harry potter

  harry potter

  Piwo kremowe to słynny przysmak z serii o Harrym Potterze. W Polsce można się go napić w kilku miejscach i podawane jest przede wszystkim w formie bezalkoholowej, chociaż w fabule książki było one tylko dla osób powyżej 16. roku życia, a zatem miało procenty. Przedstawiamy dwa proste przepisy na piwo kremowe alkoholowe i bezalkoholowe. Sprawdź je!

  Quidditch to nazwa, która z pewnością jest znana wszystkim fanom "Harrego Pottera" J.K Rowling. W książkach jej autorstwa ta dyscyplina rozgrywana była nad ziemią. W rzeczywistości została sprowadzona na ziemię, a zawodnicy zamiast czarodziejskimi miotłami posługują się rurkami PCV.

  Kilka miesięcy temu podczas rutynowych badań, 11-letnia Zuzia usłyszała diagnozę – złośliwy nowotwór kości udowej. W krótkim czasie okazało się, że są przerzuty na płuca. Aby pomóc jej w walce z chorobą, tata dziewczynki wpadł na wyjątkowy pomysł. Wiedząc, że córka jest wielką fanką Harry'ego Pottera, stworzył dla niej magiczny świat Hogwartu. O swoim przedsięwzięciu opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Nauczycielem Roku 2018 został miłośnik powieści o Harrym Potterze - Przemysław Staroń z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Chrobrego w Sopocie. Na szkolnego Nobla zapracował niestandardowym podejściem do młodzieży i edukacji. Przez swoich kolegów i uczniów jest doceniany za wykorzystywanie nowoczesnych metod nauczania i nowych technologii. Jak wpadł na pomysł, aby szkołę połączyć z magią? Dlaczego postanowił w swojej pracy wykorzystywać media społecznościowe? Czego się uczy od swoich uczniów? O swoim niezwykłym podejściu do edukacji Przemek opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  Bart Soroczyński jest międzynarodowym aktorem, który urodził się w Polsce. Jego rodzice to byli zawodowi artyści cyrkowi. Gdy miał 14 miesięcy rodzina przeprowadziła się do Kanady. W Londynie spotkała się z nim reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. Czy aktor pamięta swój pierwszy sceniczny występ? Jako młody chłopak Bart trenował sztukę cyrkową. Dlaczego porzucił ją na rzecz aktorstwa? Stresuje się, kiedy występuje na scenie? Jakie ma plany na przyszłość?

  Dzisiaj do polskich kin wchodzi film Piotruś Królik. W produkcji zagrał Domhnall Gleeson, irlandzki aktor znany z serii o Harrym Potterze i ostatnich części Gwiezdnych Wojen. W Piotrusiu Króliku gra Thomasa McGregora. Czy aktor jest podobny do granej przez siebie postaci? Jaką lekcję - według niego - można wynieść z tego filmu? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Anna Wendzikowska. Dlaczego Domhnall uznał, że nie będą przyjaciółmi? :)

  Daniel i Natalia Muniowscy poznali się w sieci. Połączył ich ulubiony bohater: Harry Potter. Po kilku miesiącach spotkań w Internecie postanowili zobaczyć się na żywo. Daniel przejechał 500 kilometrów, by zobaczyć się z ukochaną. I został już na zawsze. Czy wspólna pasja pomaga im w pokonywaniu trudów codzienności? Dlaczego ich córka nazywa się Liliana? Poznajcie historię miłości: do partnera, do dziecka i do książek.

  W Zambii na niebie ukazał się niezidentyfikowany kształt przypominający dementora z "Harry'ego Pottera". Takie zdarzenia zawsze sprawiają, że zadajemy sobie to samo pytanie: czy jesteśmy sami w Kosmosie? Jak wytłumaczyć dziwne zdarzenia, takie jak pojawianie się kręgów w zbożu, zadziwiające przypadki okaleczeń zwierząt i niezidentyfikowane obiekty latające na niebie? Istnieją różne teorie, np. zakładające, że UFO to rozpuszczana przez rząd kontrolowana plotka, mająca na celu przykryć ślady po wojskowych eksperymentach. Ile w tym prawdy? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to ufologa i dziennikarza Janusza Zagórskiego.

  J. K. Rowling dzięki swoim książkom o Harrym Potterze stała się ikoną popkultury i pisarką z najbardziej rozpoznawalnym nazwiskiem na świecie. Wyliczono, że zarabia ok. 5 funtów na minutę i jest bogatsza od samej królowej Elżbiety II. Pieniędzmi szczodrze dzieli się z licznymi fundacjami, które działają na rzecz chorych, dzieci i promocji czytelnictwa. Duże przekazy trafiają również na konta uniwersytetów. Dlaczego opowieści o świecie od którego dzieli nas tylko jedno tajemne przejście zyskały tak dużą popularność? O fenomenie autorki powiedziała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Na Dolnym Śląsku do zamku Czocha zjeżdżają z całego świata fani Harrego Pottera, aby przez kilka dnia poczuć się tak jak on. Grają w LARP, czyli live action role-playing. Na czym polega zabawa? Czy jest duże zainteresowanie tą grą? W kogo wcielił się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer? I w końcu, kto miał śmiałość nazwać go "łajzą"?

  A w czwartek w Dzień Dobry TVN... Doradzamy: cierpisz z powodu rozstępów? Powiemy Ci, dlaczego powinnaś być z nich dumna. Zaciekawiamy: Harry Potter made in Poland, czyli jak Filip Chajzer został czarodziejem. A wraz z Małgorzatą Rozenek udowadniamy, że piekielne metamorfozy czynią cuda. Dzień Dobry TVN to dobry początek dnia. Zapraszamy jutro o 8.00 w imieniu Ani i Roberta!

  Kenneth Branagh - brytyjski aktor, scenarzysta, reżyser i producent. Zagrał m.in. w filmach: "Mój tydzień z Marilyn" czy "Harry Potter". Jednak największą sławę przyniosły mu adaptacje dzieł Szekspira. Właśnie wyreżyserował najnowszą wersję bajki "Kopciuszek". Jakie zagadnienia chciał pokazać w filmie? Czy wierzy w przyjaźń w świecie filmowym? Jak definiuje sukces? Co go inspiruje? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

  Z aktorem, poetą, scenarzystą i gitarzystą w jednym rozmawiał na Off Plus Camera Andrzej Sołtysik. Jak David czuje się na festiwalu w Polsce, kto zmienił jego życie oraz jak wspomina pracę na planie filmu Luca Bessona "The Lady"?

  Daniel Radcliffe dorastał na planie filmu "Harry Potter". Seria opowieści o czarnoksiężniku uczyniła go najsławniejszym nastolatkiem na świecie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska dowiedziała się, czy Daniel wierzy w duchy, dlaczego mu "nie odbiło" oraz z jakiego powodu zaangażował się w obronę praw osób homoseksualnych.