Gwiazdy

DJ Kungs o swojej światowej karierze: "To wszystko było dla mnie niespodziewane"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Jego hity znają wszyscy. Jaki prywatnie jest Kungs?

Kungs, czyli Valentin Brunel, to 24-letnia gwiazda światowej sceny house. DJ ma na koncie kilka hitów, które dały mu międzynarodową rozpoznawalność i występy na Tomorrowland - najpopularniejszym festiwalu muzyki elektronicznej. Kilka dni temu muzyk odwiedził Polskę i przy tej okazji udzielił wywiadu Dzień Dobry TVN.

Początek kariery Kungsa

Pochodzący z Francji Valentin Brunel zaczął tworzyć muzykę będąc jeszcze nastolatkiem. Mając 17 lat postanowił poszukać pseudonimu pasującego do DJ-a. Wraz z bratem wpisali słowo "dżentelmen" w internetowy słownik i okazało się, że w języku łotewskim "dżentelmen" to właśnie "kungs". Od tamtej pory jego kariera szybko nabrała rozpędu. Również dzięki rodzicom, którzy wspierali go w spełnianiu marzeń.

- To pomogło mi właściwie we wszystkim. Myślę, że na świecie jest mnóstwo utalentowanych ludzi, którzy nie mieli szansy, by ten talent odkryć, bo rodzice naciskali, by ich dzieci poszły na studia, zamiast robiły to, co naprawdę kochają. Dlatego nie wiem, czy byłbym tu dzisiaj, gdyby moi rodzice zmuszali mnie do obrania innej ścieżki zawodowej niż muzyka - mówił Kungs w Dzień Dobry TVN.

Valentin Brunel o muzyce

W 2016 roku jego hit "This Girl" osiągnął numer 1 na listach przebojów we Francji, Niemczech i Szwajcarii. Muzyk miał wtedy zaledwie 20 lat. Jego kolejne single zyskiwały na popularności, a on zaczął koncertować w różnych częściach świata. W 2018 roku zagrał koncert na żywo podczas Miami Ultra Music Festival, a kilka miesięcy później wystąpił na festiwalu elektronicznej muzyki tanecznej Tomorrowland w Belgii.

- Szczerze mówiąc to wszystko było dla mnie niespodziewane. Zaczynałem tworzyć muzykę w swojej sypialni jako nastolatek. Następnie ukazał się mój pierwszy singiel "This Girl", który okazał się być hitem. Nagle moje życie się zmieniło a ja mam ten przywilej, by żyć z muzyki. (...) Inspirację czerpię z otoczenia, ludzi wokół, podróży. Inspiruje mnie sprawianie, że ludzie tańczą - dodał Valentin Brunel w naszym programie.

Co ciekawe, serce Kungsa jest zajęte przez dziewczynę, która ma polskie korzenie. Partnerka muzyka pracuje jako modelka. Choć oboje często są w rozjazdach i dużo podróżują, ich związek jest stabilny. Ufają sobie i realizują swoje pasje. Podczas świąt jedzą kulebiaki - klasyczną pozycję kuchni rosyjskiej, która przyjęła się w polskich domach.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Autor:Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości