Newsy

Pogoda na czwartek: nadal deszczowo

Newsy


Na czwartek synoptycy zapowiadają dużo wilgoci i opadów. Na zachodzie Polski mocny, porywisty wiatr. Na termometrach od 7 stopni C w Suwałkach do 13 w Szczecinie.

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominować niże z ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją, Polską i Bałorusią oraz nad północnymi Włochami. Wyspy Brytyjskie i Skandynawią będą w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Wysp Owczych, a kolejne centrum wyżu będzie w rejonie Morza Azowskiego. Polska nadal będzie w zasięgu wypełniającego i wolno odsuwającego się nad Białoruś niżu. Będzie nadal w chłodnej, ale bardziej suchej masie powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na czwartek, 15 października 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie wzrastać.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na Podhalu deszcz ze śniegiem, a w szczytowych partiach gór śnieg. Prognozowana suma opadów w rejonach podgórskich do 10 mm. Temperatura maksymalna od 9 st. C do 13 st. C, na terenach podgórskich od 5 st. C do 8 st. C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków północnych, tylko na południowym wschodzie początkowo umiarkowany, południowo-zachodni, a nad morzem dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-wschodni. W Tatrach porywy wiatru do 65 km/h, mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 15 października 2020 r.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych.

Zobacz też:

2,5 mln norek zostanie zabitych w Danii. Wykryto koronawirusa na kilkudziesięciu fermach

Wypadek w fabryce w Kraśniku. Jedna osoba nie żyje, są ranni

Merkury w ruchu wstecznym. Astrolog: "Czeka nas duże zamieszanie"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości