Newsy

Żółty pingwin po raz pierwszy uchwycony obiektywem. Niezwykłe zdjęcia robią furorę w sieci

Newsy

Free-Photos/Pixabay

Dla tego osobnika nie wszystko jest czarno-białe. Nigdy wcześniej niewidziany żółty pingwin został uchwycony aparatem przez belgijskiego fotografa. Opublikowane właśnie zdjęcia sprawiły, że miłośnicy przyrody nie posiadają się z radości. Fotografie szybko stały się hitem internetu.

Żółty pingwin na zdjęciach

Yves Adams fotografował kolonię 120 tys. pingwinów królewskich w Georgii Południowej, wyspie na południowym Atlantyku, w grudniu 2019 roku. Wtedy to zauważył rzadkiego ptaka. Zrobił mu kilka zdjęć, które teraz udostępnił w sieci.

- To był cud, że wylądował przy nas. Gdyby to było 50 metrów dalej, nie bylibyśmy w stanie uchwycić tego widowiska - powiedział Adams w wywiadzie dla Kennedy News.

Fascynujące ujęcia pokazują kanarkowożółte stworzenie trzepoczące brzuchem w wodzie i krążące obok swoich konwencjonalnie wyglądających odpowiedników.

Żółty pingwin w obiektywie Yves'a Adamsa

Belgijski fotograf przyrody udostępnił swoje niezwykłe zdjęcia na Instagramie. Na zbliżeniach pingwina - którego ubarwienie wynika ze stanu pigmentacji - widzimy, że ma w pełni żółte upierzenie.

- Mieliśmy szczęście, że ptak wylądował dokładnie tam, gdzie byliśmy. Nigdy wcześniej nie był widziany - podkreślił Yves Adams.

Miłośnicy ptaków nie kryją radości.

- To absolutnie niesamowite. Dziękuję za podzielenie się tym ze światem! - komentują zachwyceni internauci.

Zwykłe pingwiny często używają żółtych "pasemek" z piór, aby przyciągnąć partnerki. Nie jest jednak jasne, czy wygląd niezwykle rzadkiego ptaka z Georgii Południowej czyni go w oczach samic wyjątkowo atrakcyjnym, "złotym chłopcem".

ZOO powitało na świecie małego pingwina. Uroczy? Zobacz wideo:

Zobacz też:

W weekend lepiej mieć przy sobie gotówkę. Banki planują ograniczenia w dostępie do usług

Rząd myśli o zamknięciu granic. Będą one otwarte tylko dla osób, które spełnią jeden warunek

Maturzyści i ósmoklasiści wracają do szkół? Padła konkretna data

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: nypost.com

Pozostałe wiadomości