Gwiazdy

Światła na Rafała Maćkowiaka. "Tutaj rzeczywiście finalizują się moje marzenia o teatrze"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski
Światła na… Rafała Maćkowiaka
Światła na… Rafała Maćkowiaka Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Rafał Maćkowiak uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych aktorów swojego pokolenia. Za co najbardziej lubi swoją pracę? Gdzie się widzi za dziesięć lat? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Rafał Maćkowiak o aktorstwie

Rafał Maćkowiak uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych aktorów. Ukończył Warszawską Akademię Teatralną. Zaraz po studiach debiutował na dużym ekranie. Już niedługo będzie można go oglądać w głównej roli w serialu "Herkules". Aktor od dwudziestu lat jest związany z Teatrem Rozmaitości w Warszawie. - Tutaj rzeczywiście finalizują się moje marzenia o teatrze, moje wyobrażenia o tym, czym teatr powinien być - mówił w rozmowie z Kingą Burzyńską Rafał Maćkowiak.

Aktor w szkole teatralnej poznał Adama Woronowicza. - Rafał był na roku u pani prof. Anny Seniuk. Przyszedł na egzamin aktorski, [...] i Rafał miał scenę z Agatą Buzek. Ja mówię, co tutaj robi ten koleś, w zasadzie tak naturalnie to robi, mówi, jest w zasadzie gotowy - ocenił Adam Woronowicz. Jego zdaniem Rafał Maćkowiak jest osobą, która nie odpuszcza. - Nie wyobrażam sobie Rafała, który pracuje w jakimś spektaklu i podchodzi do tego na zasadzie: dobra, jakoś to będzie. On tym naprawdę żyje, to jest dla niego mega ważne - dodał.

Rafał Maćkowiak prywatnie

Aktor prywatnie związany jest z projektantką Vasiną Maćkowiak. Poznali się podczas pracy nad filmem. - Grałem tam jedną z ról. Akurat działo się to m.in. w środowisku mody i Vasina była w charakterze konsultantki, specjalistki - mówił Rafał Maćkowiak. - Pierwsza rzecz, która była zauważalna to to, że Rafał był bardzo skromny, nie lubił grać pierwszych skrzypiec, nie był osobą, która ma potrzebę skupiania na sobie uwagi. To akurat mnie ujęło i miło zaskoczyło - dodała Vasina Maćkowiak, projektantka, żona Rafała Maćkowiaka.

Mało kto wie, że Rafał Maćkowiak po mieście porusza się przede wszystkim rowerem. - Jeżdżę przez cały rok. Rower to jest najlepszy środek transportu w Warszawie. Mało tego nie muszę się denerwować, że nie będę miał gdzie zaparkować. Jestem wielkim fanem roweru i cały czas jeżdżę na rowerze - mówił.

Warto dodać, że artysta przez wiele lat nie miał agenta i sam kierował swoją karierą. - Byłem tak mocno związany z teatrem, tak mocno skupiony na pracy w teatrze. Od czasu do czasu [...] odzywały się telefony bezpośrednio do mnie, bez pośrednika. Więc miałem tę możliwość brania udziału w różnych projektach. To się zaczęło kończyć. Bardziej mnie zaciekawiły, zaniepokoiły głosy, że wszyscy myślą, że ja jestem tak strasznie zajęty, a ja tak naprawdę [...] siedziałem w domu i czekałam na telefon - mówił.

O czym marzy? Gdzie widzi się za dziesięć lat? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości