Gwiazdy

Zaz o swojej piątej płycie: "Jest tam więcej życzliwości w stosunku do świata"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Zaz – wokalistka okrzyknięta następczynią Edith Piaf

Isabelle Geffroy, znana także jako Zaz, to niezwykle utalentowana wokalistka jazzowa i soulowa. Francuska artystka, która od lat cieszy się uznaniem fanów z całego świata, wydała niedawno swój piąty album. W Dzień Dobry TVN zaprezentowała promujący go singiel "Imagine".

"Isa" - nowa płyta Zaz

Światowej sławy francuska wokalistka Zaz wydała swój pierwszy album ponad dekadę temu. Teraz w jej dorobku znajduje się aż pięć krążków, a każdy z nich stanowi o niebywałym talencie wszechstronnej artystki. Wnętrze opakowania najnowszej płyty "Isa" zdobią wyjątkowe obrazy malowane nożem malarskim. To swoisty przekaz od piosenkarki, która stworzyła je własnymi rękami.

- Miałam ochotę pokazać ludziom inną stronę siebie. Pokazać, że mam mnóstwo różnych rzeczy w sobie, w środku - wyjaśniła Isabelle Geffroy.

Praca nad nowym krążkiem wiązała się z wieloma wyzwaniami. Zaz nawiązała współpracę z Tillem Lindemannem, wokalistą słynnego zespołu Rammstein, który zgodził się towarzyszyć jej podczas tworzenia jednego z utworów.

- Troszeczkę jesteśmy do siebie podobni. Oboje jesteśmy romantykami, lubimy poezję. Lubimy tworzyć piękne rzeczy - oceniła francuska gwiazda.

Zaz w utworze "Imagine"

Isabelle Geffroy sprzedała już ponad 5 milionów płyt na całym świecie. Album "Isa", który miał swoją oficjalną premierę 22 października br., z całą pewnością ma szansę powtórzyć sukces poprzednich wydawnictw. Artystka przyznała, że przeszła w ostatnim czasie metamorfozę, która przyczyniła się do zmiany wyrazu jej twórczości. Właśnie dlatego ostateczny wydźwięk poszczególnych utworów z nowej płyty może nieco zaskoczyć fanów francuskiej gwiazdy.

- Jest tam więcej niuansów, więcej łagodności, więcej życzliwości w stosunku do świata. Jestem chyba łagodniejsza po prostu - wyznała wokalistka.

W 2010 roku Zaz zachwyciła publiczność hitem "Je veux". Tym razem jako singiel promujący nowy album wybrała piosenkę o słodkim, pełnym cennych wartości świecie. Utwór "Imagine" to najlepszy dowód artystycznej dojrzałości wokalistki, która w trakcie jego wykonywania stara się operować głosem zupełnie inaczej, niż dotychczas.

Zaz – "Imagine". Zobacz wideo:

Zaz – „Imagine”
Zaz – „Imagine” Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości