Lublin

  Lublin

  Lublin to miasto we wschodniej Polsce, pełniące funkcję stolicy województwa lubelskiego. Jest jednym z najstarszych i najciekawszych miast w naszym kraju. Przypadnie do gustu nie tylko dorosłym, lecz także maluchom, ponieważ w Lublinie atrakcji dla dzieci jest co niemiara.

  Gdy człowiek z różnych przyczyn przestaje zajmować się małym, udomowionym zwierzęciem, jego sytuacja staje się tragiczna. Bezdomne króliki, jeże i gryzonie są znacznie mniej zauważalne niż psy czy koty. Trudniej udzielić im pomocy. Dlatego właśnie dla nich w Lublinie powstało okno życia.

  45 tys. zł straciła mieszkanka powiatu chełmskiego, która uwierzyła, że koresponduje z amerykańskim aktorem Willem Smithem. Poznany na jednym z portali gwiazdor miał poprosić ją o odebranie kilku milionów dolarów, diamentów i papierów rozwodowych. Wcześniej jednak 35-latka musiała wnieść opłatę. Teraz oszusta szuka lubelska policja.

  Beata Kozidrak to niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki. Od lat fani podziwiają jej kolejne wcielenia i kreacje. Tym razem piosenkarka zaskoczyła wszystkich nowym utworem pt. "Bliżej", który nagrała w duecie... z Lublinem. W centrum miasta powstał także mural z podobizną artystki.

  W Pogotowiu Opiekuńczym w Lublinie doszło do incydentu na tle seksualnym. Jak mogło do tego dojść? Jak tego typu placówki powinny być prowadzone, aby nie dochodziło do takich sytuacji? Czy są one kontrolowane? W Dzień Dobry TVN mówiły o tym psycholog i specjalista ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem Jolanta Zmarzlik i dyrektor Zespołu Edukacji i Wychowania w Biurze Rzecznika Praw Dziecka Beata Sobocińska.

  W piątek w Lublinie odbyła się ogólnopolska premiera Volty Juliusza Machulskiego. W filmie wystąpiły m.in. Olga Bołądź i Aleksandra Domańska. Jak trafiły do tej produkcji? Jakie postacie zagrały? Jak wspominają czas spędzony w Lublinie? Jak pracuje się z Juliuszem Machulskim? Z aktorkami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Na filmowej mapie Polski miastem numer jeden jest obecnie Lublin. To tam swój najnowszy film kręci obecnie Juliusz Machulski. O czym będzie opowiadać fabuła "Volty". Kogo zobaczymy w rolach głównych? I dlaczego reżyser zdecydował się zrealizować film w Lublinie? Z Juliuszem Machulskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Lublin to największe miasto na wschód od Wisły, położone na Wyżynie Lubelskiej i zarazem wielki ośrodek kulturalny. Jakub Porada uznał, że warto je zobaczyć. Po ilu godzinach tam dojechał? Co zobaczył w lubelskim zamku? Jakich przysmaków tamtejszej kuchni spróbował? Co to są pipki? Czy spodobał mu się Lublin?

  Beata Kozidrak właśnie przygotowuje się do trasy koncertowej. Tylko nam pozwoliła sobie towarzyszyć. Byliśmy u projektantki jej strojów oraz w studiu nagraniowym. A naszym przewodnikiem była dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska. Jak fani okazują miłość Beacie?

  W Lublinie, na planie filmu " Carte Blanche", spotkaliśmy się z Andrzejem Chyrą. Film jest inspirowany prawdziwą historią polskiego nauczyciela, który, by pozostać w pracy i nie stracić kontaktu z młodzieżą, ukrywa, że traci wzrok.

  Cebularz, czyli drożdżowy placek z farszem z cebuli i maku, to przysmak kuchni żydowskiej, z którego słynie Lubelszczyzna. O sekrecie dobrego cebularza opowiedział w Dzień Dobry TVN nasz kulinarny podrożnik Maciej Nowak.

  Dla niej czas w liceum był wyjątkowo ważny. To wtedy ukształtowało się jej życie – zarówno artystyczne, jak i osobiste. Jeszcze przed rozdaniem świadectw maturalnych wyszła za mąż, a na swoim koncie – jako wokalistka Bajmu – miała już wielki przebój „Piechotą do lata”. W swoje licealne czasy zabrała nas Beata Kozidrak.

  Istnieją od października 2011 roku. Powstali w Lublinie z inicjatywy Irka Muszyńskiego - perkusisty, kompozytora i autora tekstów. Singiel i teledysk z piosenką „Zaufaj mi jeszcze raz” to zapowiedź długogrającego krążka zespołu. U nas, na scenie Dzień Dobry TVN, formacja Pawkin.