Newsy

Pogoda na wtorek: mrozy nie ustępują

Newsy

Na wtorek synoptycy zapowiadają opady śniegu na północy, w centrum i na zachodzie kraju. Na termometrach od -15 stopni C w Suwałkach do -6 stopni w Rzeszowie.

Jak informuje IMGW, krańce północno-wschodnie kontynentu znajdują się pod wpływem niżu znad Rosji. Południowa i centralna Europa jest także pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie północnych Włoch oraz przemieszczającym się znad Węgier nad południowo-zachodnią Ukrainę. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje klin wyżowy. Polska będzie pod wpływem wspomnianych niżów. Na południu kraju zaznaczać się będzie obecność pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie krańce południowo-wschodnie znajdą się w cieplejszej polarnej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i nieznacznie spadnie.

Pogoda we wtorek, 9 lutego 2021 r.

We wtorek zachmurzenie duże, na zachodzie i południu z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, jedynie na północy Pomorza Wschodniego opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura maksymalna od -10 st. C na północnym wschodzie, około -6 st. C w centrum i na zachodzie, do -2 st. C na południowym wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem jeszcze dość silny i silny, 30-40 km/h, porywisty, północno-wschodni i północny, na południu skręcający na kierunki zachodnie. Wiatr na północy kraju będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda we wtorek, 9 lutego 2021 r.

We wtorek w stolicy w dzień zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -6 st. C. Wiatr słaby, wschodni.

Zobacz też:

Planszówki robią prawdziwą furorę - możesz zagrać online lub w pojedynkę. Które są najciekawsze?

Marta Żmuda Trzebiatowska: "W szkole podstawowej byłam najgrubsza w klasie". Dlaczego zdecydowała się na tak szczere wyznanie?

Była uczestniczka "Hotelu Paradise" nagrała piosenkę. Teledysk przedpremierowo tylko u nas!

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości