Gwiazdy

Polscy artyści i sportowcy niosą pomoc potrzebującym. "Uśmiech tej konkretnej osoby to jest coś pięknego"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
S. Repeła, P. Tomaszczyk, B. Dajnowski
Pectus pomaga razem ze Szlachetną Paczką
Dzień Dobry TVNPectus pomaga razem ze Szlachetną Paczką

Szlachetna Paczka to wyjątkowy program społeczny, który dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców pozwala zapewnić cenne wsparcie rodzinom zmagającym się z licznymi przeciwnościami losu. W tym roku ważna inicjatywa zyskała uznanie sportowców i artystów, którzy zdecydowali się dołączyć do grona osób wspierających projekt. W Dzień Dobry TVN członkowie zespołu Pectus opowiedzieli o tym, jak wiele znaczy gest niesienia pomocy potrzebującym.

Szlachetna Paczka - jak pomagają członkowie grupy Pectus?

Program społeczny Szlachetna Paczka każdego roku zwraca uwagę osób, które nie wahają się podjąć wysiłku w ramach niesienia pomocy potrzebującym. Nie dziwi zatem fakt, że wyjątkowa inicjatywa cieszy się także zainteresowaniem przedstawicieli świata show-biznesu. Członkowie zespołu Pectus już od blisko dekady starają się wspierać polskie rodziny, które na co dzień muszą mierzyć się z wyjątkowo trudnymi wyzwaniami.

- My ze Szlachetną Paczką jesteśmy związani już właściwie dziesiąty rok. Początki były związane ściśle z początkami tego braterskiego składu. Pierwszym prezentem, który pamiętamy, było łóżko, które rosło razem z pacjentem. To łóżko zakupiliśmy i zawieźliśmy do osoby potrzebującej. To jest kwintesencja tego pomagania, jeśli chodzi o akcję Szlachetna Paczka, że konkretne rzeczy trafiają do konkretnych potrzebujących. To jest chyba najcenniejsze i ten uśmiech tej konkretnej osoby to jest coś pięknego - zauważył Tomasz Szczepanik, wokalista zespołu Pectus.

W tym roku bracia Szczepanikowie z pomocą innych artystów zdecydowali się pomóc pani Bogusławie, zwracając tym samym uwagę na problem samotności ludzi starszych.

- Historia pani Bogusławy jest bardzo smutna, ponieważ pani Bogusława zmaga się z wieloma chorobami. Straciła swoje jedyne dziecko, syna. Zarabia 1100 złotych, z czego 600 złotych wydaje na lekarstwa - wyjaśnił Mateusz Szczepanik. Dodał też, że zmagająca się z licznymi problemami kobieta marzyła o telefonie komórkowym, nie miała bowiem żadnego kontaktu ze światem. Dzięki wyjątkowemu projektowi skupiającemu rzeszę wolontariuszy i darczyńców, w końcu będzie mogła uporać się z tą niedogodnością.

Szlachetna Paczka - sportowcy szykują paczkę dla potrzebujących

Niebawem rozpocznie się Weekend Cudów, będący swoistym podsumowaniem działań wolontariuszy i darczyńców. W tym roku finał akcji odbędzie się w dniach 11-12 grudnia. Warto jednak podkreślić, że wszyscy uczestnicy akcji po przekazaniu wsparcia nadal będą utrzymywać ze sobą kontakt.

W tegorocznej odsłonie programu Szlachetna Paczka wzięli udział polscy olimpijczycy. Do akcji przyłączyli się między innymi Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Aleksandra Mirosław i Maciej Lepiato. Starania sportowców pozwolą poprawić sytuację pani Ani i pana Marka, którzy każdego dnia mierzą się z bezwzględnym obliczem choroby swojego dziecka.

- Pomagamy rodzinie, która też musi rywalizować i potem radzić sobie w tym codziennym życiu - zauważyła Małgorzata Hołub-Kowalik mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 metrów.

Rodzice starający się zapewnić jak najlepsze warunki swojemu dziecku, znajdą w paczce między innymi fotelik samochodowy, który z pewnością podniesie komfort częstych podróży pomiędzy domem a szpitalem.

- Każdy człowiek chciałby się zaangażować w pomaganie, jeżeli tylko może. Myślę, że to nie jest nic dziwnego, że my się angażujemy, sportowcy i inni ludzie, którzy po prostu mają olbrzymie serca i chęć do pomocy - oceniła Iga Baumgart-Witan, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 metrów. - Jak się widzi radość w ich oczach, to jest niesamowite - dodała sportsmenka.

Ostatnia prosta Szlachetnej Paczki. Zobacz wideo:

Ostatnia prosta Szlachetnej Paczki
Ostatnia prosta Szlachetnej Paczki
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: S. Repeła, P. Tomaszczyk, B. Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości