Porady stylistki

Stylowe dodatki na tegoroczną zimę. Co najlepiej nosić w tym sezonie?

Porady stylistki

Aktualizacja:

Na zewnątrz robi się coraz chłodniej, więc nadszedł czas, żeby rozejrzeć się za dodatkami, które są równocześnie ciepłe oraz stylowe. Czapki i szaliki mogą stanowić uzupełnienie stylizacji, a także być elementem, który przyciąga uwagę i dodaje nam charyzmy, a także radości w te szare zimowe dni. Jakie wybrać?

Najmodniejsze okrycia głowy na zimę

Na złość mamie nie odmrażaj sobie uszu! Na rynku jest dostępna ogromna ilość rozmaitych modeli czapek i każdy może znaleźć cos dla siebie. W ostatnim czasie najmodniejsze są klasyczne lub te z pomponem - ważne, żeby były masywne i optycznie dodawały nam kilku, jak nie kilkunastu centymetrów. Na fali popularności serialu "Emily w Paryżu" triumfy święcą także berety.

Uważam, że nakrycia głowy trzeba czuć. Jeżeli ktoś nie lubi kapelusza, a one są modne, albo nie lubi beretów - no bo teraz każdy mówi o "Emily w Paryżu", która nosiła berety - to jak tego nie czujemy, nie zakładajmy tego. Nośmy to, co tak naprawdę do nas pasuje

- mówiła w Dzień Dobry TVN stylistka, Marta Pożarlik.

Jak nosić szalik?

Szaliki są znane od najdawniejszych czasów. Co więcej - w przeszłości zdarzało się, że były szczególnie cenne. W czasach Napoleona kaszmirskie modele były warte tyle, ile dzisiaj mercedesy klasy A. Przez lata noszone były nie na szyi, a jako okrycie ramion. Były oznaką zamożności i symbolem wyrafinowanego smaku, a sposobów ich drapowania uczono na specjalistycznych kursach.

Dziś po raz kolejny wraca moda na noszenie szali w wyrafinowany sposób. W tym sezonie bowiem najlepiej nie nosić ich na szyi, a misternie zarzucone na płaszcz.

Możemy albo zarzucić, albo upiąć taki ładny szal

- podpowiedziała Marta Pożarlik.

Stylistka zdradziła także, że poszczególne elementy można dopasowywać kolorystycznie, bądź wręcz przeciwnie - dobierać stylizacje na zasadzie kontrastu. Dodała także, gdzie najlepiej śledzić najnowsze trendy, mówiąc:

Tak naprawdę zauważamy te tendencje najbardziej na Instagramie.

Modelka, która pokochała vintage. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości