak jej rdzenni mieszkańcy zakopują ciało Amerykanina na plaży. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy podróżnika Mateusza Waligórę, aby zapytać, czy Sentinelczycy - według jego wiedzy - to jedyna taka społeczność, która tak agresywnie reaguje na cywilizację.
Po swojej ulubionej wyspie na Morzu Śródziemnym postanowił oprowadzić nas Michał Cessanis: "Są tu nie tylko najczystsze plaże w Europie, przepyszne jedzenie, mnóstwo historii i zabytków ale przede wszystkim mnóstwo słońca przez cały rok". Zobaczcie jak poznać Cypr w 48 godzin, co TRZEBA zobaczyć, co warto zjeść i gdzie wybrać się na ... lekcję tańca.
"Kobieta tutaj nie może podejmować decyzji, nie może zabierać głosu, nie może głosować wewnątrz naszej grupy. (...) Kobieta jest jak rzecz, nie jest człowiekiem, jest przedmiotem". Catalina Sanchez Perez mieszka w meksykańskim stanie Chiapas. Jest jedną z nielicznych, wykształconych kobiet. Ukończyła prawo i kryminologię. Po skończeniu studiów postanowiła wrócić do rodzinnej wioski i pomóc innym kobietom w zdobyciu edukacji, znalezieniu pracy i usamodzielnieniu się.
Zapraszamy na 2. część weekendowego przewodnika po Zagrzebiu. Co, tym razem, postanowił pokazać nam podróżnik - Michał Cessanis? Co trzeba zjeść w Zagrzebiu, gdzie wybrać się na zakupy i co koniecznie zobaczyć? Sprawdźcie.
Jesienna plucha już zaczęła Was męczyć? Zapraszamy do Meksyku! :) Na wycieczkę po ulicach San Cristóbal de las Casas, naszych widzów zaprosiła Ola Synowiec. W ramach cyklu "Jestem z Polski" na Travel Channel będziemy odwiedzać Polaków mieszkających na całym globie!
Tym razem Michał Cessanis wybrał się do stolicy Chorwacji - Zagrzebia. Co podróżnikowi udało się zobaczyć w tym mieście w ciągu 48 godzin? Czy smakowała mu typowa chorwacka przekąska - sprasowany tłuszcz wieprzowy?
Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmiczne - NASA obchodzi w tym roku 60-te urodziny. Rory Kennedy jest autorką filmu "NASA: niekończąca się podróż", w którym pokazane są najbardziej spektakularne misje agencji kosmicznej. W Londynie spotkała się z nią reporterka Dzień Dobry TVN - Anna Senkara. Jak Rory wspomina swojego wujka Johna F. Kennedy'ego i czego nauczyła się od astronautów, z którymi dane było jej się spotkać? Jak patrzą na ryzyko z, którym związany jest ich zawód? Jakie plany ma NASA na najbliższe lata? Czy jej zdaniem, we wszechświecie, istnieje inna cywilizacja? Dokument „NASA: niekończąca się podróż” - niedziela 14 października, godz. 11:00 Discovery Channel!
"Tatko, jadę. No to wracaj synu szczęśliwie...". Tomasz Mackiewicz siedem razy próbował zdobyć szczyt Nanga Parbat. Udało mu się tego dokonać w styczniu 2018. Niestety swój sukces przypłacił śmiercią. Gościem Dzień Dobry TVN był dziś ojciec himalaisty - Witold Mackiewicz. Jak wyglądały ich wzajemne relacje? Jak radzi sobie z tragedią jaka go spotkała? Czym dla jego syna była wspinaczka? "Tomek pokonał jedne Himalaje, wyzwalając się z tej złej pasji, negatywnej i zdobył te Himalaje, które były jego marzeniem. (...) Wykorzystał swoją pozytywną energię na to, żeby wyjść z bagna, o którym Kotański mówił dużo ostrzej".
"Ziemniak, prawdziwy król polski". Mikołaj Rey postanowił prześledzić historię ziemniaków w Polsce. Wiedzieliście, że "oczka (ziemniaka) są bardzo trujące dla człowieka"?, Jak ziemniaki trafiły do naszego kraju i kiedy stały się tak popularne? Jak rozwijały się narzędzia służące do ich zbierania i jak wygląda nowoczesny kombajn, który potrafi zebrać 200-300 ton tego warzywa dziennie? Jakiej ziemi wymaga ziemniak i jak przygotowuje się pole pod jego uprawę? Zobaczcie.
Podróżnik Michał Cessanis wpadł na weekend do Oslo. Razem ze swoimi znajomymi postanowił zwiedzić miasto na rowerze. Zobaczcie, jakie interesujące miejsca pokazali mu Monika i Andrus. Czy spędzanie wolnego czasu na rowerze jest w Oslo popularne?
Na świecie pozostały już tylko 4 takie walizy! Kufer podróżny Ignacego Paderewskiego to prawdziwe dzieło sztuki. Zaprojektował go sam Louis Vuitton. Jak na niekwestionowaną gwiazdę swoich czasów przystało, Ignacy Jan Paderewski podróżował z klasą. Łukasz Radwan postanowił zaprezentować naszym widzom niezwykły kufer, który nasz wybitny pianista otrzymał od znanego projektanta. Jak myślicie, ile kosztuje dziś taka walizka?
Robi się coraz chłodniej i osoby, które nie przepadają za niskimi temperaturami chętnie uciekłyby do miejsc, w których teraz świeci słońce. Gdzie szukać tanich biletów do ciepłych krajów? W Dzień Dobry TVN radziła podróżniczka Hanna Jawsiewicka.
Łukasz Radwan postanowił przybliżyć naszym widzom jeden z siedmiu cudów Polski - Kanał Elbląski. To jedyny taki kanał na świecie! Jakie atrakcje oferuje nam ten zabytek i pomnik historii? Co można zobaczyć podróżując kanałem?
Podróżnik Michał Cessanis wpadł na weekend do Oslo, aby sprawdzić, co można zobaczyć w tym mieście w ciągu 48 godzin i jak odpoczywają Norwegowie.