Styl życia

Sposób na dziurę w skarpecie. "Zaprojektowałem gotową skarpetę z otworem w okolicy palca"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
B. Dajnowski, B. Bandoła
Pogłębione studium nad dziurą w skarpecie

Każdy z nas miał kiedyś do czynienia z dziurawą skarpetką tuż po zdjęciu buta. Okazuje się, że ten problem nie spędza snu z powiek jedynie Polakom. Zajmuje głowy także między innymi Japończyków. Jeden z nich postanowił znaleźć wyjście z sytuacji.

Sposób na dziurę w skarpecie

Takayuki Fukuzawa zaprojektował skarpetkę z dziurą, która ma być lekarstwem na wszystkie sytuacje, w których w towarzystwie po zdjęciu buta musiał się wstydzić za dziury na palcach u stóp.

- Nawet jeśli skarpetki nie są uszkodzone, poza jedną dziurą, nadal muszę je wyrzucić, a to nie jest ekologiczne. Właśnie dlatego zaprojektowałem gotową skarpetę z otworem w okolicy palca - powiedział projektant.

Produkt jeszcze nie trafił do sprzedaży, jest w fazie prototypu.

Kolekcjonowanie skarpet

Sprawa wydaje się błaha, ale hokeista, Michael Cichy kolekcjonuje skarpetki. Uważa także, że niektóre przynoszą mu w życiu dużo szczęścia.

- Prędzej czy później każda się starzeje i gdy robią się w nich dziury albo je wyrzucam albo zaklejam taśmą klejącą. Jeśli ktoś umieściłby tam dziurę od początku to mogłoby to pomóc skórze nogi lepiej oddychać. Jestem zaintrygowany i chętnie bym sprawdził taką skarpetę - powiedział zawodnik GKS Tychy.

Można też po prostu cerować skarpety lub uznać, że w modzie wszystko wypada i nie ma co się wstydzić.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: B. Dajnowski, B. Bandoła

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości