Gwiazdy

Marek Kościkiewicz o pracy artystycznej i dzieciach. Jego 11-letni pasierb zaskakuje zainteresowaniami

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
35 lat pracy artystycznej
35 lat pracy artystycznejDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Marka Kościkiewicza nie trzeba nikomu przedstawiać. Muzyk w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji artysta wydał nową wersję kultowego utworu "Statki na niebie". Na scenie Dzień Dobry TVN wykonał piosenkę, a także zdradził, jakie ma plany na przyszłość.

Marek Kościkiewicz – kariera

Muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów. Marek Kościkiewicz na scenie obecny jest od 35 lat. W tym czasie współpracował z wieloma artystami m.in. z Kayah, Kazikiem, Varius Manx, Mafią, Andrzejem Piasecznym, Elektrycznymi Gitarami, Golden Life, Urszulą i Arturem Gadowskim. Jest reżyserem teledysków oraz pomysłodawcą duetu Kayah & Bregovic. Wyprodukował kilka płyt oraz skomponował piosenki dla najbardziej znanych artystów polskiej sceny muzycznej. Jego dzieła usłyszeć możemy także w reklamach. Z okazji jubileuszu artysta powraca na scenie z odświeżonym materiałem.

- Serie koncertów rozpoczną się jesienią, chociaż pierwszy odbędzie się 23 czerwca. Cykl koncertów jesienią, to będą kameralne sale, bliski kontakt z publicznością. Będą to nie tylko piosenki De Mono, ale także te pisane dla innych

Marek Kościkiewicz - rodzina

Artysta jest tatą czwórki dzieci oraz ojczymem 11-letniego Aleksandra, przyznał jednak, że już przed przyjściem na świat jego pociech, miał przydomek "ojciec". - W życiu nie ma przypadków – stwierdził muzyk.

Zdradził także, że tylko córka poszła w jego artystyczne ślady. Wybrała jednak sztuki plastyczne – jest grafikiem plastykiem. Natomiast zdolności muzyczne wykazuje syn partnerki Marka Kościkiewicza. - Z Weroniką wychowujemy Aleksandra. Jestem zaskoczony, bo 11-latkek, słucha jazzu, muzyki klasycznej i to sam z siebie, może coś z tego będzie – dodał.

Marek Kościkiewicz na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie artysta zaśpiewał znany utwór "Statki na niebie" w niecodziennej aranżacji. - Odświeżyłem tę piosenkę i jeszcze kilka innych z poprzedniego repertuaru. Chciałem ją zrobić trochę inaczej, trochę elektroniki, akustyki. W takiej wersji też będę grał ją na koncercie – podsumował.

Marek Kościkiewicz w piosence „Statki na niebie”
Marek Kościkiewicz w piosence „Statki na niebie” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości