Dziecko

Ta mama karmi piersią 5-letnie trojaczki: "Jestem zmęczona i wykończona"

Dziecko

Aktualizacja:

Davina Wright jest mamą trojaczków. Zrobiło się o niej głośno w zagranicznych mediach za sprawą postu, który zamieściła na blogu The Milk Meg. Kobieta napisała, że ma już dość karmienia piersią swoich 5-letnich pociech. Jednak kiedy próbuje je odstawić, Willow, Connor i Summer mocno się buntują.

W naszym kraju szeroko komentowany jest temat karmienia piersią w miejscach publicznych. Zdecydowanie rzadziej natomiast ten związany z przedłużonym karmieniem. Właśnie w takiej sytuacji znalazła się Davina Wright, która postanowiła opisać swoją historię.

Karmi piersią 5-letnie trojaczki

Davina jest mamą piątki dzieci. Starsze pociechy udało jej się bez problemu odstawić od piersi, gdy miały około 13-14 miesięcy. Natomiast 5-letnie trojaczki: Willow, Connor i Summer zamierzała karmić do drugiego roku życia.

- Cóż, nie wyszło i wciąż to robię. Często słyszę: "Och, robisz to dla siebie, a nie dla dzieci", ale szczerze mówiąc, byłabym szczęśliwa, gdybym mogła odstawić je już teraz. (…) Jestem zmęczona i wykończona. Jestem też pewna, że nie zrzucę ostatnich ciążowych kilogramów, dopóki ich nie odstawię. To nie chodzi o to, że chcę, aby moje ciało wróciło do siebie, ponieważ cała trójka będzie nadal się na mnie wspinać, siadać, jeździć "na barana", ale raczej o to, że czuję się wyczerpana – napisała na blogu The Milk Meg.

Davina Wrighti karmi piersią 5-letnie dzieci

Kobieta wielokrotnie próbowała odstawić dzieci od piersi, ale trojaczki się buntują.

- Gdy mówię "nie", atakują mnie . Podchodzą, szarpią za ubranie, próbują wyjąć pierś. To denerwujące, gdy nie słyszą "nie", ale to tylko dzieci. (…) Podkreślam, że to jest moje ciało i moje zasady. Mam nadzieję, że nauczy je to szanować własne ciało – stwierdziła. Jak zaznaczyła, będzie karmiła tak długo, aż pociechy same uznają, że nie potrzebują już piersi mamy. Dodała, że oprócz zmęczenia, pojawiają się też i radosne chwile.

- Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w karmieniu piersią starszych dzieci jest to, że potrafią one wyrazić swoją radość. Moje często mówią mi, jak bardzo to kochają i jak bardzo je to uszczęśliwia – wyznała.

Czym jest długie karmienie?

O długim karmieniu zazwyczaj mówi się, gdy dziecko ukończyło pierwszy rok życia. Medycy zalecają, by przez pierwsze sześć miesięcy, maluch był karmiony mlekiem matki, a później, by nastąpiło rozszerzenie diety.

Zobacz wideo: Butelka dla dziecka – szklana, plastikowa czy silikonowa?

Zobacz także:

Długie dystanse na małym terenie. Edyta Kubiak i Tomasz Żak to mistrzowie skompresowanego biegania

Wyjątkowa więź matki z córką. Marta i Teresa nawet maturę zdawały tego samego dnia: "Razem się przygotowywałyśmy"

Podróżują z dzieckiem w plecaku. "Musieliśmy zrozumieć, że to syn jest w tym wszystkim najważniejszy"

Źródło: themilkmeg.com

Pozostałe wiadomości