Trzy błędy w makijażu dla kobiet dojrzałych. Czego unikać, by wyglądać młodziej?

Trzy błędy w makijażu dla kobiet dojrzałych. Czego unikać, by wyglądać młodziej?
Trzy błędy w makijażu dla kobiet dojrzałych. Czego unikać, by wyglądać młodziej?
Źródło: Halfpoint Images/Getty Images
Delikatny i umiejętnie wykonany makijaż, który niweluje drobne niedoskonałości skóry oraz podkreśla urodę, może być wiernym przyjacielem kobiet. Niektóre panie odczuwają jednak potrzebę nadmiernego poprawiania swojego wyglądu, co skutkuje odwrotnym do pożądanego efektem. Jakie błędy w wizażu popełniają posiadaczki cery dojrzałej? Oto trzy kosmetyczne "grzechy", które postarzają nawet o 10 lat.

Makijaż ust

Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Usta - powiększenie, nawilżenie czy wyrównanie?
Usta - powiększenie, nawilżenie czy wyrównanie?
Makijaż na Carrie Bradshaw
Makijaż na Carrie Bradshaw
Magda Pieczonka o trendach w makijażu na 2022 rok
Magda Pieczonka o trendach w makijażu na 2022 rok
Makijażowe trendy w 2022 roku
Makijażowe trendy w 2022 roku

Błędy w makijażu dla kobiet 50+

Błahe niedociągnięcia makijażu mogą mieć niebagatelny wpływ na końcowy efekt i ogólny wygląd twarzy. Liczy się każdy detal - począwszy od nawilżenia skóry, przez ewentualne modelowanie konturów szczęki, aż po zadbanie o pasującą do typu urody i wieku oprawę oka.

O ile o nałożeniu bazy pod makijaż pamięta niemal każdy, ponieważ brak odpowiedniego nawilżenia wprawia kobiety w ogólny dyskomfort, o tyle np. kształt, długość i grubość brwi jest już kwestią zależną od gustu, więc trudno przekonać panie do jednego i uniwersalnego sposobu ich malowania. Warto jednak pamiętać, że zbyt ciemne i zbyt grube włoski nad powieką ewidentnie wyostrzają rysy twarzy i potrafią dodać lat, dlatego nie są polecane szczególnie osobom starszym. Kredka lub pomada, którymi podkreślamy oprawę oczu, powinny być więc o ton jaśniejsze od naturalnego koloru włosów.

Kosmetykiem, na który powinny uważać posiadaczki cery dojrzałej, jest także perłowy cień do powiek, który według wielu pań w wieku 50+ dodaje blasku i odmładza wygląd. Nic bardziej mylnego. Tego typu produkty podkreślają niedoskonałości - zarówno zmarszczki, jaki i opadającą powiekę. Matowe cienie będą zbawiennym zamiennikiem.

Makijaż dla kobiety dojrzałej - jaki podkład wybrać?

Istotnym elementem każdego makijażu jest dobór odpowiedniego podkładu, który stanowi bazę dla dalszych czynności modelujących twarz. Paniom w wieku 50+ zależy głównie na tym, aby zakryć powstające zwykle wokół oczu, ust i czoła zmarszczki. W tym przypadku nie sprawdzą się ciężkie fluidy matujące, które potęgują efekt maski. Zważony produkt wchodzi bowiem między fałdy skóry i podkreśla wszelkie nierówności.

Odpowiednim rozwiązaniem dla kobiet dojrzałych będzie stosowanie lekkich podkładów rozświetlających, które odmłodzą cerę i wyrównają jej koloryt.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Porady makijażowe
Porady makijażowe

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Halfpoint Images/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości