Na plaży w Łebie Olivier Janiak spotkał się z Edytą Pazurą i Cezarym Pazurą. Małżeństwo niedawdno zostało po raz trzeci rodzicami. Jak dzielą się domowymi obowiązkami?
W kolejnej odsłonie cyklu "Mikrowyprawy" Łukasz Długowski odwiedził Jelenią Górę. Miasto na Dolnym Śląsku to Termy Cieplickie oraz kolarstwo górskie. Z tego też względu Łukasz spotkał się z Mają Włoszczowską. Jelenia Góra to także atrakcje historyczne i kulturalne. Czy wiedzieliście, że miasto jest nazywane "Doliną Pałaców i ogrodów"?
Olivier Janiak spotkał się na plaży w Łebie z Łukaszem Konikiem, który przygotował potrawy bazujące na szynkach i kiełbasach i golonce. Jesteście ciekawi, co z tego powstało?
W kolejnym cyklu "Mikrowyprawy" Łuasz Długowski odwiedził Wałbrzych. Jest to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Dolnym Śląsku. Razem z Zamkiem Książ stanowią atrakcję dla turystów i miłośników niewyjaśnionych tajemnic. Zamek robi ogromne wrażenie. Komu zawdzięczamy jego budowę? Łukaszowi udało się dotrzeć do podziemnych korytarzy, które były kopane od 1944 roku przez wojennych jeńców. Włabrzych to również tradycje górnicze. Jakie jeszcze atrakcje skrywa miasto? Czy wiedzieliscie, że Wałbrzych jest stolicą porcelany?
Witold Zbijewski chciał osiągnąć w życiu stan, w którym nic nie musi. Zwolnił się z pracy, rozstał się ze swoją partnerką i zamieszkał w kamperze. Jak sam mówi, w ten sposób obniżył koszty życia. Jego dom jest tam, gdzie aktualnie zaparkuje. Jakie są plusy, a jakie minusy takiego życia?
W pierwszy sierpniowy weekend Projekt Plaża stacjonuje w Dziwnowie. Olivier Janiak spotkał się u z Aureliuszem Wilkiem, autorem podręczników z zakresu świadomego stylu życia i odżywiania. Pan Aureliusz przygotował dania kuchni francuskiej.
W kolejnej odsłonie cyklu "Mikrowyprawy" Łukasz Długowski wybrał się do Bolesławca, gdzie odwiedził Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec", gdzie od kilkudziesięciu lat powstaje ręcznie wykonywana ceramika. Po zakładzie Łukasza oprowadziła Pani Janina. Ile miesięczne ton gliny przetwarzają pracownicy zakładu? Jak wygląda produkcja ceramiki? I dlaczego ceramiczny bałwanek powstaje już w środku lata?
Maluchem do Bułgarii? Tak w latach 80. podróżowali Polacy. Dziennikarze Dzień Dobry Wakacje: Katarzyna Jaroszyńska i Robert Stockinger postanowili sprawdzić, czy w dzisiejszych czasach jest to równie możliwe. Podobno najważniejszą zasadą podczas pakowania jest dopychanie ;) Z Warszawy do Złotych Piasków mieli ponad 1900 km. Czy udało im się do jechać do celu?
O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiada z miejscowości Drzewce koło Nałęczowa. Jakie atrakcje skrywa to miejsce?
W tym roku obchodzimy 80-lecie kolei na Gubałówce. Z tej okazji utworzono wystawę, która obrazuje historię tego miejsca. Gubałówka tętni życiem od samego rana do wieczora. Na szczycie góry można spędzić czas na plaży oraz wziąć udział w warsztatach. Oprócz tego w ramach festiwalu Hej Fest na Gubałówce czekają na turystów koncerty największych polskich gwiazd. Na najwyżej położonej scenie w Polsce wystąpili już Krzysztof Cugowski oraz Organek.
Lawenda jest nazywana niebieskim złotem Prowansji. Ma wiele właściwości leczniczych. W maleńkim miasteczku w Prowansji znajduje się rodzinne muzeum lawendy, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata. Historia rodzinnego biznesu sięga aż 1890 roku. Czy wiedzieliście, że prawdziwa lawenda rośnie tylko w Prowansji? Lawendowe pola zwiedziła dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Bianka Zalewska.
Dziś wieczorem odbędzie się sąd nad Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. O co chodzi? Dowiedział się tego Mateusz Hładki. Jakie zarzuty stawiane są budynkowi? A Wy, co myślicie o Pałacu?
O kulisach akcji ratunkowej, dzięki której z zatopionej jaskini w Tajlandii uratowano młodych piłkarzy, opowiedział nam, w studiu Dzień Dobry Wakacje, Wojciech Bojanowski: "Atmosfera była taka, że to jest bez szans..." . Ile osób było zaangażowanych w tę akcję, jak wyglądało codzienne życie w obozie i jak całą sytuację znosili rodzice uwięzionych?
Robert Stockinger: "To ile zapłacimy za podróż autem, w dużej mierze zależy od nas samych". Jak jeździć, żeby spalać jak najmniej paliwa? Na co zwracać szczególną uwagę i ile możemy zaoszczędzić stosując się do zasad eko-jazdy? Zobaczcie jakich rad naszemu reporterowi udzielił Filip Kaczanowski - trener techniki jazdy.
Minęły już dwa lata od wstrząsających wydarzeń w Nicei. Jak dziś wygląda tam życie, jak służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów i jak ludzie wspominają tamte dni? Z kamerą Dzień Dobry Wakacje do Nicei wybrała się Bianka Zalewska.
Rumia to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto, położone w urokliwym otoczeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ma niezwykle bogatą ofertę dla turystów. Jakie atrakcje tam na nich czekają?
Wielu osobom Polanica Zdrój może kojarzyć się głównie z sanatorium. Okazuje się jednak, że jest to miejsce, w którym można także aktywnie spędzać czas - tamtejsze leśne ścieżki są idealne do uprawiania między innymi nordic walkingu. Jakie jeszcze atrakcje czekają tam na turystów? Sprawdził to podróżnik Łukasz Długowski.
Kołobrzeg to jeden z najdynamiczniej rozwijających się kurortów w Polsce o niezrównanym uroku i bogatej historii. Jakie atrakcje - oprócz wielu obiektów sanatoryjnych i spa & wellness - czeka tam na turystów? Zobaczcie.
W tętniącym życiem Świnoujściu każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewne to sprawia, że miasto i jego atrakcje niemal co roku zdobywają prestiżowe nagrody i zajmują pierwsze miejsca w turystycznych rankingach. Co więcej, miasto nie zamierza na tym poprzestać. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na turystów.
W kolejnym odcinku Mikrowypraw podróżnik Łukasz Długowski wybrał się do Kłodzka. Mógł się przekonać, co kryje się pod powierzchnią miasta i jak wygląda w środku tamtejsza twierdza, a także podziwiać panoramę miasta z bastionów górujących nad Kłodzkiem.
Warmia to historyczna kraina w północno-wschodniej Polsce. Jakie atrakcje czekają tam na turystów? Sprawdził to polski podróżnik Michał Cessanis. Miał okazję między innymi wydoić kozę Bambi i spotkać się z ciekawymi ludźmi, którzy porzucili "wielki świat", by zamieszkać na warmińskiej wsi. Dowiedział się również, czym Warmia różni się od Mazur.
Zainicjowany przez polską dziennikarkę i blogerkę Annę Alboth pokojowy marsz dla Aleppo (Civil March For Aleppo) został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Annę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o szczegóły tego projektu. Gdzie się rozpoczął marsz? Jaki był jego cel? Ile osób wzięło w nim udział? Z jakimi problemami spotykali się jego organizatorzy? Obok Anny usiadł na naszej kanapie uczestnik marszu Syryjczyk Feras Daboul. Na jakim etapie dołączył się do marszu? Jak oboje zareagowali na wiadomość, że marsz został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla?
Miałeś problemy z wylotem na wakacje, bo: lot został odwołany lub opóźniony o kilka minut? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokat Elizę Kunę, aby powiedziała, czego możemy się domagać od linii lotniczych w takich sytuacjach. Zapytaliśmy również, czy mamy szansę na zwrot pieniędzy za bilet w przypadku, gdy sami zrezygnujemy z podróży.
Aktorka Katarzyna Ankudowicz i dziennikarz Mariusz Szczygieł postanowił pozwać Skarb Państwa za szkody, jakie wyrządził im smog. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o szczegóły tej inicjatywy. Kto jeszcze ze znanych osób dołączył się do tej akcji? Na co zamierzają przeznaczyć ewentualne odszkodowanie?
Przed nami wakacje i czas urlopów. Na co możemy sobie pozwolić podczas urlopu, by nie narazić się na śmieszność? O jakich zasadach warto pamiętać podczas wakacyjnego wyjazdu? Pamiętajcie, że wakacje są czasem wolnym od pracy, ale nie od dobrych manier! Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Irenę Kamińską-Radomską, ekspertkę od savoir-vivre oraz mentorkę w programie "Projekt Lady". Na co możemy sobie pozwolić na plaży? Dlaczego do restauracji nie powinniśmy iść w kąpielówkach?
Podczas zagranicznego wyjazdu możemy zachorować lub ulec wypadkowi, dlatego warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Czym się kierować przy wyborze polisy? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: eksperta do spraw ubezpieczeń Marcina Tarczyńskiego.
To już ostatni moment, by kupić wycieczkę last minute. Ile możemy zaoszczędzić dzięki tej opcji? Które destynacje są najbardziej popularne w tym roku? Jaki typ wakacji preferują Polacy? All inclusive czy na własną rękę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Klaudynę Mortkę, specjalistkę ds. PR.
Agnieszka Lal to podróżniczka, blogerka i fotografka, która zwiedziła już 70 krajów. Obecnie mieszka w Los Angeles. Czym się kieruje wybierając kierunki swoich podróży? Jak przygotowuje się do wyjazdów? Kto jej towarzyszy? I którą podróż wspomina najlepiej? Z blogerką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Kim, w Indiach, są nietykalni? Jak wygląda tam rytuał pogrzebowy? Dlaczego Hindusi chcą pożegnać się ze światem akurat w Waranasi? W Dzień Dobry TVN gośćmi byli Jan Wąż, autor dokumentu o Waranasi pt. „Moksha” i Grzegorz Wełnicki, fotograf, który w Waranasi zrealizował projekt zdjęciowy o podpalaczach zwłok.
Dworzec Centralny w Warszawie to miejsce, które znają chyba wszyscy Polacy. Filip Chajzer postanowił przyjrzeć się bliżej budynkowi, który już niedługo stanie się ... zabytkiem. Co oznacza znajdująca się tam tabliczka z dwoma zerami? Dokąd można się dostać tunelami, które rozciągają się pod dworcem i co miał na myśli Mariusz Szczygieł mówiąc: "Kto nie okrada kraju, okrada własna rodzinę"?