Newsy

Zatrudniła się jako pomoc do sprzątania. Wpadła na kradzieży pieniędzy ze skarbonki dziecka

Newsy

Policja Lublin

24-letnia kobieta zatrudniła się jako sprzątaczka u jednej z lubelskich rodzin. Jak się później okazało, zrobiła to, aby ukraść pieniądze. Łącznie jej łupem padło blisko 15 tys. złotych. Wpadła, ponieważ właściciele domu, w którym pracowała, zainstalowali ukrytą kamerę.

Sprzątaczka okradała pracodawców

24-latka w grudniu zatrudniła się jako pomoc sprzątająca u jednej z rodzin z Lublina. W pewnym momencie właściciele zaczęli mieć wątpliwości co do uczciwości kobiety. Postanowili zainstalować ukrytą kamerkę w pokoju dziecka, zwróconą wprost na skarbonkę. Szybko okazało się, że podejrzenia domowników były słuszne. Nagranie wideo ujawniło, że kobieta sięgnęła po skarbonkę dziecka, z której wydobyła 700 zł.

Kara za kradzież

Właściciele domu postanowili zareagować. 24-latka początkowo zaprzeczała kradzieży. Zmieniła zdanie, gdy na miejscu pojawili się policjanci. Kobieta zwróciła całą sumę. Jak się okazało, nie była to jedyna kradzież na jej koncie. Łącznie okradła swoich pracodawców na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Przywłaszczyła sobie także dwie markowe koszulki. Mieszkanka powiatu lubelskiego została zatrzymana, noc spędziła w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili jej cztery zarzuty. Za kradzież może jej grozić do 5 lat więzienia.

Zobacz wideo: Ukradli 3,4 tys. butelek szampana i wina. Czterej sprawcy zatrzymani po kilku miesiącach poszukiwań

Zobacz też:

Dziura na drodze. "Jeśli uszkodzimy samochód, mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie"

Przez kilometr poruszał się na rękach i ciągnął samochód. Mistrz bicia rekordów wyznaczył sobie kolejny cel

Dzieci w przedszkolu były krzywdzone przez syna dyrektorki? Relacje niektórych rodziców są wstrząsające

Autor: Jola Marat

Źródło: Policja Lublin, komisarz Kamil Gołębiowski

Pozostałe wiadomości