Ralph Fiennes w nowej roli. Kiedyś grał Lorda Voldemorta w "Harrym Potterze", a teraz?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ralph Fiennes i jego wyjątkowe role
Ralph Fiennes i jego wyjątkowe role
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Film z udziałem Ralpha Fiennesa właśnie trafił do kin. Anna Tatarska przypomina inne kultowe role aktora. Skąd go znamy?

Kariera Ralpha Fiennesa - od "Wichrowych Wzgórz" po "King's Man: Pierwsza misja"

5 stycznia odbyła się premiera "King’s Man: Pierwsza misja". Rolę wpływowego Orlando Oxforda, który próbuje zapobiec wybuchowi I wojny światowej, odegrał Ralph Fiennes. Kreację aktora doceniła Anna Tatarska, która upodobała sobie konkretny fragment nowo powstałego filmu szpiegowskiego.

- Jedną z bardziej epickich scen jest ta, w której Orlando spotyka Rasputina, bo w filmie pojawia się wiele historycznych postaci. I oni tam wykonują walkę, która jest jednocześnie tańcem, a jej elementem jest lizanie rany - relacjonuje dziennikarka kulturalna.

Tatarska zwraca uwagę, że warto przyjrzeć się też wcześniejszym rolom Fiennesa. Przygodę z aktorstwem rozpoczął jako artysta teatralny. W filmie zadebiutował dość późno - miał wtedy trzydzieści lat. Wystąpił w "Wichrowych Wzgórzach" z 1992 roku u boku Juliette Binoche. Zauważony przez Stevena Spielberga zagrał w "Liście Schindlera" nazistę i komendanta obozu koncentracyjnego - Amona Götha. Za tę kreację nominowano go do Oscara i Złotego Globu. Otrzymał nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej.

- Ralph, jak był mały, chciał zostać malarzem, ale potem to aktorstwo zaczęło mu się jawić jako coś atrakcyjnego - tłumaczy w studio "Dzień Doby TVN" Anna Tatarska.

Fiennes miał siedmioro rodzeństwa i pochodził z artystycznej rodziny.

- Jego ojciec, oprócz tego, że był farmerem, był też fotografem. Matka pisarką, a właściwie wszyscy bracia i siostry zajmują się filmem, reżyserią czy aktorstwem - przypomina ekspertka od filmów.

Ralph Fiennes jako Lord Voldemort w "Harrym Potterze"

W serii filmów o Harrym Potterze Ralph Fiennes jest niemalże nie do poznania. Charakteryzacja przysłoniła twarz aktora, który wcielał się w złego czarnoksiężnika. Gwiazdor z początku nie chciał brać udziału w tej, jak się później okazało, kultowej produkcji.

- Za obsadę odpowiadała reżyserka castingu, z którą on już wcześniej pracował. Sam przyznaje, że kiedy tę propozycję dostał, to podszedł do tego nieco protekcjonalnie, pytając: "Co to jest za "badziew" dla dzieci?". Tak się składa, że chociaż Ralph dzieci nie ma, to jego siostry mają dzieci i jak zakomunikował rodzinie, że dostał taką rolę i chyba jej nie przyjmie, to siostra powiedziała mu w dużym skrócie: "Chyba cię pogięło. Czy ty wiesz, co to jest za materiał?" - zdradza Anna Tatarska, która miała przyjemność z nim kiedyś rozmawiać.

Czy praca na planie "Harry'ego Pottera" była wymagająca i jak poprawnie wymówić imię Fiennesa, by nie popełnić błędu? Tego dowiecie się z naszego materiału wideo.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości