Materiał promocyjny

Julia Curyło podbija świat sztuki. Czym inspiruje się przy tworzeniu obrazów? "Bujam w obłokach"

Artystka, która buja w obłokach
Artystka, która buja w obłokach
Źródło: Dzień Dobry TVN
Obrazy młodej artystki Julii Curyło cieszą się popularnością zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jak tłumaczy malarka, jej dzieła to wynik przenoszenia się do świata najskrytszych marzeń. Prace artystki można właśnie obejrzeć w Warszawie. Gdzie odbywa się wystawa?

Julia Curyło, czyli sukces polskiej malarki

Julia Curyło to młoda malarka, która podbija świat sztuki. Jest autorką ponad 60 wystaw w Polsce i na świecie. Antologię jej prac wydało prestiżowe brytyjskie wydawnictwo. Obrazy artystki znajdują się w państwowych kolekcjach sztuki, a także na zorganizowanej właśnie w stolicy wystawie.

- Te elementy, które się pojawiają, czyli jednorożce, kosmonauci, dmuchańce, często są zawieszone w przestrzeni między światami i myślę, że ja tak bujam w obłokach - tłumaczyła malarka w Dzień Dobry TVN.

- Duże formaty powstają w 2-3 miesiące, ale pracuję nad kilkoma rzeczami jednocześnie. Może jest to trochę ucieczka od rzeczywistości, przenoszenie się do świata marzeń, gdzie nie ma żadnych granic, ale gdy wracam z pracowni do domu to myślę, że wtedy twardo stąpam po ziemi - dodała.

Wystawa prac Julii Curyło

Mąż Julii również jest artystą. Grzegorz Gwiazda nie zajmuje się jednak malarstwem, tylko rzeźbiarstwem. - Zanim poznałem Julię, to znałem jej prace i one mnie fascynowały. To był tak inny, tajemniczy świat, że ciężko było mi uwierzyć w taką kreatywną siłę - powiedział.

Wyjątkowe, mistyczne obrazy polskiej malarki można zobaczyć na żywo. Wystawa prac Julii Curyło mieści się w Muzeum im. Bolesława Biegasa w Warszawie.

Dowiedz się o szczegółach w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości