Joanna i Marta Krupa. Paulina, Agata i Jan Młynarscy oraz inne sławne rodzeństwa w polskim show-biznesie

Aktualizacja:
Rodzeństwo z powerem o zmaganiach w Azji

Show-biznes to nie tylko znane małżeństwa, ale także rodzeństwa. Wielu braci i sióstr wybrało medialną drogę zawodową. Niektórzy talent i predyspozycje odziedziczyli po znanych rodzicach, a inni sami od początku zapracowali na swoje nazwisko. 31 maja świętowany jest Dzień Rodzeństwa - przypominamy najsłynniejsze z nich.

31 maja obchodzimy Dzień Rodzeństwa. Z tej okazji przypominamy sławne rodzeństwa w polskim show-biznesie. Sprawdź, o kim się mówi. Z kolei 10 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzeństwa.

Mateusz i Matylda Damięccy

Rodzina Damięckich to jeden z największych aktorskich klanów w Polsce. Aktorami byli rodzice Macieja i Damiana Damięckich, a teraz tym zawodem zajmują się także ich dzieci.
Mateusz Damięcki pierwszy raz na ekranie pojawił się jeszcze jako dziecko. Z czasem stał się jednym z najbardziej popularnych aktorów swojego pokolenia. Matylda natomiast zadebiutowała w 1995 r. w jednym ze spektakli telewizyjnych. Później wycofała się nieco z życia publicznego.
Tęczowa rodzina - Alicja, Patrycja i Zoja
Tęczowa rodzina - Alicja, Patrycja i Zoja Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Sonia i Maja Bohosiewicz

Te siostry rozpoznaje chyba każdy. Wesołe, ambitne i z planem na siebie. Choć dzieli je duża różnica wieku, od zawsze stały za sobą murem i trzymały się razem. Gdy Maja miała 4 latka, Sonia zdawała już maturę. W końcu, kiedy starsza z sióstr wybrała aktorstwo, młodsza postanowiła pójść w jej ślady.

Paulina, Agata i Jan Młynarscy

Córki wybitnego artysty Wojciecha Młynarskiego mają młodszego brata Jana. O ile panie dobrze znane są szerszej publiczności, o tyle ich brat raczej nigdy nie wystawiał się na blask fleszy.
Najstarsza z rodzeństwa Agata wybrała dziennikarstwo, młodsza od niej Paulina na początku postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Z czasem poszła jednak w ślady swojej siostry i również zajęła się publicystyką. Najmłodszy brat Jan jest muzykiem. Na koncie ma występy m.in. z Cesarią Evorą, Kayah i Marylą Rodowicz.

Cezary i Radosław Pazura

Bracia są jednym z najbardziej podziwianych rodzeństw w polskim show-biznesie. Starszy Cezary jest ulubieńcem zarówno mediów, jak i publiczności. Dużą popularność zyskał dzięki popularnym serialom telewizyjnym oraz rolach w kultowych filmach, np. "Chłopaki nie płaczą". Natomiast młodszy z braci Radosław jest głównie aktorem serialowym.

Joanna i Marta Krupa

Joanna Krupa dała poznać się całemu światu na licznych pokazach mody, a w Polsce zasłynęła dzięki programowi TVN "Top Model". Nie każdy jednak wiedział, że gwiazda ma młodszą od siebie o 4 lata siostrę Martę.
Zdarzało się, że panie wspólnie brały udział w wielu sesjach fotograficznych. Jednak Marta próbuje bardziej swoich sił w muzyce. Jakiś czas temu Joanna Krupa pochwaliła się swoją siostrą:

Agnieszka i Urszula Radwańskie

Siostry Radwańskie połączył sport. Nie każdy wiedział, że nie tylko Agnieszka, ale także jej młodsza siostra wybrała tenis. Obie panie z ogromnym powodzeniem radzą sobie w tej dyscyplinie. Co ciekawe, Agnieszka i Ula nie lubią ze sobą rywalizować. - Nie jestem zadowolona, że wyeliminowałam siostrę. Na drugi raz będziemy uważnie przyglądać się losowaniu. Dziwne, że już w pierwszej rundzie trafiłam na Ulę - powiedziała kilka lat temu podczas wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Nowy Jorku.

Justyna i Magda Steczkowskie

Justyna Steczkowska i jej młodsza siostra Magda od zawsze oddane był muzyce. Obie kochają śpiewać, a ich style śpiewania bardzo się od siebie różnią. Panie wychowały się w dużej rodzinie. Mają jeszcze 4 siostry i 3 braci.

Łukasz i Paweł Golec

Bracia Golec od lat tworzą niezwykły muzyczny duet. Pasja do muzyki sprawiła, że są nierozłączni i występują razem na scenie jako "Golec uOrkiestra". Sami niejednokrotnie przyznawali, że łącząca ich więź jest wyjątkowa.
Zobacz też:
Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości