Wrocławska Ekostraż przeprowadziła interwencje z miejscowym przedszkolu.
Darczyńca zbierał przez trzy lata.
Będą szukać zbłąkanych zwierząt.
Krystian Machnik do Strefy Wykluczenia jeździ od 2013 roku, zaś od 5 lat cyklicznie pomaga Samosiołom, czyli ostatnim mieszkańcom wiosek wokół Czarnobyla i Prypeci. Wraz z polską ekipą organizują dla potrzebujących ubrania, koce, jedzenie, ale także słuchają ich wspomnień. Nie inaczej było po wybuchu wojny w Ukrainie. Jak wygląda pomoc humanitarna w strefie wykluczenia? O tym opowiedzieli Amadeusz Kocan, który był na pierwszej, najpilniejszej wyprawie w maju i Krystian Machnik, który właśnie powrócił z czwartej akcji organizowanej w czasie wojny.
Zwierzęta w czasie wojny cierpią jak ludzie: giną, tracą domy, umierają z głodu. Oni postanowili je ratować.
Maryna Mirzaeva, niosąca pomoc walczącym na froncie żołnierzom, wraz z całą armią wolontariuszy, nie wzięła karabinu do ręki, ale zaczęła robić ważne rzeczy. Tak jak tysiące innych osób stworzyła świetnie działającą organizację wolontaryjną. Chociaż na Ukrainie są ich już setki, to wciąż mają co robić. O tym jak ukraińskie kobiety stały się bohaterkami wojennymi opowiedziała w swoim niezwykłym reportażu Blanka Zalewska.
Wojna w Ukrainie zmusiła ludzi do ucieczki z kraju. Ich przystankiem w drodze do bezpieczeństwa jest Dworzec we Lwowie. Każdego dnia przewijają się przez niego tysiące osób. Reportaż Bianki Zalewskiej przedstawia dramatyczną sytuację ukraińskich uchodźców, których przystankiem w dalszej drodze do pokojowego świata jest Lwów.
"Także wtedy, gdy zryw narodowy osłabnie".
"Zmęczenie jest, ale jest mniejsze niż determinacja".
Szlachetna Paczka to wyjątkowy program społeczny, który dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców pozwala zapewnić cenne wsparcie rodzinom zmagającym się z licznymi przeciwnościami losu. W tym roku ważna inicjatywa zyskała uznanie sportowców i artystów, którzy zdecydowali się dołączyć do grona osób wspierających projekt. W Dzień Dobry TVN członkowie zespołu Pectus opowiedzieli o tym, jak wiele znaczy gest niesienia pomocy potrzebującym.
Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr pojechali na granicę polsko-białoruską, by wesprzeć koczujących tam uchodźców z Bliskiego Wschodu. Małżonkowie nie chcieli bezczynnie przyglądać się tragedii migrantów. Interwencja przyniosła określone rezultaty, dlatego żona aktora postanowiła powtórzyć wyprawę. Tym razem towarzyszyły jej Maja Staśko i Monika Tomaszewska.
Osoby, które zmagają się ze spektrum autyzmu, często mają duże problemy z nawiązywaniem kontaktów i budowaniem relacji z ludźmi. W znalezieniu przyjaciół pomóc im może Wolontariat Koleżeński "Mary i Max". Co to za inicjatywa i na czym polega? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Martą Szewczyk, wolontariuszką oraz Łukaszem Majkiem, osobą w spektrum autyzmu.
Potrafią udzielić pierwszej pomocy, wiedzą, co robić w czasie pożaru, a także potrafią prowadzić poszukiwania zaginionych osób. Mowa o wolontariuszach z grupy Bizon. Kim są członkowie tego niezwykłego zespołu? Kto może do niego dołączyć? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Pracownicy helskiego fokarium poszukują wolontariuszy, którzy pomogą przy opiece nad zwierzętami. Niedługo focza rodzina nieco się powiększy, w ośrodku potrzebne więc będą dodatkowe ręce do pracy. Jakie wymogi należy spełnić, by zostać częścią zespołu?
Przebywasz na kwarantannie, a masz w domu czworonoga? W sytuacji, gdy nie możesz liczyć na sąsiadkę, znajomych czy rodzinę, z pomocą przychodzi ogólnopolska internetowa akcja „Pies w Koronie”. W ramach tej inicjatywy ludzie z całej Polski nieodpłatnie wyprowadzają czworonogi właścicieli, u których wykryto koronawirusa. Jak powstała akcja? O tym opowiedziała nam współinicjatorka Jolanta Broda.
W związku z rosnącą liczbą chorych na Covid-19 i brakiem lekarzy w szpitalach, wielu dyrektorów poprosiło o pomoc wolontariuszy. Na czym dokładnie polega ich wsparcie w czasie pandemii koronawirusa? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Dom Chłopaków w Broniszewicach to cudowne miejsce, w którym siostry dominikanki opiekują się niepełnosprawnymi chłopcami. Do ich domu zapukał koronawirusa, ale zakonnice nie martwią się tym i dzielnie wraz z młodymi wolontariuszami zajmują się podopiecznymi.
Książę Harry i Meghan choć nie pełnią już ważnych funkcji w rodzinie królewskiej, nadal są zaangażowani w działalność charytatywną. Mieszkająca w Stanach Zjednoczonych para postanowiła ostatnio odwiedzić jedną z lokalnych piekarni. Na miejscu aktywnie zaangażowali się w pomoc przy przygotowywaniu posiłków.
Niesienie uśmiechu chorym dzieciom, które zmagają się z bólem, lękiem i samotnością. Taka jest misja Fundacji „Dr Clown”. Jej wolontariusze do tej pory towarzyszyli maluchom i ich rodzicom w najtrudniejszych chwilach. Przez koronawirusa musieli zmienić taktykę – ze szpitala przenieśli się pod okna.
Wiele osób, odwiedzających Dolinę Chochołowską, niszczy rosnące tam krokusy, które - jak wiadomo - są pod ochroną. Co za to grozi turystom? Jak tłumaczą się ludzie, którzy zadeptują lub zrywają kwiaty? Reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger rozmawiał z Hanią i Kazikiem - wolontariuszami, którzy zgłosili się do pilnowania krokusów.
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Jurka Owsiaka, aby zapytać o której godzinie i w jakich krajach wystartuje tegoroczna akcja, jakie imprezy odbędą się w ramach WOŚP, dla kogo będą zbierane pieniądze, ilu jest wolontariuszy, jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały i czy będzie światełko do nieba.
"To wspaniałe uczucie, gdy wydobywa się żywych ludzi spod zawalonych domów. Jest to prawdziwy cud" - powiedział ratownik Rafael Rocha, na którego oczach zawalił się jeden z budynków. Bez zastanowienia ruszył na pomoc potrzebującym. To tylko jeden z ratowników ochotników, którzy ratowali ofiary trzęsienia ziemi, które miało miejsce 19 września w Meksyku. Poznajcie niezwykłych ludzi, którzy postanowili poświęcić życie potrzebującym.
Ta historia ukraińskich psów obiegła cały świat. Pies przez dwa dni ogrzewał własnym ciałem ranną sukę, swoją siostrę, która leżała na torach. Kiedy nadjeżdżał pociąg, kładł się obok niej. W Dzień Dobry TVN wolontariusze, którzy zostali poinformowani o zwierzętach przez maszynistę, Wiera Romanowa i Denis Małafiejew opowiedzieli o przeprowadzonej akcji ratunkowej. Jak zwierzęta znalazły się na torach? Czy wróciły do swoich właścicieli? Czy suczka Luci jest już zdrowa?
Antoni i Franciszek Brzezińscy są wcześniakami. Tuż po urodzeniu chłopcy trafili do inkubatorów, które szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz są już w domu razem z rodzicami - Anną Żebrowską i Pawłem Brzezińskim. W podziękowaniu za możliwość skorzystania ze sprzętu ofiarowanego przez WOŚP Anna i Paweł postanowili, że cała ich rodzina zaangażuje się w zbieranie pieniędzy dla Orkiestry. W ten sposób bliźniaki zostały najmłodszymi wolontariuszami świata. Zobaczcie, jak ludzie reagowali na malutkich wolontariuszy i ile udało im się zebrać pieniędzy.
Dobrowolki to ekipa wolontariuszy, którzy bezinteresownie pomagają uciekinierom z krajów ogarniętych wojną. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy członków grupy: Macieja Bulandę oraz Filipa Niedenthala, aby powiedzieli nam o swojej inicjatywie. Jak można ich wesprzeć? Czego potrzebują uchodźcy?
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak wyglądają przygotowania? Ilu wolontariuszy będzie zbierało pieniądze w tym roku? Czy będzie wśród nich Łukasz Berezak - chłopiec, dla którego - w podziękowaniu za zaangażowanie w akcję WOŚP - zorganizowano specjalny koncert. Na co zostaną przekazane zebrane pieniądze? Dzień Dobry TVN gościł w siedzibie fundacji WOŚP w Warszawie.