W stylu Zorro lub Małysza. Jakie brody są obecnie najmodniejsze wśród mężczyzn?

Jak zadbać o męską brodę i włosy
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wąs, broda czy delikatny zarost? Wariantów męskiej fryzury twarzy jest wiele. Barber Damian Zakrzewski oraz absolwent szkoły fryzjerskiej Dominik Stec opowiedzieli w Dzień Dobry TVN o największych trendach w świecie męskiego zarostu. Na co zwrócić uwagę, by zawsze prezentować się schludnie i modnie?

Wąsy à la Zorro, Adam Małysz lub Dawid Podsiadło. Krótko przystrzyżone włosy pod nosem od kilku sezonów znów są modne. Klient który pojawił się w kawiarence DDTVN - Maciej Klocek - zażyczył sobie przystrzyżenia w stylu marszałka Piłsudskiego, więc eksperci w dziedzinie męskiego fryzjerstwa zajęli się jego metamorfozą.

- Dzisiaj nie ma tego, że jest modna jedna fryzura. [...] Kiedyś była jedna, wszyscy wyglądali tak samo - tłumaczył Damian Zakrzewski.

Czy wypada farbować brodę?

Według ekspertów, choć w męskiej modzie panuje pełna swoboda jeśli chodzi o długość włosów, to podstawą jest schludny efekt. Przydługie wąsy należy podkręcić i utrwalić, zaś odpowiednio przystrzyżona broda może nadać nowy kształt naszej twarzy. Modnym zabiegiem w ostatnim czasie jest też farbowanie brody, polegające na "coveringu". Przydymiona siwa broda może zyskać naturalny, ciemniejszy kolor by nie było ryzyka widocznego odrostu.

- Podkreślam słowo cover, bo to jest też dość istotne. [...] Odróżnia się tym, że delikatnie tylko przydymia i przyciemnia te siwe włosy, nadal zostając takim naturalnym lookiem. Przy każdym myciu się spłukuje - podsumował Dominik Stec.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes