pingwin

    pingwin

    Dwa lata temu we wrocławskim zoo przyszedł na świat pingwin. Opiekunowie dali mu na imię Janusz. Po wykonaniu badań genetycznych okazało się jednak, że Janusz jest samicą. Co słychać u pingwina? Sprawdził to Bartek Jędrzejak. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN miał też okazję poprowadzić dla pingwinów gimnastykę. Użył do tego swojego identyfikatora :)

    Według badań dra George Murrey'a Levicka pingwiny Adeli znęcają się seksualnie nad swoimi pobratymcami. Bardziej szokujące jest to, że do zaspokojenia swoich chuci wykorzystują również ciała zmarłych pingwinów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza Wojciecha Mikołuszko i dra Szymona Drobniaka, aby powiedzieli nam o przyczynach takich zachowań.

    O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z Wrocławia. Nasz prezenter zabrał nas w świat pingwinów:) W tamtejszym ogrodzie zoologicznym dwa miesiące temu na świat przyszły dwa pingwiny. Młodszy z nich - Janush został odrzucony przez rodziców. Jak się dziś miewa? Czy znalazł już opiekuna?

    Druk 3D robi furorę. Niedawno w Dzień Dobry TVN mówiliśmy o pingwinie z warszawskiego zoo, który stracił kawałek dzioba. Brakujący fragment został przygotowany właśnie tą techniką. Za pomocą druku 3D można też zrobić bardziej skomplikowane przedmioty, np. protezę ręki. W jaki sposób to zrobiono? Czy proteza spełnia swoje zadania?