Newsy

Stroje kąpielowe dla osób transpłciowych oraz o rozmiarach od XS do 4XL. "To nie tylko ważny moment dla świata mody, ale także dla świata kultury"

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Sandra Hajduk
Co nowego w show-biznesie?

Świat mody coraz chętniej dostosowuje się do zachodzących na świecie zmian kulturowych. Przykładem takiego procesu jest jedna z marek szyjących kostiumy kąpielowe. Podczas nowojorskiego Fashion Weeku projektanci zaprezentowali kolekcję dla osób transpłciowych oraz takich, które noszą rozmiary od XS po 4XL.

Body positive na pokazach mody

Świat obiegły zdjęcia osób, które z dumą pozowały przed obiektywem, by pokazać swoją tożsamość. Marka Chromat, bo o niej mowa, zdecydowanie stawia na nowoczesność i idzie z duchem czasu.

- W Nowym Jorku odbył się bardzo ważny pokaz w ramach tamtejszego Fashion Week. Jedna z marek postanowiła pokazać kostiumy kąpielowe dla osób transpłciowych oraz takich, które noszą rozmiary od XS po 4XL. Pokaz odbił się szerokim echem w mediach, cytując "jest to nie tylko ważny moment dla świata mody, ale także dla świata kultury" - mówiła nasza reporterka Sandra Hajduk-Popińska w Dzień Dobry TVN.

Kobiety decydują, jak chcą wyglądać

Wśród prezentacji sylwetek osób, które nie chcą pozostawać w cieniu przyjętego za ogólny kanon piękna, pojawiła się także córka Madonny. Lourdes Leon któryś już raz pojawiła się na czerwonym dywanie (tym razem podczas MET Gali) z nieogolonymi pachami.

- Coraz częściej branża modowa wychodzi naprzeciw osobom, które są w trakcie zmiany płci. Poza tym, w końcu ktoś pokazuje nie tylko panie XL, ale także 4XL. Tendencje na czerwonych dywanach się zmieniają i coraz śmielej kobiety pokazują się tak, jak chcą się pokazywać. Takim przykładem jest też córka Madonny - nie goli pach i się tego nie boi - podsumowała Sandra Hajduk-Popińska.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Sandra Hajduk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości