Greckie wakacje na razie nie dla Polaków

Evgeni Dinev Photography/Getty Images
Evgeni Dinev Photography/Getty Images
Obywatele 29 państw po przyjeździe do Grecji od 15 czerwca nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny w związku z zagrożeniem koronawirusem. Taką informację podało tamtejsze ministerstwo turystyki. Niestety, wśród wymienionych krajów nie ma Polski. Kiedy będziemy mogli wyjechać na urlop do Grecji?

Wakacje 2020 w Grecji

Jak poinformowało ministerstwo turystyki w Atenach, obywatele 29 państw - wśród których nie ma jednak Polski - będą od 15 czerwca zwolnieni z odbywania przy przyjeździe do Grecji obowiązkowej kwarantanny w związku z zagrożeniem koronawirusowym.

Państwami tymi są: Albania, Austria, Australia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Liban, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Północna Macedonia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria i Węgry. Ich obywatele będą poddawani tylko wyrywkowym badaniom na nosicielstwo koronawirusa.

Wakacje 2020 w Grecji nie dla Polaków

Na liście - oprócz Polski - brakuje m.in. Wielkiej Brytanii, będącej dotąd drugim obok Niemiec państwem, z którego przybywało do Grecji najwięcej turystów.

Władze w Atenach zapowiadają, że 1 lipca zostanie dokonana ponowna ocena międzynarodowej sytuacji epidemicznej. To pozwoli na ewentualne zniesienie obowiązku kwarantanny wobec obywateli kolejnych krajów.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?