Gwiazdy

Aktor "Na Wspólnej" walczy z chorobą. Rodzina zorganizowała zbiórkę. "Leczenie przekracza nasze możliwości finansowe"

Stanisław Pąk

Player

Gwiazdy

Aktor "Na Wspólnej" walczy z chorobą. Rodzina zorganizowała zbiórkę. "Leczenie przekracza nasze możliwości finansowe"

Stanisław Pąk

Player

Stanisław Pąk potrzebuje pieniędzy na leczenie. Aktor znany m.in. z serialu "Na Wspólnej" zmaga się z nowotworem. Żona artysty prosi wszystkich o wsparcie, w sieci zorganizowała w zbiórkę.

Stanisław Pąk walczy z nowotworem

Stanisław Pąk to aktor serialowy, filmowy i teatralny. Na swoim koncie ma kilka drugoplanowych ról w kultowych produkcjach, takich jak np. "Miś", "Karate po polsku" czy "Na Wspólnej". W latach 1979–1991 artystę mogliśmy podziwiać także na deskach warszawskiego teatru Syrena.

65-latek od długiego czasu zmaga się z nowotworem. W 2016 roku lekarze zdiagnozowali u niego raka prostaty, który rozprzestrzenił się także na układ kostny. Z powodu postępującej choroby Stanisław Pąk musiał ograniczyć swoją działalność zawodową, a co za tym idzie, został pozbawiony możliwości zarabiania. Co więcej, radioterapia, którą przechodził kilka tygodni temu, ze względu na powikłania musiała zostać przerwana.

- Jestem po niedokończonej radioterapii. Musiała zostać przerwana, gdyż doszło do poważnych komplikacji. W tej sytuacji czas działa mocno na moją niekorzyść i dokończenie radioterapii w bliżej nieznanym terminie, nie daje większych nadziei na odzyskanie zdrowia – opisuje aktor. 

Rodzina Stanisława Pąka błaga o pomoc

Teraz Stanisław Pąk walczy o życie. Jedyną szansą dla aktora jest podjęcie terapii. Niestety jej koszty przewyższają budżet rodziny. Żona Stanisława, Danuta Żurawska-Pąk, postanowiła więc zaapelować do fanów, w których pokłada ostatnie nadzieje. W sieci stworzyła zbiórkę pieniędzy, która ruszyła na stronie Zrzutka.pl i potrwa jeszcze przez 7 dni. Na terapię potrzeba 25 tysięcy złotych.

- W chwili obecnej jedyną szansą dla mojego męża jest specjalne leczenie, które przekracza nasze możliwości finansowe - informuje pani Danuta. Przez ostatnie lata, miesiąc po miesiącu wspierany jest pieniężnie przez najbliższych w zakupie kosztownych leków i wizytach u specjalistów. Teraz jednak, oprócz codziennej pomocy z naszej strony, potrzebne jest jednorazowe, większe wsparcie pieniężne - czytamy na stronie zbiórki. 

Zobacz wideo: Anna Puślecka: Gdy wypadły mi włosy, nie chciałam chodzić w peruce, tylko w kapeluszach, turbanach, okularach. To był mój sposób na przetrwanie choroby

Zobacz także:

Rak piersi najczęstszym nowotworem na świecie. Jakie są główne przyczyny wzrostu zachorowań?

Anna Lewandowska zachęca do ograniczenia spożycia tego produktu. "Znacznie wpływa na rozwój nowotworów"

Czy osoba po przebytej chorobie nowotworowej może się zaszczepić na COVID-19? Lekarz rozwiewa wątpliwości

Co sądzisz o tym artykule?
91
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
14.04.2021
marykowa
Mam nadzieję, że uda się jemu uzbierać pełną kwotę i zostanie wyleczony. Ale to też jest przestroga dla mężczyzn, żeby nie zapominali się badać. Bo to są bardzo prawdziwe słowa, że może to im po prostu uratować zdrowie ale i życie. Mój wujek co prawda miał lekki przerost prostaty, ale i tak wszystko dokładnie sprawdzali jak trafił do szpitala Mazovia. Leczyli u niego zmianę laserem i na szczęście wszystko dobrze się skończyło.