Horoskop

Kto może śnić sen o parasolu?

Horoskop

Aktualizacja:
Różowy parasol

Parasol noś i przy pogodzie, nie tylko gdy deszcz pada – mówi znane przysłowie. A co na temat parasola ma do powiedzenia sennik? Czy sen o parasolu powinniśmy interpretować jako ostrzeżenie przed załamaniem pogody?

Według Wikipedii parasole mają około czterech tysięcy lat i znano je już w starożytnym Egipcie. Służyły wówczas przede wszystkim jako ochrona przed słońcem. W Chinach produkowano je z natłuszczonego papieru, a do Europy trafiły dzięki Grekom. Regularnie zaczęto je produkować w XVIII wieku we Francji i Anglii. Kiedy parasol pojawił w się w snach Europejczyków? Na ten temat nie mówi nic żadna encyklopedia, ale znalazł się w nich na pewno, ponieważ sennik zawiera sporo interpretacji dotyczących snu o parasolu.

Co oznacza parasol według sennika?

Interpretacja snu o parasolu przez sennik jest zbieżna z jego oryginalnym przeznaczeniem. Na jawie parasol służy do ochrony przed deszczem i słońcem. Pojawienie się go we śnie również można skojarzyć z jego funkcją ochronną. Według sennika, kiedy parasol ukazuje się we śnie, służy jako bariera przed niechcianymi emocjami, które mogą pojawiać się w różnych momentach życia osoby śniącej. Ma symbolizować blokadę dostępu negatywnych uczuć do śniącego i chronić psychikę przed zewnętrznym zagrożeniem. Czy skutecznie? To zależy od wielkości i koloru parasola, który pojawia się w snach. Jeśli w marzeniach sennych ukazuje się wielokolorowa duża parasolka, symbolizuje ona pozytywne emocje, które stanowią swoistą ochronę dla śniącego przed problemami. Według sennika przeciwstawną rolę odgrywa czarny parasol, który pojawiając się we śnie, zwiastuje nadejście problemów i idącego za nimi fatalnego nastroju, jaki przełoży się na relacje z najbliższymi.

Biały parasol we śnie ma zapowiadać platoniczną miłość, jaka zdarzy się osobie śniącej, z kolei parasol koloru czerwonego zwiastuje wielką namiętność i gorące uczucie. Skoro jesteśmy przy uczuciach, niedaleko od nich do sfery związanej z seksualnością, którą to również symbolizować może parasol. Jak mówi sennik, kiedy parasol otwiera się i powiększa, oznacza to męską erekcję i gotowość do penetracji. Zaś kiedy parasol we śnie jest zamknięty, to symbole nieudanego życia seksualnego związanego z niemożnością osiągnięcia erekcji.

Co robi parasolka w senniku?

Kiedy we śnie znaleziona zostaje parasolka, to bardzo dobry znak. Sennik mówi, że otrzymamy wówczas wsparcie i ochronę, kiedy zajdzie taka potrzeba. Najbliżsi nie zawiodą nas. Jeśli natomiast parasol zostanie zgubiony przez osobę śniącą, można potraktować to jako ostrzeżenie przed konfliktem z przyjaciółmi, który napsuje wszystkim sporo krwi. Jasnym sygnałem jest także dziurawa parasolka lub niedziałający sprzęt. Oznacza to, że przyjaciele poważnie nadszarpną zaufanie osoby śniącej. Może skończyć się to wielotygodniowym zerwaniem więzi. Jeśli we śnie jawi się połamany parasol, sugeruje to, że śniący ma zbyt wysokie mniemanie o sobie i ciągoty narcystyczne. Kiedy parasol we śnie jest podarty, symbolizuje to utratę złudzeń w życiu.

Natomiast otwarty lub złożony parasol wcale nie musi odnosić się tylko do sfery seksualnej. Sennik podpowiada jeszcze, że otwarty parasol może oznaczać po prostu nadejście brzydkiej pogody. Ale nie tylko. Jeszcze może chodzić o większą otwartość w stosunku do innych osób. Z kolei parasol złożony ma podpowiadać, że śniący nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału albo ostrzegać przed agresją i brakiem opanowania. Kiedy śniący jest schowany pod parasolem, może oznaczać to, że odcina się od najbliższych, zapomina o nich, kiedy akurat przydałoby się jego wsparcie i życzliwość.

Sen o parasolu – czym się wyróżnia?

We śnie osoba śniąca może zobaczyć samego siebie ze stale obecnym przy boku parasolem. Jak to tłumaczyć? Tutaj interpretacja sennika zmierza w kierunku zapobiegliwości, ostrożności i tych cech, dzięki którym śniący woli unikać kłopotów, niż walczyć z ich skutkami. Jednak mimo daleko idącej przenikliwości czasem trudno może być te problemy ominąć. Na pewno pojawią się one, kiedy we śnie parasol jest pożyczany innej osobie. Sennik mówi, że wówczas nie trzeba będzie długo czekać na konflikt z kimś bliskim. Poza tym w senniku istotną rolę odgrywa także materiał, z jakiego wykonany jest parasol. Jeśli we śnie okaże się, że mamy do czynienia z parasolem z jedwabiu, to wkrótce może okazać się, że śniący dostąpi zaszczytów i uznania, jakie dotąd były nieobecne w jego życiu. Jeśli natomiast we śnie wyraźnie widać, że parasol nie jest z tych przeciwdeszczowych, ale raczej służy do ochrony przed słońcem, ma on oznaczać nieśmiałość osoby śniącej, która przeradza się w serię niewykorzystanych okazji i pogłębiającej się frustracji.

Dziwne sny w czasie kwarantanny. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Co mówi sennik o śnie o przyjacielu bądź przyjaciółce? Jak go interpretować?

Co symbolizuje sąd w senniku?

Sen o bocianie. Interpretacja i znaczenie marzenia sennego

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości