Styl życia

"Inspirujące kobiety". Organizuje TEDxWarsawWomen: „Taka synergia jest potrzebna”

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta

Elena Pawęta od 15 lat mieszka w Polsce. Przyjechała do naszego kraju za miłością, a od 7 lat organizuje konferencję TEDx. W rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl Darią Pacańską opowiedziała, jak odnalazła swoją zawodową drogę. Zobacz, jak wspiera kobiety, nie tylko w rozwoju osobistym.

Elena Pawęta organizuje TEDxWarsawWomen

Elena Pawęta jest organizatorką konferencji TEDxWarsawWomen. Występują na niej kobiety, które mają pasję i wspaniałe, niosące dobry przekaz idee oraz takie, które inspirują do działania. Jednak droga do tworzenia tego wydarzenia nie była prosta i szybka.

- Postanowiłam organizować TEDx na pewnym etapie, kiedy poczułam w sobie takie zdolności liderskie, co też nie przyszło od razu. W internecie znalazłam, w jaki sposób mogę zaaplikować i otrzymać licencję. Zrobiłam to i kiedy otrzymałam licencję ze Stanów Zjednoczonych, że mogę organizować to wydarzenie, dopiero wtedy zaczęłam myśleć, w jaki sposób to zrobię - opowiada Elena Pawęta.

Na początku organizowała TEDx Piotrkowska Street, ale jak wspomina, już wtedy zdecydowaną większość jej zespołu stanowiły panie.

- Zauważyłam, że kobiety mają w sobie moc twórczą i to kreatywne myślenie bardzo pomaga. Natomiast bez mężczyzn też byśmy sobie nie dały rady. Nawet teraz, kiedy organizujemy TEDxWarsawWomen, czyli wszyscy myślą, że to jest typowo dla kobiet. Natomiast ja zawsze mówię, że mamy mężczyzn w naszym zespole organizacyjnym, m.in. mój mąż nam pomaga. Myślę, że taka synergia jest potrzebna - podkreśla.

9 grudnia odbędzie się TEDxWarsawWomen

Droga na scenę konferencji TEDxWarsawWomen nie jest prosta. Organizacja i szkolenie mówców trwa wiele miesięcy. Jednak na samym początku jest idea, ważne działania, o których trzeba mówić głośno. Elena Pawęta oraz jej zespół szuka kobiet, które mają coś ważnego do powiedzenia.

- Nie szukamy mówców profesjonalnych, czyli nie patrzymy na umiejętności przemawiania publicznego. Zawsze szukamy przede wszystkim idei. Wiele osób, które znajdą się na tej scenie, będzie przemawiać przed publicznością po raz pierwszy i naprawdę niektóre strasznie się denerwują - zaznacza nasza rozmówczyni. Jak dodaje, chce mieć poczucie, że robi coś lepszego. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl zdradziła, czym dla niej jest to lepsze.

- Mam dwie córki i bym chciała, żeby świat był troszeczkę lepszy. Żeby moje dziewczynki już się wychowywały i dorastały w tym lepszym świecie dla kobiet. Bardziej przychylnym, gdzie mają więcej możliwości, gdzie mogą się rozwijać, gdzie nie mają pewnych ograniczeń - wylicza Elena Pawęta.

TEDxWarsawWomen odbędzie się 9 grudnia w Teatrze 6. piętro.

TEDxWarsawWomen
TEDxWarsawWomen

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości