Gwiazdy

Czy Sonia Bohosiewicz jest ormiańską księżniczką? "Tropicielki rodzinnych historii" zbadały jej pochodzenie

Gwiazdy

"Tropicielki rodzinnych historii" to program dokumentalny przedstawiający pracę firmy, która zajmujące się analizowaniem drzew genologicznych. W każdym z odcinków dwie genealożki, Kinga i Karolina, rozwiązują zagadkę dotyczącą przeszłości osób poszukujących odpowiedzi. Ich klienci nierzadko dowiadują się o skrywanych do tej pory tajemnicach.

"Tropicielki rodzinnych historii": Sonia Bohosiewicz za wschodnią granicą

W najbliższym odcinku (emisja w sobotę o godz. 20:45 na kanale Travel Channel) Tropicielki zajmą się genealogią Sonii Bohosiewicz. Ród aktorki został już zbadany i wydawać by się mogło, że niewiele pozostało do odkrycia. A jednak! Badając historię Sonii, Tropicielki będą musiały wyjechać za wschodnią granicę. Tam spotkają ludzi, którzy pomogą im lepiej zrozumieć dzieje rodu Bohosiewiczów oraz przybliżą kulturę, w której żyli. Wszystkiemu przysłuchiwać się będzie sama zainteresowana.

"Tropicielki rodzinnych historii". O ich pracy marzy wiele osób

Mateusz Łysiak, redaktor serwisu dziendobry.tvn.pl rozmawiał ostatnio z prowadzącymi program "Tropicielki rodzinnych historii". Czego możemy spodziewać się w odcinku z udziałem Sonii Bohosiewicz?

- Pokazałyśmy wielokulturowość i barwność tych ormiańskich korzeni, które ona ma i tych znamienitych rodzin, z których pochodzi. To też jest odzwierciedlenie tego, jak wyglądało polskie społeczeństwo w XIX w. Jak byliśmy różnorodni, jak wiele kultur mieszkało na terenie Polski. (...) Genealogia Sonii idealnie to pokazuje, bo z jednej strony mamy rodzinę ormiańską, a z drugiej to polsko-czeskie pogranicze - zdradziły w wywiadzie Kinga i Karolina.

Sonia Bohosiewicz to nie pierwsza gwiazda, która skorzystała z pomocy Tropicielek. W jednym z poprzednich odcinków historie swojej rodziny odkrywała Katarzyna Pakosińska.

Całą rozmowę z Kingą i Karoliną zobaczycie w materiale na górze artykułu.

Zobacz też:

Ojciec skatował syna i jego kolegę metalową rurką. 9-letni Filip nie żyje. "Było pełno krwi"

Najstarsza kobieta na świecie wcale nie była najstarsza? Rosyjscy badacze mają swoją teorię

Dorota Szelągowska doświadczyła w życiu biedy. Wspomnienie z dzieciństwa chwyta za serce

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości