Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak dbać o dojrzałą skórę? "Najważniejsze jest to, aby kosmetyk był dopasowany do typu naszej cery"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Piękna skóra to taka, która jest zdrowa i właściwie pielęgnowana. Trzeba jednak pamiętać, że zapotrzebowania cery się zmieniają. Inaczej będzie o nią dbała nastolatka, a inaczej dorosła kobieta. Jakiej pielęgnacji potrzebuje skóra dojrzała i od jakiego wieku można o niej mówić? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Aleksandrą Jagielską, ekspertką marki Avon.

Skóra dojrzała, czyli jaka?

Skóra zmienia się wraz z wiekiem, a tym samym wymaga innej pielęgnacji. Kobiety, które przekroczyły czterdziestkę, powinny sięgać po kosmetyki dla skóry dojrzałej. Mimo że rodzaj i skład kosmetyku powinien być dobrany do wieku, to zasady pielęgnacji są uniwersalne. - Należy ją zacząć od oczyszczenia. Nie ma znaczenia, czy wybierzemy mleczko czy piankę, najważniejsze, aby kosmetyk był dopasowany do typu naszej cery - mówiła w Dzień Dobry TVN Aleksandra Jagielska, ekspertka marki Avon.

Oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń czy pozostałości makijażu ułatwi nam szczoteczka soniczna.

- Miękkie wypustki nie tylko oczyszczają skórę, ale także pobudzają mikrokrążenie i poprawiają dotlenienie skóry - wyjaśniała specjalistka. Po oczyszczeniu skórę twarzy trzeba dokładnie wytrzeć, najlepiej użyć do tego papierowego ręcznika lub chusteczki. - Na zwykłym ręczniku, którego używamy do wycierania ciała, mogą się na nim znajdować zanieczyszczenia czy drobnoustroje - ostrzegła nasza rozmówczyni.

Jak dbać o skórę dojrzałą?

W pielęgnacji skóry dojrzałej doskonale sprawdzi się serum. - To kosmetyk, który ma wyższe stężenie substancji aktywnych niż krem. Stosowanie serum pozwala spowolnić proces starzenia się skóry - tłumaczyła Aleksandra Jagielska.

Regenerację skóry wspomoże także kuracja specjalnymi ampułkami zwierającymi protinol.

- Substancja ta przywraca właściwe proporcje między tzw. kolagenem 1 a kolagenem 3. Tym samym skóra odzyskuje jędrność. Jest napięta i gładka - mówiła ekspertka marki Avon. Aby zobaczyć różnicę, preparat należy stosować przez siedem wieczorów w miesiącu.

Pielęgnację skóry powinien dopełnić odpowiedni krem. Warto podkreślić, że kremy na dzień i na noc nie są takie same i znacząco się od siebie różnią. - Niektóre kremy na noc zawierają substancje, które mogą reagować ze słońcem lub z kosmetykami do makijażu. Kremy na dzień lepiej utrzymują make up i wzbogacone są o filtry, które chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych - zaznaczyła specjalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Czujesz się zmęczona i niewyspana? Poznaj 5 prostych trików, dzięki którym będziesz wyglądać na wypoczętą

Ewa Farna w pierwszym singlu po długiej przerwie. Artystka pokazała ciało po ciąży. "Blizny jak stary film"

Przygotuj skórę do lata. "Sporo możemy dla siebie zrobić nie tylko w gabinetach, ale także domu"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości