W pełni zachowany Pałac w Nieborowie należał do rodziny Radziwiłłów. Sam budynek i tereny wokół niego tak bardzo zachwyciły twórców "Akademii Pana Kleksa", że postanowili realizować tam zdjęcia do rzeczonego filmu. A co zachwyciło prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka?
Kto jest we Włoszech płcią piękną i co robią mężczyźni we Włoszech, żeby podobać się kobietom, a co musi wiedzieć Włoszka by zainteresować mężczyznę?
Okazuje się, że Włosi coraz częściej przyjeżdżają do Polski. Odwiedzają nasz kraj nie tylko w wakacje. Niektórzy z nich postanowili osiedlić się tu na stałe. Dlaczego upodobali sobie akurat Zagłębie Dąbrowskie? Co im się tutaj podoba, a do czego ciężko jest się przyzwyczaić?
5 czerwca w Dęblinie obył się finał konkursu Szkoły pod Żaglami. W zawodach sportowych wyłoniono dwie klasy po 30 osób, które w semestrze jesiennym jedna i w semestrze letnim druga popłyną w rejs na Morze Karaibskie. Więcej o Szkole pod Żaglami mogliście się dowiedzieć z dzsiejszego Dzień Dobry TVN.
W Wielkopolsce 11 listopad to - przede wszystkim - dzień św. Marcina. W tym dniu spożywa się w ogromnych ilościach rogale świętomarcińskie. Jak je przyrządzić? O tym rozmawiamy z krytykiem kulinarnym Maciejem Nowakiem.
Hotel Bristol otwarty został w 1901 roku. Wśród jego akcjonariuszy znalazł się m.in. Ignacy Paderewski. To dlatego tu właśnie odbywały się posiedzenia rządu, które, gdy się zbytnio przeciągały, kończyła żona premiera Paderewskiego.
Jesienią pojawi się program "Kobieta na krańcu świata". Gospodynią została Martyna Wojciechowska, która wybierze się w podróż po świecie, by poznać życie kobiet z różnych kultur.
W dzisiejszym odcinku Martyna odwiedza lotnisko w Tanzanii. Pracuje tam czarnoskóra Nayioma Rae, jest pilotką regionalnych linii lotniczych. Oprócz niej pracują jeszcze 2 kobiety – pilotki.
Faryny to niewielka wioska na Mazurach w gminie Rozogi, w której powstało Miasto Aniołów: wielka kolekcja ogromnych, drewnianych aniołów. Kto wpadł na pomysł, aby je wyrzeźbić? Zobaczcie!
Ilona Wiśniewska przez osiem lat mieszkała na Spitsbergenie - największej wyspie norweskiego archipelagu Svalbard w Arktyce i najbardziej na północ wysuniętym siedlisku ludzkim na świecie. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak żyje się na Spitsbergenie. Jak tam trafiła? Czym się zajmowała? Co ją zachwycało na Spitsbergenie? Dlaczego tamtejsi mieszkańcy noszą ze sobą broń?
Tym razem Michał Cessanis w ramach swoich weekendowych podróży sprawdził, jak wygląda zima za kołem podbiegunowym, odwiedził Lapończyków i szukał zorzy polarnej.
„Kobieta na krańcu świata 2” to kolejny cykl dziesięciu egzotycznych reportaży ukazujących niezwykłe miejsca, kulturę i obyczaje kobiet. O przygodach jakie czekają na nas w tej podróży opowiedziała nam dziś Martyna Wojciechowska.
Prezentujemy kolejny reportaż z wyprawy ekipy Dzień Dobry TVN i gwiazd do Indii.
Gdzie wybrać się na zimowy urlop? Latem Toskania, a zimą Trentino - radzi w Dzień Dobry TVN Włoch Vito Casetti.
Dziś ekipa Dzień Dobry TVN zawitała w Rzeszowie. Razem z nami przekonajcie się jakie tajemnice kryje w sobie to miasto.
Dziś gościliśmy w Krynicy, która jest znana chyba przede wszystkim ze swojego uzdrowiska. Nieodłącznie związany jest z nią też malarz Nikifor, nazywany Krynickim.
Hubert z ekipą Dzień dobry TVN po raz drugi wybrał się do Bułgarii, aby przybliżyć ten wyjątkowy kraj, kulturę, ludzi tam żyjących, a także aby podążyć śladami historii jego rodzinny. Dziś opowiedział nam podróży do Wielkiego Tyrnowa. Pokazał też miejsca związane ze swoim dzieciństwem, bliskie jego sercu, ciekawe i wyróżniające to miasto od innych europejskich miast.
Miasteczko studenckie w Sofii to miasto w mieście. 50 tys. mieszkańców, głównie studentów, pełna infrastruktura. Wygląda na zaniedbane i niebezpieczne, ale to lokalny koloryt, którego trudno nie docenić. W miasteczku mieszkają studenci z całego świata. Prowadzący "Milionerów" dobrze poznał to miejsce. I Wy możecie je poznać dzięki reportażowi Huberta Urbańskiego.
Hubert urodził się w Polsce, ale jego mama była Bułgarką. Rodzice poznali się na wycieczce zakładowej w Bułgarii i zakochali się w sobie. Specjalnie dla nas przygotował pięć odcinków w których pokazał nam prawdziwą Bułgarię.
Mikołaj Rey wybrał się na Podlasie by poznać prawosławne tradycje wigilijne. Zobaczcie jakie potrawy można znaleźć na świątecznym stole i jakie zwyczaje są tam kultywowane.
Co prawda wakacje dopiero za 6 miesięcy, ale już teraz warto je zaplanować. Które kierunki będą modne wśród turystów w 2019 roku ? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Klaudyna Fudala - ekspert wakacje.pl.
Michał Cessanis wybrał się na weekend do Wiednia. Podróżnik wziął lekcje tańca w najsłynniejszej, wiedeńskiej szkole, spróbował tamtejszych specjałów oraz sprawdził, jak wyglądają przygotowania do słynnego koncertu noworocznego.
Był już w 60 krajach świata, ma troje dzieci i wybudował szkołę - to jednak nie jedyne osiągnięcia 24-letniego podróżnika, Huberta Pleskota. Ze swych podróży wysyła pocztówki w zamian za dotacje na rzecz fundacji charytatywnych.
Żyją na walizkach i w nieustającym biegu, ale z uśmiechem na ustach. O tym, jak wyglądają kulisy pracy stewardów i stewardess opowiada program "No to lecę!" z Travel Channel.
Tym razem Michał Cessanis postanowił wybrać się na weekend do Wiednia. Zobaczcie jak najlepiej poruszać się po stolicy Austrii, gdzie serwowane są najlepsze kiełbaski i które muzea TRZEBA odwiedzić! Przy okazji Michał dowiedział się kto wynalazł, tak popularną na świecie, kulę śnieżną i odwiedził wiedeńskie jarmarki bożonarodzeniowe.
Wiele osób spędza Sylwestra w górach. Niestety ceny w tym okresie rosną z roku na rok. Według ekspertów, są takie miejsca, gdzie za dobę możemy zapłacić nawet dwudziestokrotnie więcej niż w inne dni w roku. Czy ceny karnetów na stoki narciarskie i innych górskich atrakcji także są wyższe w okresie Sylwestra? Na co zwracać uwagę, aby nie naciąć się na fałszywe oferty? Sprawdziliśmy to!
W kolejnym odcinku "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska pojechała do Czadu, gdzie spotkała się z koczowniczym plemieniem Wodaabe. Co jest niezwykłego w tym ludzie? Otóż nastąpiła w nim zamiana ról i to mężczyźni bardziej dbają o swoją urodę niż kobiety. Co robią, aby pięknie wyglądać? Czy to prawda, że dopuszczalna jest tam rozwiązłość seksualna kobiet? O swojej wyprawie podróżniczka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Wyspy Kanaryjskie to upragniony cel podróży dla wielu osób. Teneryfa stanowi największą wyspę archipelagu, wyróżniając się jednocześnie zróżnicowanym ukształtowaniem, klimatem i krajobrazem. Atrakcje, jakie oferuje sprostają wymaganiom najbardziej wybrednych turystów.
Natura na wyciągnięcie ręki, przyjaźni mieszkańcy i ciekawe zabytki – tak w wielkim skrócie prezentuje się Szwecja. Nie jest to typowo wakacyjny kierunek, aczkolwiek z uwagi na niedalekie położenie i stosunkowo tanie loty z Polski, z pewnością warty polecenia. Pomimo obecności w Unii, w Szwecji nadal utrzymana jest krajowa waluta. Przygotujmy się na zwiększone wydatki podczas podróży, gdyż państwo należy do najdroższych w Europie.
Wenecja – miasto na wodzie, które co roku przyciąga rzesze turystów z całego świata jest jednym z głównych symboli Włoch. Największą popularnością wśród odwiedzających niezmiennie cieszy się Pałac Dożów zlokalizowany na Placu św. Marka. Pora wyruszyć w drogę i poczuć prawdziwie włoski klimat miasta, które kiedyś może zatonąć.