Pielęgnacja twarzy i ciała

Automasaż twarzy krok po kroku. "Nie chodzi tylko o zachowanie młodości czy ładnego wyglądu"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Zrób sobie dobrze – joga twarzy
Zrób sobie dobrze – joga twarzy Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Automasaż twarzy wpływa zbawiennie na naszą skórę. Jak prawidłowo go wykonywać i jakie daje efekty? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Martą Kucińską, ekspertką jogi twarzy. Jej zdaniem, wystarczy nam od 3 do 5 minut.

Automasaż twarzy - dlaczego warto?

Samodzielnie wykonywany masaż twarzy jest dla każdego - niezależnie od wieku oraz metody dbania o urodę.

- Tutaj nie chodzi tylko o zachowanie dłużej młodości czy po prostu ładnego wyglądu, ale o rewitalizację tkanek, czyli tak naprawdę o zachowanie zdrowia - wskazała Marta Kucińska w Dzień Dobry TVN.

Lista efektów regularnego automasażu jest naprawdę długa. Odnajdziemy na niej m.in.:

  • wyraźne spłycenie zmarszczek,
  • naturalny efekt liftingu skóry,
  • dotlenienie i odżywienie cery,
  • poprawę kolorytu i struktury skóry,
  • lepsze ukrwienie, odżywienie i dotlenienie skóry,
  • naturalną aktywację kolagenu i elastyny, które wypełnią skórę od środka.

By uzyskać pożądane rezultaty, krótki automasaż powinniśmy wykonywać codzienne.

- Wystarczy 3 do 5 minut. Podpowiadam, by robić to przy porannej toalecie, kiedy nakładamy kosmetyki. To jest dosłownie ten czas, kiedy nim się one wchłoną, możemy szybciutko zrobić prosty automasaż. Natomiast taki dłuższy ok. 12-15 minut warto robić 2 razy w tygodniu dla rewitalizacji, odprężenia, dotlenienia i odżywienia tkanek - zaleciła ekspertka jogi twarzy.

Automasaż twarzy - jak go wykonywać?

Automasaż twarzy możemy wykonywać za pomocą własnych dłoni lub różnego rodzaju gadżetów.

- Jest bardzo dużo technik i możliwości. Nawet pewne techniki masażu Kobido możemy wykonywać samodzielnie. Możemy użyć masażerów, ponieważ nie wszystko zrobimy dłonią (np. dłonią nie uzyskamy efektu próżni jak bańką chińską, czy głębokiego masażu za pomocą masażerów z wypustkami np. Frezze Wrinkles, a także krioterapii za pomocą lodowych kul, czy mocnego masażu przy użyciu gua sha) - podkreśliła specjalistka.

Zasad wykonywania masażu twarzy jest naprawdę wiele.

- Wszystko zależy od tego, jaki jest problem, z czym chcemy pracować. Inaczej będzie przy drenażu limfatycznym, a inaczej przy liftingu, ale ogólnie, jeśli chodzi o samą dłoń, to zaczynamy od strefy nad obojczykami, po czym przechodzimy do strefy szyi - idziemy od dołu do góry. W kilku punktach - może być w trzech - ugniatamy. To jest takie pompowanie. Potem idziemy pod żuchwę, też trzy punkty i np. taki fajny ruch z podrzucaniem tkanek - tłumaczyła Marta Kucińska.

Jak masować okolice oczu i czoło? Jak używać masażerów? Zobacz materiał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości