W sylwestra wolontariusze OTOZ Animals będą patrolowali ulice. "To najtrudniejsza noc w roku"

W Sylwestra wolontariusze OTOZ Animals będą patrolowali ulice. "To najtrudniejsza noc w roku"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Przedsylwestrowe inspiracje
Przedsylwestrowe inspiracje
Jak Blanka Lipińska spędza tegorocznego sylwestra?
Jak Blanka Lipińska spędza tegorocznego sylwestra?
Taneczne SOS przed sylwestrem
Taneczne SOS przed sylwestrem
Tradycje noworoczne w Polsce
Tradycje noworoczne w Polsce
Sylwester last minute
Sylwester last minute
Przetańczyć stopą chcę całą noc
Przetańczyć stopą chcę całą noc
Sylwester z dziećmi nie musi być nudny!
Sylwester z dziećmi nie musi być nudny!
Sylwestrowy patrol Animalsów z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt wyruszy na ulice. Wolontariusze będą szukać zbłąkanych zwierząt. Więcej na ten temat opowiedziała w Dzień Dobry TVN Małgorzata Kukuła, dziennikarka TVN24. Jakie jeszcze newsy przekazała?

Wolontariusze z OTOZ Animals w sylwestra wyjdą na ulice

Sylwestrowa noc to dla wielu zwierząt najtrudniejszy czas w roku. Dlatego OTOZ Animals zorganizowało sylwestrowy patrol, który będzie przyjmował zgłoszenia całą noc, a wolontariusze wyjdą na ulicę w poszukiwaniu spłoszonych petardami zwierzaków.

- Dla nas jest to rozrywka, a dla zwierząt jest to najtrudniejsza noc w roku (...). Sylwestrowy patrol Animalsów wyrusza o godzinie 21, wyjeżdżamy do miejsc, gdzie będziemy otrzymywać sygnały o zaginionych zwierzętach - wyjaśniała Ewa Gebert z OTOZ Animals

- Będziemy działać na terenie całego województwa pomorskiego i w Warszawie. Będziemy całą noc jeździć, czekając na zgłoszenia rannych i bezbronnych zwierząt - dodała.

Newsy w niedzielę 31 grudnia

Niedzielny przegląd newsów Małgorzata Kukuła zaczęła od polityki. - Premier Donald Tusk wygłosił noworoczne orędzie. A w tym orędziu mówił o pojednaniu i podkreślił, że to będzie najtrudniejsze zadanie. Premier dodał, że kończący się rok w historii Polski zapisze się jako czas przełomu i podziękował Polakom, za rekordową frekwencję w wyborach - przekazała Małgorzata Kukuła.

W newsowym przeglądzie nie zabrakło również niepokojących informacji. Turyści weszli na zamknięty szlak i nie mogli wrócić. - W górach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, szlaki są oblodzone i bardzo śliskie - zaznaczyła dziennikarka.

Nasza gościni poinformowała także o wypadku w Białce Tatrzańskiej. - Zderzyły się tam dwa samochody (...). Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala - podkreśliła.

Na koniec wspomniała o skokach narciarskich. - 72. Turniej Czterech Skoczni przenosi się z Oberstdorfu do Garmisch-Partenkirchen. Dziś po południu odbędą się tam kwalifikacje do noworocznego konkursu w skokach narciarskich - powiedziała Małgorzata Kukuła.

DD_20231231_Newsy_2_REP
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz więcej na TVN24.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Reporter: Małgorzata Kukuła

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz