"Inspirujące kobiety". Olga Legosz wspomina moment, w którym usłyszała diagnozę u córki

olga legosz
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Olga Legosz dołączyła do Marzeny Rogalskiej i Aleksandry Kwaśniewskiej w programie "Miasto Kobiet". Prowadzi dwie fundacje i przedszkole dla dzieci z autyzmem. W ramach cyklu dziendobry.tvn.pl "Inspirujące kobiety" w rozmowie z Darią Pacańską opowiedziała o nowej roli, kobietach i macierzyństwie.

"Inspirujące kobiety": Olga Legosz o kobietach, macierzyństwie i autyzmie

Olga Legosz prężnie działa w mediach społecznościowych, gdzie jak mówi, "zaprzyjaźnia" świat z autyzmem. Prowadzi także dwie fundacje. Właśnie dołączyła jako prowadząca do programu "Miasto Kobiet", choć przyznaje, że to dla niej wielkie wyzwanie.

- Dawno nie robiłam takiej rzeczy, w której miałam wrażenie, że zaczynam od początku, że nie jestem specjalistą - podkreśliła Olga Legosz. - Mnie te nagrania z definicji nie stresują, bo nie mam poczucia stresu, bo są kamery, bo są operatorzy, bo ja jakoś tam wyglądam. Ja naprawdę mam to gdzieś, jak to wyjdzie, czy z prawego profilu, czy z lewego - dodała.

Jedna z fundacji Olgi Legosz, którą prowadzi z Olgą Kozierowską, nazywa się "Sukces pisany szminką" i poświęcona jest kobietom. Rocznie organizuje szkolenia dla 200 tysięcy kobiet. To z jednej strony daje poczucie zmiany i obecności kobiet w biznesie, a z drugiej pewien niedosyt.

- Mamy obie takie momenty, że myślimy sobie: "no dobra tyle, tyle pracy, tyle zrealizowanych grantów, spotkań, coachingów, aplikacji i kursów", ale z drugiej strony ten świat dalej jest takim światem, w którym kobieta gra drugoplanową rolę w życiu zawodowym - mówiła.

Olga Legosz jest mamą dwóch córek: Mai i Tosi, która ma zdiagnozowany autyzm. Jak przyjęła tę wiadomość, co zrobiła, czy pojawiły się momenty załamania?

- Ja zrobiłam coś po diagnozie. Coś, co jest dla wielu kobiet niewyobrażalne, ponieważ to się wtedy złożyło ze zmianami w moim życiu prywatnym, poczułam, że tego nie pociągnę. To, co zrobiłam po diagnozie dziecka, to ściągnęłam moją mamę, żeby została z moimi córkami, a sama pojechałam na prawie trzy tygodnie do Brazylii. Pojechałam tam sama - zaznaczyła Legosz.

Kiedy była w Brazylii, uświadomiła sobie, że nie jest tak, że nie ma wyboru i musi przyjąć to, co dostała od losu. To ona podjęła decyzję, że czas wracać i zająć się terapią córki. Dzisiaj prowadzi fundację i przedszkole dla dzieci z autyzmem.

"Inspirujące kobiety" w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

W programie "Inspirujące kobiety" Dorota Wellman przedstawia sylwetki pozornie zwykłych pań. Kogo tym razem poznamy? Drugi sezon rusza 12 września, odcinki będą emitowane w niedzielę o 16:45.

Jednak w TVN pojawi się znacznie więcej nieprzeciętnych sylwetek, bo również w serwisie dziendobry.tvn.pl będzie można oglądać "Inspirujące kobiety". W ramach współpracy z TVN Style Daria Pacańska przedstawi kobiety, które działają, odnoszą sukcesy, pomagają potrzebującym oraz podejmują się zajęć pozornie przeznaczonych tylko dla mężczyzn.

W pierwszym odcinku zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Sikorą, prezeską fundacji "Po Drugie", która porzuciła pracę w telewizji, aby ratować młodzież przed bezdomnością.

Zobacz wideo: Inspirujące kobiety w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

ZAPROWELLMAN2podpisy
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości