"Inspirujące kobiety". Olga Legosz wspomina moment, w którym usłyszała diagnozę u córki

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Olga Legosz dołączyła do Marzeny Rogalskiej i Aleksandry Kwaśniewskiej w programie "Miasto Kobiet". Prowadzi dwie fundacje i przedszkole dla dzieci z autyzmem. W ramach cyklu dziendobry.tvn.pl "Inspirujące kobiety" w rozmowie z Darią Pacańską opowiedziała o nowej roli, kobietach i macierzyństwie.

"Inspirujące kobiety": Olga Legosz o kobietach, macierzyństwie i autyzmie

Olga Legosz prężnie działa w mediach społecznościowych, gdzie jak mówi, "zaprzyjaźnia" świat z autyzmem. Prowadzi także dwie fundacje. Właśnie dołączyła jako prowadząca do programu "Miasto Kobiet", choć przyznaje, że to dla niej wielkie wyzwanie.

- Dawno nie robiłam takiej rzeczy, w której miałam wrażenie, że zaczynam od początku, że nie jestem specjalistą - podkreśliła Olga Legosz. - Mnie te nagrania z definicji nie stresują, bo nie mam poczucia stresu, bo są kamery, bo są operatorzy, bo ja jakoś tam wyglądam. Ja naprawdę mam to gdzieś, jak to wyjdzie, czy z prawego profilu, czy z lewego - dodała.

Jedna z fundacji Olgi Legosz, którą prowadzi z Olgą Kozierowską, nazywa się "Sukces pisany szminką" i poświęcona jest kobietom. Rocznie organizuje szkolenia dla 200 tysięcy kobiet. To z jednej strony daje poczucie zmiany i obecności kobiet w biznesie, a z drugiej pewien niedosyt.

- Mamy obie takie momenty, że myślimy sobie: "no dobra tyle, tyle pracy, tyle zrealizowanych grantów, spotkań, coachingów, aplikacji i kursów", ale z drugiej strony ten świat dalej jest takim światem, w którym kobieta gra drugoplanową rolę w życiu zawodowym - mówiła.

Olga Legosz jest mamą dwóch córek: Mai i Tosi, która ma zdiagnozowany autyzm. Jak przyjęła tę wiadomość, co zrobiła, czy pojawiły się momenty załamania?

- Ja zrobiłam coś po diagnozie. Coś, co jest dla wielu kobiet niewyobrażalne, ponieważ to się wtedy złożyło ze zmianami w moim życiu prywatnym, poczułam, że tego nie pociągnę. To, co zrobiłam po diagnozie dziecka, to ściągnęłam moją mamę, żeby została z moimi córkami, a sama pojechałam na prawie trzy tygodnie do Brazylii. Pojechałam tam sama - zaznaczyła Legosz.

Kiedy była w Brazylii, uświadomiła sobie, że nie jest tak, że nie ma wyboru i musi przyjąć to, co dostała od losu. To ona podjęła decyzję, że czas wracać i zająć się terapią córki. Dzisiaj prowadzi fundację i przedszkole dla dzieci z autyzmem.

"Inspirujące kobiety" w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

W programie "Inspirujące kobiety" Dorota Wellman przedstawia sylwetki pozornie zwykłych pań. Kogo tym razem poznamy? Drugi sezon rusza 12 września, odcinki będą emitowane w niedzielę o 16:45.

Jednak w TVN pojawi się znacznie więcej nieprzeciętnych sylwetek, bo również w serwisie dziendobry.tvn.pl będzie można oglądać "Inspirujące kobiety". W ramach współpracy z TVN Style Daria Pacańska przedstawi kobiety, które działają, odnoszą sukcesy, pomagają potrzebującym oraz podejmują się zajęć pozornie przeznaczonych tylko dla mężczyzn.

W pierwszym odcinku zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Sikorą, prezeską fundacji "Po Drugie", która porzuciła pracę w telewizji, aby ratować młodzież przed bezdomnością.

Zobacz wideo: Inspirujące kobiety w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Nie masz czasu, aby pysznie i zdrowo gotować? Z tymi mieszankami warzyw szybko przyrządzisz smaczne dania
Materiał promocyjny

Nie masz czasu, aby pysznie i zdrowo gotować? Z tymi mieszankami warzyw szybko przyrządzisz smaczne dania

Ślub kościelny bez cywilnego – skutki dla małżonków

Ślub kościelny bez cywilnego – skutki dla małżonków

Pogoda na sobotę 2 marca. Czy w pierwszy dzień weekendu będzie ciepło?

Pogoda na sobotę 2 marca. Czy w pierwszy dzień weekendu będzie ciepło?

Smog w Polsce - gdzie powietrze jest zanieczyszczone?

Smog w Polsce - gdzie powietrze jest zanieczyszczone?

Horoskop na sobotę, 2 marca 2024 r. Dzień refleksji i zadumy

Horoskop na sobotę, 2 marca 2024 r. Dzień refleksji i zadumy

Dzień Dobry TVN w niedzielę, 3 marca 2024 r. Co będzie w programie?

Dzień Dobry TVN w niedzielę, 3 marca 2024 r. Co będzie w programie?

Ryan Gosling dostał zadanie specjalne podczas Oscarów. Marianna Schreiber komentuje rozstanie z mężem. Zmarł legendarny reżyser. Co jeszcze działo się 1 marca?

Ryan Gosling dostał zadanie specjalne podczas Oscarów. Marianna Schreiber komentuje rozstanie z mężem. Zmarł legendarny reżyser. Co jeszcze działo się 1 marca?

Oszuści podszywają się pod komendanta głównego policji. "Nie odpowiadajcie na takie wiadomości"

Oszuści podszywają się pod komendanta głównego policji. "Nie odpowiadajcie na takie wiadomości"

Horoskop na marzec. Co przyniesie nowy miesiąc?

Horoskop na marzec. Co przyniesie nowy miesiąc?

Psychopatek wśród kobiet jest więcej, niż zakładano. "Częściej używają słów niż przemocy"

Psychopatek wśród kobiet jest więcej, niż zakładano. "Częściej używają słów niż przemocy"