Agnieszka Lal jest podróżniczką i blogerką. Jej profil na Instagramie śledzi aż 900 tys. osób. Do tej pory zwiedziła 73 kraje. Podróże i Instagram to jej sposób na życia. Na co dzień Agnieszka mieszka w Los Angeles. Jednak bywa tam niezwykle rzadko. Większość czasu spędza w podróży. Okazuje się, że prowadzenia Instagrama nie jest wcale prostą sprawą. Agnieszka nigdy nie umieściła na swoim profilu zdjęcia zrobionego telefonem. Jak zrobić zdjęcie, które zdobędzie kilkaset tysięcy lajków? I dokąd się teraz wybiera? Z Agnieszką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Czy w lasach pojawiły się już grzyby? Czy w najbliższych dniach pogoda będzie łaskawa dla grzybiarzy? Gdzie można się spodziewać udanych zbiorów, a gdzie będziemy musieli jeszcze poczekać? Zobaczcie.
Jak zmieniły się systemy zabezpieczeń na lotniskach po 11 września 2001 roku? Na co dziś służby zwracają szczególną uwagę? Kiedy pozostawiony przez pasażera bagaż, zaczyna być traktowany jako potencjalne zagrożenie i jaka kara grozi osobie, która go zostawiła bez opieki? Jak należy postępować gdy na lotnisku ogłoszona zostaje ewakuacja?
Blogerka kulinarna Daria Ładocha chętnie próbuje nowych rzeczy. Podczas swoich, trwających sześć tygodni wakacji na Bali postanowiła zmierzyć się z tamtejszymi falami na desce surfingowej. Musiała się też niestety zmierzyć z żywiołem, jakim jest trzęsienie ziemi. Ona i jej rodzina doświadczyli tego podczas wyprawy aż trzykrotnie. O swojej podróży, doświadczeniach i trzęsieniu ziemi opowiedziała nam wraz z córką w studiu Dzień Dobry Wakacje.
Na naszej kanapie w Dzień Dobry Wakacje zasiedli: Lara Gessler z przyjacielem Piotrem Sałatą oraz Filip Chajzer z tatą Zygmuntem "Słońce Peru" Chajzerem, uczestnicy programu "Ameryka Express", który zobaczymy w jesiennej ramówce TVN. Dlaczego Zygmunt Chajzer początkowo nie chciał wziąć udziału w tym programie? Dlaczego Lara Gessler zdecydowała się zabrać ze sobą Piotra Sałatę? Co było dla nich najtrudniejsze? Czy Filipowi przydał się spray na niedźwiedzie? Czy kłócili się ze sobą? Posłuchajcie o ich ekstremalnych przygodach i dowiedzcie się, dlaczego Chajzerowie są "rodziną z problemami"?
Podstawowym kryterium podziału turystyki jest motyw podróży osoby wyjeżdżającej. Jedni wyjeżdżają gdzieś w celach poznawczych, inni po to, by odpocząć. Mówi się też o turystyce biznesowej, religijnej i zdrowotnej. Są też tacy, którzy szukają nowych wrażeń i smaków. O tym, czym kulinarnie przyciąga turystów Kraków rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z satyrykiem Andrzejem Mleczko i Radosławem Froncem, właścicielem kilkunastu krakowskich restauracji. Gdzie w Krakowie jada Andrzej Mleczko?
Kraków to miasto, zabytków, muzeów i sztuki. Miasto, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością, chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. To także miasto festiwali teatralnych i niezależnych scen. Do krakowskiego studia Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy Piotra Siekluckiego, dyrektora Teatru Nowego oraz Izabelę Helbin, dyrektorkę Krakowskiego Biura Festiwalowego, by rozmawiać o tym, dlaczego warto odwiedzić stolicę Małopolski.
Co przyciąga turystów do Krakowa i czy Kraków kiedykolwiek pustoszeje? O atrakcjach Krakowa rozmawialiśmy na bulwarach wiślanych Krakowa z prezydentem miasta prof. Jackiem Majchrowskim. - Prawie 20 proc. krakowian żyje z szeroko rozumianej turystyki - wyjaśnia w Dzień Dobry Wakacje prof. Majchrowski. Czym Kraków kusi turystów? Dlaczego w Krakowie nawet pszczoły czują się bardzo dobrze? I co prezydent Krakowa robi po godzinach urzędowania?
W Krakowie nie można się nudzić. Kraków to miasto, które dba o miłośników aktywnego wypoczynku. Z myślą o nich stworzono w Krakowie bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Powstało tu też pierwsze w Polsce centrum rehabilitacji osób po amputacji. Do naszego krakowskiego studia zaprosiliśmy Agnieszkę Pleti, prezes fundacji wspierającej osoby po amputacji, Marka Zadębskiego, zawodnika amp futbolu oraz Marię Springwald, wioślarkę i mistrzynię Europy z Glasgow 2018.
O tym, dlaczego warto założyć własny biznes w Krakowie rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z bizneswomen Justyną Janicką i Julienem Hallier, przedsiębiorcą z Polsko-Francuskiej Izby Gospodarczej, który od 15 lat mieszka w Krakowie. - My, obcokrajowcy widzimy w Krakowie potencjał na własny rozwój, bardzo atrakcyjny rynek pracy i bardzo przyjazne miejsce do życia - mówi Julien Hallier. Czy Kraków może być polską Doliną Krzemową?
O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiada z autostrady A2, a dokładnie z Miejsca Obsługi Pasażerów. Jak bezpiecznie zachowywać się na autostradzie? Czym jest korytarz życia? Dorota o bezpieczeństwie na drodze rozmawiała z Tadeuszem Zagajewskim, z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Na plaży w Łebie Olivier Janiak spotkał się z Edytą Pazurą i Cezarym Pazurą. Małżeństwo niedawdno zostało po raz trzeci rodzicami. Jak dzielą się domowymi obowiązkami?
W kolejnej odsłonie cyklu "Mikrowyprawy" Łukasz Długowski odwiedził Jelenią Górę. Miasto na Dolnym Śląsku to Termy Cieplickie oraz kolarstwo górskie. Z tego też względu Łukasz spotkał się z Mają Włoszczowską. Jelenia Góra to także atrakcje historyczne i kulturalne. Czy wiedzieliście, że miasto jest nazywane "Doliną Pałaców i ogrodów"?
Olivier Janiak spotkał się na plaży w Łebie z Łukaszem Konikiem, który przygotował potrawy bazujące na szynkach i kiełbasach i golonce. Jesteście ciekawi, co z tego powstało?
W kolejnym cyklu "Mikrowyprawy" Łuasz Długowski odwiedził Wałbrzych. Jest to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Dolnym Śląsku. Razem z Zamkiem Książ stanowią atrakcję dla turystów i miłośników niewyjaśnionych tajemnic. Zamek robi ogromne wrażenie. Komu zawdzięczamy jego budowę? Łukaszowi udało się dotrzeć do podziemnych korytarzy, które były kopane od 1944 roku przez wojennych jeńców. Włabrzych to również tradycje górnicze. Jakie jeszcze atrakcje skrywa miasto? Czy wiedzieliscie, że Wałbrzych jest stolicą porcelany?
Witold Zbijewski chciał osiągnąć w życiu stan, w którym nic nie musi. Zwolnił się z pracy, rozstał się ze swoją partnerką i zamieszkał w kamperze. Jak sam mówi, w ten sposób obniżył koszty życia. Jego dom jest tam, gdzie aktualnie zaparkuje. Jakie są plusy, a jakie minusy takiego życia?
W pierwszy sierpniowy weekend Projekt Plaża stacjonuje w Dziwnowie. Olivier Janiak spotkał się u z Aureliuszem Wilkiem, autorem podręczników z zakresu świadomego stylu życia i odżywiania. Pan Aureliusz przygotował dania kuchni francuskiej.
W kolejnej odsłonie cyklu "Mikrowyprawy" Łukasz Długowski wybrał się do Bolesławca, gdzie odwiedził Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec", gdzie od kilkudziesięciu lat powstaje ręcznie wykonywana ceramika. Po zakładzie Łukasza oprowadziła Pani Janina. Ile miesięczne ton gliny przetwarzają pracownicy zakładu? Jak wygląda produkcja ceramiki? I dlaczego ceramiczny bałwanek powstaje już w środku lata?
Maluchem do Bułgarii? Tak w latach 80. podróżowali Polacy. Dziennikarze Dzień Dobry Wakacje: Katarzyna Jaroszyńska i Robert Stockinger postanowili sprawdzić, czy w dzisiejszych czasach jest to równie możliwe. Podobno najważniejszą zasadą podczas pakowania jest dopychanie ;) Z Warszawy do Złotych Piasków mieli ponad 1900 km. Czy udało im się do jechać do celu?
O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiada z miejscowości Drzewce koło Nałęczowa. Jakie atrakcje skrywa to miejsce?
W tym roku obchodzimy 80-lecie kolei na Gubałówce. Z tej okazji utworzono wystawę, która obrazuje historię tego miejsca. Gubałówka tętni życiem od samego rana do wieczora. Na szczycie góry można spędzić czas na plaży oraz wziąć udział w warsztatach. Oprócz tego w ramach festiwalu Hej Fest na Gubałówce czekają na turystów koncerty największych polskich gwiazd. Na najwyżej położonej scenie w Polsce wystąpili już Krzysztof Cugowski oraz Organek.
Lawenda jest nazywana niebieskim złotem Prowansji. Ma wiele właściwości leczniczych. W maleńkim miasteczku w Prowansji znajduje się rodzinne muzeum lawendy, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata. Historia rodzinnego biznesu sięga aż 1890 roku. Czy wiedzieliście, że prawdziwa lawenda rośnie tylko w Prowansji? Lawendowe pola zwiedziła dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Bianka Zalewska.
Dziś wieczorem odbędzie się sąd nad Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. O co chodzi? Dowiedział się tego Mateusz Hładki. Jakie zarzuty stawiane są budynkowi? A Wy, co myślicie o Pałacu?
O kulisach akcji ratunkowej, dzięki której z zatopionej jaskini w Tajlandii uratowano młodych piłkarzy, opowiedział nam, w studiu Dzień Dobry Wakacje, Wojciech Bojanowski: "Atmosfera była taka, że to jest bez szans..." . Ile osób było zaangażowanych w tę akcję, jak wyglądało codzienne życie w obozie i jak całą sytuację znosili rodzice uwięzionych?
Robert Stockinger: "To ile zapłacimy za podróż autem, w dużej mierze zależy od nas samych". Jak jeździć, żeby spalać jak najmniej paliwa? Na co zwracać szczególną uwagę i ile możemy zaoszczędzić stosując się do zasad eko-jazdy? Zobaczcie jakich rad naszemu reporterowi udzielił Filip Kaczanowski - trener techniki jazdy.
Minęły już dwa lata od wstrząsających wydarzeń w Nicei. Jak dziś wygląda tam życie, jak służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów i jak ludzie wspominają tamte dni? Z kamerą Dzień Dobry Wakacje do Nicei wybrała się Bianka Zalewska.
Rumia to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto, położone w urokliwym otoczeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ma niezwykle bogatą ofertę dla turystów. Jakie atrakcje tam na nich czekają?
Wielu osobom Polanica Zdrój może kojarzyć się głównie z sanatorium. Okazuje się jednak, że jest to miejsce, w którym można także aktywnie spędzać czas - tamtejsze leśne ścieżki są idealne do uprawiania między innymi nordic walkingu. Jakie jeszcze atrakcje czekają tam na turystów? Sprawdził to podróżnik Łukasz Długowski.
Kołobrzeg to jeden z najdynamiczniej rozwijających się kurortów w Polsce o niezrównanym uroku i bogatej historii. Jakie atrakcje - oprócz wielu obiektów sanatoryjnych i spa & wellness - czeka tam na turystów? Zobaczcie.
W tętniącym życiem Świnoujściu każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewne to sprawia, że miasto i jego atrakcje niemal co roku zdobywają prestiżowe nagrody i zajmują pierwsze miejsca w turystycznych rankingach. Co więcej, miasto nie zamierza na tym poprzestać. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na turystów.