Newsy

Książę William i jego brat Harry odsłonili pomnik księżnej Diany. "Każdego dnia pragniemy, aby nadal była z nami"

Newsy

Aktualizacja:

W dniu 60. urodzin księżnej Diany, jej synowie William i Harry odsłonili przedstawiający ją pomnik. Monument stanął w ogrodach Pałacu Kensington w Londynie. Uroczystość stała się okazją do pierwszego spotkania książęcych braci po pogrzebie księcia Filipa w kwietniu tego roku.

Pomnik księżnej Diany

1 lipca to dzień 60. urodzin zmarłej tragicznie w 1997 roku księżnej Diany, zwanej Królową Ludzkich Serc. Z tej okazji w ogrodach londyńskiego Pałacu Kensington został odsłonięty przedstawiający ją pomnik. Dokonali tego synowie księżnej: książę William i książę Harry.

- Dziś, w dniu 60. urodzin naszej Mamy, wspominamy jej miłość, siłę i charakter – cechy, które sprawiły, że stała się siłą dobra na całym świecie, zmieniając niezliczone życia na lepsze. Każdego dnia pragniemy, aby nadal była z nami i mamy nadzieję, że ten pomnik będzie na zawsze postrzegany jako symbol jej życia i dziedzictwa. Dziękujemy Ianowi Rank-Broadley'owi, Pipowi Morrisonowi i ich zespołom za ich wybitną pracę, przyjaciołom i darczyńcom, którzy pomogli w jej realizacji, a także wszystkim tym na całym świecie, którzy podtrzymują pamięć o naszej matce - napisali w oświadczeniu William i Harry.

Odsłonięcie pomnika księżnej Diany było pierwszym spotkaniem braci po pogrzebie księcia Filipa w kwietniu tego roku.

Książę William i Harry odsłonili pomnik księżnej Diany

Pomnik w ogrodach Pałacu Kensington w Londynie jest wykonany z brązu. Przedstawia księżną Dianę w towarzystwie dzieci.

- Celem monumentu jest oddanie ciepła, elegancji i energii Diany, księżnej Walii, jak również uhonorowanie jej pracy i wpływu, jaki miała na ludzi – wyjaśniają pomysłodawcy.

Pomnik ma symbolizować "uniwersalność oraz pokoleniowy wpływ" humanitarnej działalności księżnej Walii. Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku. Miała 36 lat.

Kristen Stewart zagra księżną Dianę w najnowszym filmie biograficznym. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Michał Piróg o małżeństwie i adopcji dziecka. "Wszystko rozpadło się trzy miesiące przed ślubem"

Metamorfozy fryzur Olgi Bołądź. Jak się zmieniła na przestrzeni lat?

Dominika Tajner schudła prawie 10 kg. Przygotowuje się do ważnego wydarzenia

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości