transpłciowość

  transpłciowość

  Elliot Page nie może napatrzeć się na swoje paszportowe zdjęcie. Odkąd zdecydował się na korektę płci, jego życie nabrało barw. Aktor czuje się świetnie we własnej skórze i chętnie manifestuje to światu.

  Edyta Górniak i Rafalala wpadły na siebie na warszawskim Dworcu Centralnym. Spotkanie obu pań zakończyło się medialnym konfliktem. Piosenkarka miała obrazić transpłciową celebrytkę. W komentarzu dla serwisu dziendobry.tvn.pl wokalistka przedstawiła swój punkt widzenia.

  "To ich nakręca. Nie chcę być eksperymentem"

  Maja Heban jest osobą transpłciową i bardzo otwarcie mówi o wszystkich aspektach korekty płci. Kiedy zrozumiała, że źle czuje się w swoim ciele? Jak zareagowali na to jej najbliżsi? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Ari i Myles to transpłciowi mężczyźni, którzy - mimo iż tworzą szczęśliwe związki z kobietami - postanowili urodzić dzieci. Z jakimi przeszkodami musieli się mierzyć? Jak przebiegała akcja porodowa? Historie obu par przedstawia dokument "Mój mąż jest w ciąży".

  "To było jasne, jednak rodzice ignorowali sprawę".

  Od 1 stycznia 2022 roku w Szwajcarii będzie można dokonać legalnej zmiany płci w dokumentach tożsamości podczas jednej wizyty w urzędzie stanu cywilnego. Do tej pory do przeprowadzenia tej procedury wymagano m.in. zaświadczenia lekarza.

  Kilka miesięcy temu dziennikarz TVN24, Piotr Jacoń przyznał, że ma transpłciową córkę. Niedawno Wiktoria musiała pozwać do sądu swoich rodziców, ponieważ innego rozwiązania polskie prawo nie przewiduje. Powództwo z jakim wystąpiła nazywane jest powództwem o ustalenie płci. Jak to wygląda i co czują obie strony takiego procesu?

  Aktor opublikował na swoim Instagramie zdjęcie bez koszulki, wprawiając swoich fanów w zachwyt. Pochwalił się w ten sposób atletyczną sylwetką, żartując w opisie postu, że wyłącznie testuje swój nowy telefon.

  "Moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie".

  Czym jest gender? Czy to przejaw "cywilizacji śmierci"? Co to jest postawa agenderowa? Na czym polega ideologia gender? I dlaczego słowo "gender" wywołuje kontrowersje w Polsce i na świecie?

  "Szukałam momentu, gdzie to powiedzieć"

  "To nie tylko ważny moment dla świata mody, ale także dla świata kultury".

  Znany youtuber Krzysztof Gonciarz oraz popularny raper Quebonafide, czyli Kuba Grabowski, zaczęli nagrywać wspólny podcast. W trzecim odcinku wystąpił Kacper Potępski, członek zarządu Federacji Znaków Równości i aktywista na rzecz osób transpłciowych. Sam jest w trakcie tranzycji, opowiedział o swoim coming oucie.

  Piotr Jacoń przyznał w wywiadzie dla "Repliki", że jego dziecko jest transpłciowe. Córka Wiktoria jakiś czas temu przyznała, że źle się czuje we własnym ciele i rozpoczęła terapię hormonalną. Jak dziennikarz TVN24 i jego żona zareagowali na ten coming out?

  Elliot Page opublikował zdjęcie, które z miejsca obiegło światowe media. Aktor zapozował do fotografii bez koszulki i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jeszcze w ubiegłym roku miał ciało kobiety.

  15-letni transpłciowy chłopiec popełnił samobójstwo. Po jego śmierci rodzice nie mogli się porozumieć w sprawie płci zmarłego dziecka i podpisu imienia na nagrobku. Dlatego zdecydowali, że podzielą prochy i wyprawią dwa pogrzeby.

  W ogniu krytyki znalazła się J.K. Rowling. Autorka cyklu o Harrym Poterze została oskarżona o transfobię po swoim wpisie w Internecie. Co takiego nie spodobało się czytelnikom?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Bisewską, mamę osoby transpłciowej oraz Cecylię Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii. Co czuje rodzic, kiedy dowiaduje się, że jego dziecko jest transpłciowe? Dlaczego jest to pewnego rodzaju pożegnanie? Jeżeli osoba transpłociowa chce zmieć płeć, musi pozwać swoich rodziców. Dlaczego? Jak wygląda procedura zmiany płci w Polsce? Jak wspierać transpłciowe dziecko? Poznajcie historię najmłodsza w Polsce osoba transseksualnej. I zobaczcie, jaką drogę przeszła, by z Oliwiera stać się Oliwią.