Newsy

Jako 3-latek recytował "Pana Tadeusza" w "Mam Talent!". Rafałek właśnie skończył 10 lat. Jak dziś wygląda?

Newsy

Aktualizacja:
Mam Talent!

Jego występu w "Mam Talent!" chyba jeszcze przez długi czas nikt nie zapomni. Rafałek Szołtysik rozbroił publiczność nie tylko w studiu, ale i przed telewizorami. I choć nie wygrał programu, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób biorących udział w tym formacie.

Rafałek Szołtysik w czasie występu w programie "Mam Talent!" miał zaledwie 3 latka, dlatego też wykonanie z pamięci niezwykle trudnego utworu, jakim jest dzieło Adama Mickiewicza, wzbudziło niezwykły aplauz publiczności. Wypowiadane przez niego słowa, takie jak: "dzięcielina", "świerzop" czy "Nowogródzki" wywoływały jednocześnie fale zdumienia, co i salwy śmiechu.

Rafałek Szołtysik w "Mam Talent!"

Malec z Piekar Śląskich nie tylko bezbłędnie wyrecytował fragment "Inwokacji" z "Pana Tadeusza", ale też wypowiadał słowa z charakterystycznym śląskim akcentem.

Wielu internautów miało jednak wątpliwości, czy taka tematyka na pewno jest adekwatna do wieku małego artysty. Uznano, że może to być efekt nadmiernej ambicji rodziców, na co ci jednak dość szybko odpowiedzieli:

- Nikt go nie zmuszał. Czytamy mu przed spaniem takie książki. Ale talent ma po ojcu - zapewniała mama. Rodzina Szołtysików na co dzień mieszka w Dąbrówce Wielkiej, dzielnicy Piekar Śląskich.

Po występie Rafałka w "Mam Talent!", Monika Popczyk-Szołtysik i Tomasz Szołtysik pojawili się w studio Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedzieli o pasjach chłopca. 3-latek bardzo wcześnie nauczył się mówić i już jako 2-letnie dziecko brał udział w regionalnych konkursach, w czasie których recytował wierszyki po śląsku.

- My jako rodzice czujemy, że dla niego jest to zabawa. Wiemy, co go cieszy - powiedział tata 3-letniego wówczas Rafałka.

Rafał Szołtysik skończył 10 lat

Po zakończeniu programu TVN, o chłopcu nie było już słychać zbyt wiele. Grupy w mediach społecznościowych, które powstały, by wspierać małego aktora, zrzeszały w 2014 r. ponad 100 tys. osób. Rodzice jednak bardzo rzadko ujawniali, co dalej dzieje się z Rafałkiem.

Kilkanaście dni temu, na jednym z profili w social mediach pojawiło się zdjęcie chłopca, który - jak się okazało - właśnie obchodził swoje 10. urodziny. Czy Rafałek bardzo się zmienił?

Zobacz także:

Agnieszka Chylińska na zdjęciu ze starego mieszkania. "Żyłam w przeświadczeniu, że mi się więcej nie należy"

Nina Tyrka porzuciła taniec, aby z bratem prowadzić warzywniak. "Nadal spełniam czyjeś marzenia"

Była wokalistka Varius Manx wyjawiła prawdę o swojej dolegliwości. Co działo się z jej dłońmi w czasie wizyty w studio?

Obejrzyj również: Rafałek z "Mam Talent!"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Pozostałe wiadomości