Gwiazdy

Robert Górski lada dzień będzie świętował 50. urodziny. "Cały czas czuję, jakbym miał między 27 a 33"

Gwiazdy

Robert Górski to znany artysta kabaretowy. 14 kwietnia będzie świętował 50. urodziny. Z tej okazji wybraliśmy się z nim na sentymentalny spacer po Warszawie.

Robert Górski to lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju. Jest też scenarzystą i odtwórcą głównej roli w serialu "Ucho Prezesa". Prywatnie – szczęśliwy mąż i ojciec. A jak wspomina swoje dzieciństwo i młodzieńcze lata?

Dzieciństwo Roberta Górskiego

Spacer z komikiem rozpoczęliśmy od warszawskiego Bródna, bo to właśnie tutaj spędził całe swoje dzieciństwo i kawałek dorosłego życia. Zresztą do dzisiaj w tym samym bloku mieszkają rodzice artysty.

- Przywieźli mnie tutaj jak miałem 5 lat. Przestraszyłem się sedesu, który tu był, bo byłem przyzwyczajony do takiego, gdzie się ciągnie i zlatuje woda, a tu trzeba było coś wcisnąć. Bałem się i zsikałem w majtki, bo nie byłem w stanie sobie z tym poradzić. Potem się nauczyłem, co zresztą z powodzeniem robię do dzisiaj – przyznał żartobliwe Robert Górski.

Na Bródnie artysta kabaretowy uczęszczał do szkoły podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera. Lata te wspomina bardzo miło. W placówce bowiem zakochał się w dwóch dziewczynach i nie mógł się zdecydować, którą wybrać. Wówczas też zaprzyjaźnił się z językiem polskim. - Miłość do Agnieszki i Dominiki nie udała się, ale ta do języka polskiego trwa do dzisiaj – mówił.

Studia na Uniwersytecie Warszawskim

Później z domu rodzinnego Robert dojeżdżał na Uniwersytet Warszawski, gdzie studiował na wydziale filologii polskiej. To właśnie tam poznał swoich kolegów, z którymi tworzy kabaret.

- Te studia bardzo mi się podobały też z tego powodu, że o ile w technikum miałem 30 chłopaków w klasie i ani jednej dziewczyny, to tutaj z kolei 6 dziewczyn przypadało na jednego chłopaka. Także bardzo dobra i zdrowa proporcja - zaśmiał się.

Pałac Kultury i Nauki

Z kolei w Śródmieściu, w kawiarni w Teatrze Dramatycznym, aktor występował przez dwa, trzy sezony co tydzień. Czuł się wtedy jak artysta przedwojenny. A w Teatrze 6. Piętro dwa lata temu Robert spędził pierwszego Sylwestra ze swoją żoną, która była wówczas w ciąży. I tak z Bródna, przez Śródmieście, dotarliśmy z artystą na Żoliborz. Kto tam na niego czekał? Co kabareciarz sądzi o swoich 50. urodzinach? Dowiesz się z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Kinga i Karolina Pruś w coverze przeboju zespołu Perfect. Posłuchaj ich wersji "Kołysanki dla nieznajomej"

Nagrody BAFTA 2021 rozdane. Pełna lista nominowanych i zwycięzców

Katarzyna Grochola o drobnych przyjemnościach. "Po roku oszczędzania mogłam zainwestować w przybory kuchenne"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Pozostałe wiadomości