cera dojrzała

  cera dojrzała

  "Piękno nie kończy się po czterdziestce".

  Marta Gąska pokazuje to krok po kroku.

  Hasło "Cera dojrzała" dla wielu kobiet brzmi jak wyrok i ostateczne przypieczętowanie procesu starzenia, odsuwając w czasie stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych i przeznaczonych właśnie do cery dojrzałej. To błąd, bo im później zaczniemy dostarczać skórze potrzebnych jej do utrzymania dobrej kondycji składników odżywczych, tym gorszych efektów możemy się spodziewać. Kiedy więc po nie sięgnąć i jakich składników szukać? 

  Piękna skóra to taka, która jest zdrowa i właściwie pielęgnowana. Trzeba jednak pamiętać, że zapotrzebowania cery się zmieniają. Inaczej będzie o nią dbała nastolatka, a inaczej dorosła kobieta. Jakiej pielęgnacji potrzebuje skóra dojrzała i od jakiego wieku można o niej mówić? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Aleksandrą Jagielską, ekspertką marki Avon.

  Urszula Dudziak, wokalistka jazzowa, a także YouTuberka już od jakiegoś czasu przebywa na Zanzibarze, skąd wrzuca do sieci przepiękne zdjęcia ukazujące rajskie plaże. Okazuje się, że na wyspie jest także wizażystka gwiazdy, która pokazała, jak wykonuje jej makijaż.

  Krem DD jest wielofunkcyjnym kosmetykiem, który doskonale sprawdzi się w codziennej pielęgnacji. To odpowiedź na potrzeby osób, które starają się zredukować liczbę używanych kosmetyków, aby odciążyć swoją cerę. Krem DD do twarzy poradzi sobie z nawilżeniem cery, ale także z kilkoma innymi zadaniami.

  Pod określeniem "typ cery" może kryć się zarówno jej odcień, jak i sposób funkcjonowania jej gruczołów. W pierwszym przypadku można np. mieć typ urody jesieni, zimy, wiosny czy lata, co determinuje pasujące do kobiety kolory.

  Trądzik kojarzy się z okresem dojrzewania, jednak coraz więcej osób w wieku dojrzałym ma z nim problem. Problem dotyczy przede wszystkim kobiet. Jakie czynniki wpływają na pojawienie się trądziku? Czy można go leczyć, a jeśli tak, to w jaki sposób? Czy można zapobiec pojawieniu się wyprysków na skórze? I czy mit o nieodpowiedniej diecie ma coś wspólnego z prawdą? W Dzień Dobry TVN o trądziku rozmawialiśmy z dermatologiem Marcinem Ambroziakiem.

  W drugim półfinale konkursu Mistrz Makijażu, organizowanego przez Dzień Dobry TVN i markę Rossmann dwie Dominiki miały za zadanie wykonać makijaż dla kobiety dojrzałej. Co było w nim najtrudniejsze? Która uczestniczka lepiej poradziła sobie z zadaniem? Pracę makijażystek amatorek oceniło jury w składzie: Maxineczka, Marina i Anna Gleń.

  W ramach wspólnej akcji TVN i Avon "Piękna i Niezależna" wizażystka Agnieszka Klimowicz-Prądzyńska pokazała, jak dojrzałe kobiety powinny się malować. Dlaczego kobiety w tym wieku powinny stawiać na płynne konsystencje kosmetyków? Jak dbać o świeżość makijażu w ciągu dnia? Z wizażystką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.