Newsy

Kiedy wrócą upały? Sprawdź, co mówi prognoza pogody

Newsy

iStockphoto AntonioGuillem / Getty Images

W całej Polsce zrobiło się zdecydowanie chłodniej, a miejscami pada deszcz. Pod koniec tygodnia zrobi się nieco cieplej. Czy możemy spodziewać się powrotu upałów, z którymi niedawno mieliśmy do czynienia? Poznaj autorską prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Najbliższe dni, od wtorku do soboty, upłyną na ogół pod znakiem pogodnej aury, choć miejscami pojawią się opady deszczu. Synoptycy nie prognozują na ten okres gwałtownych zjawisk ani upałów. Temperatura początkowo spadnie, lokalnie do zaledwie 17 stopni Celsjusza. Jednak pod koniec tygodnia zrobi się znów nieco cieplej, z maksymalnymi temperaturami wszędzie osiągającymi lub przekraczającymi 20 stopni.

Prognoza pogody na 16 dni Tomasza Wasilewskiego

W środę 18 sierpnia na północy kraju znowu wystąpią przelotne opady deszczu . Pozostałym regionom dopisze pogodna aura. Termometry pokażą maksymalnie od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h.

Czwartek 19 sierpnia zapowiada się pogodny, tylko na północy popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.

Piątek 20 sierpnia przyniesie północnym regionom kraju opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W sobotę 21 sierpnia zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C na Pomorzu do 25 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Upały w Polsce

Podobna lub nieco wyższa temperatura - nad morzem około 20 stopni, a w południowej części kraju do 24-25 stopni utrzyma się przez następne dni.

Jak wynika z autorskiej prognozy pogody na 16 dni, którą przygotował prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, tuż przed końcem sierpnia możliwy jest jeszcze chwilowy powrót gorącej aury. Na termometrach zobaczymy nawet 28 stopni C.

Lucyfer zaatakował południe Europy, a co z pogodą w Polsce? Odpowiada Tomasz Wasilewski. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Nowy sposób na walkę z betonozą w polskich miastach. "To jeden z kierunków w architekturze i bardzo bym chciał, aby zaczął się rozprzestrzeniać"

Zamiast dłuższych wakacji, spróbuj krótkich wypadów. "Już za kilkadziesiąt złotych możemy spokojnie gdzieś polecieć"

Przebiegł 123 maratony w 103 krajach. "To jest projekt lifestylowy. Nie ścigam się ze swoimi życiówkami"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości