Iga Świątek zagra o tytuł w Indian Wells. Kiedy finał?

Iga Świątek
Iga Świątek zagra w finale Indian Wells
Źródło: East News
Świetna forma polskiej tenisistki trwa. Iga Świątek pokonała w półfinale prestiżowego turnieju w Indian Wells Simonę Halep 7:6, 6:4. To był bardzo ekscytujący mecz, pełen zwrotów akcji. W finale rywalką Polki będzie Maria Sakkari. Kiedy finał WTA? Gdzie obejrzeć transmisję?

Iga Świątek w finale Indian Wells

Już pierwszy set meczu dostarczył wielu emocji. Wyrównana walka trwała do stanu 2:2, później Iga wyszła na prowadzenie, przełamując byłą liderkę do zera. Wyniku 4:2 nie utrzymała długo, doświadczona rywalka szybko odrobiła stratę i wyrównała 4:4.

Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Trening z taśmami dla każdego
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting

Zmęczenie podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego i błędy, jakie zaczęła popełniać, sprowokowały Rumunkę do jeszcze większego skupienia i postawiły przed szansą na zamknięcie seta przy własnym serwisie. Rywalka naszej tenisistki wysunęła się na prowadzenie wynikiem 5:4. Tvn24.pl w relacji z emocjonującego meczu podkreśla imponujące zagrania Świątek i pisze, iż mimo przegrania trzech gemów z rzędu, nie straciła nic ze swojego animuszu, a kilka efektownych zagrań pozwoliło jej po raz drugi wygrać gema przy serwisie przeciwniczki i wyrównać stan seta.

Zacięta walka Igi Świątek i powtórka sukcesu Agnieszki Radwańskiej

O losach seta zadecydował tie-break. Rumunka ponownie prowadziła z dwoma piłkami setowymi. Jednak Świątek szybko przełamała przewagę rumuńskiej tenisistki i od stanu 4:6, wygrała cztery piłki z rzędu i wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Ta partia pokazała wielki styl Świątek. Imponujące ataki, zaskakująca odwaga i gra przy siatce spowodowały, że zawodniczka z Rumunii nie była w stanie nic zrobić. W efekcie zdenerwowana połamała rakietę i została ukarana przez sędziego.

Rumunka rozpoczęła drugiego seta od straty serwisu, po nim poprosiła o przerwę medyczną. Kolejne rozpoczęcie zaciętej walki pozwoliło jej na odrobienie straty i objęcie prowadzenia 4:2. Choć przez moment znów wydawało się, że nasza tenisistka stoi na przegranej pozycji, odwróciła losy seta. Najpierw doprowadziła do remisu, a później - szybko wygrywając kolejne gemy - przypieczętowała swój sukces po godzinie i 50 minutach gry.

Wygrała cztery gemy z rzędu i całe spotkanie 7:6, 6:4. Dzięki temu w nocy z soboty na niedzielę wystąpi pierwszy raz w karierze w finale prestiżowego turnieju w Indian Wells. Świątek, której wcześniej najlepszym wynikiem w Indian Wells była 1/8 finału z poprzedniej edycji, powtórzyła osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej.

To szansa na piąty zawodowy triumf w karierze Igi, a czwarty w cyklu WTA. W poprzednim sezonie zwyciężyła w Adelajdzie i Rzymie, a pod koniec lutego wygrała turniej w Dausze. Jej największym sukcesem pozostaje wielkoszlemowy tytuł z Paryża z 2020 roku - podsumowuje tvn24.pl.

Iga Świątek - Maria Sakkari. Gdzie i o której obejrzeć finał WTA w Indian Wells?

Kolejną rywalką Świątek w WTA 1000 w Indian Wells będzie Greczynka Maria Sakkari (6. WTA). Finałowy mecz odbędzie się w niedzielę, 20 marca o godz. 21:00 czasu polskiego. Relację tekstową będzie można śledzić w eurosport.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.