Obrazy młodej artystki Julii Curyło cieszą się popularnością zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jak tłumaczy malarka, jej dzieła to wynik przenoszenia się do świata najskrytszych marzeń. Prace artystki można właśnie obejrzeć w Warszawie. Gdzie odbywa się wystawa?
Julia Curyło, czyli sukces polskiej malarki
Julia Curyło to młoda malarka, która podbija świat sztuki. Jest autorką ponad 60 wystaw w Polsce i na świecie. Antologię jej prac wydało prestiżowe brytyjskie wydawnictwo. Obrazy artystki znajdują się w państwowych kolekcjach sztuki, a także na zorganizowanej właśnie w stolicy wystawie.
- Te elementy, które się pojawiają, czyli jednorożce, kosmonauci, dmuchańce, często są zawieszone w przestrzeni między światami i myślę, że ja tak bujam w obłokach - tłumaczyła malarka w Dzień Dobry TVN.
- Duże formaty powstają w 2-3 miesiące, ale pracuję nad kilkoma rzeczami jednocześnie. Może jest to trochę ucieczka od rzeczywistości, przenoszenie się do świata marzeń, gdzie nie ma żadnych granic, ale gdy wracam z pracowni do domu to myślę, że wtedy twardo stąpam po ziemi - dodała.
Wystawa prac Julii Curyło
Mąż Julii również jest artystą. Grzegorz Gwiazda nie zajmuje się jednak malarstwem, tylko rzeźbiarstwem. - Zanim poznałem Julię, to znałem jej prace i one mnie fascynowały. To był tak inny, tajemniczy świat, że ciężko było mi uwierzyć w taką kreatywną siłę - powiedział.
Wyjątkowe, mistyczne obrazy polskiej malarki można zobaczyć na żywo. Wystawa prac Julii Curyło mieści się w Muzeum im. Bolesława Biegasa w Warszawie.
Dowiedz się o szczegółach w naszym materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Ignacy Liss o aktorstwie. Jak wyglądała ścieżka jego kariery?
- Wyjątkowe dzieło artysty ludowego. "To jest szopka mojego życia"
- Porzucił Warszawę dla polskiej wsi i sztuki. "Potrafi być niezły hardkor"
Reporter: Łukasz Kowalski
Źródło zdjęcia głównego: DDTVN