Urszula świętuje 40-lecie na scenie. "Im dłużej żyję, tym więcej cech mojej mamy widzę w sobie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
"Dmuchawce, latawce, wiatr" a Urszula na scenie 40 lat
"Dmuchawce, latawce, wiatr" a Urszula na scenie 40 lat
Urszula w utworze "Z dnia na dzień"
Urszula w utworze "Z dnia na dzień"
Urszula - ikona polskiej sceny muzycznej
Urszula - ikona polskiej sceny muzycznej
Wszyscy znają jej hity m.in. "Rysa na szkle", "Na sen", "Konik na biegunach" czy też nieśmiertelny przebój "Dmuchawce, latawce, wiatr". W maju ukazała się jej biografia i wywiad rzeka. Ten rok jest dla niej wyjątkowy, ponieważ na jesień zaplanowała swoją trasę koncertową z okazji 40-lecia pracy artystycznej. Urszula o wyjątkowym jubileuszu opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

Kariera Urszuli

Urszula karierę rozpoczęła w 1977 roku, kiedy zdobyła Złoty Samowar podczas XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Prawdziwą eksplozję popularności przyniosły wokalistce lata 80. i współpraca z Budką Suflera. To właśnie dzięki kolaboracji z zespołem wokalistka poznała swojego kompozytora Stanisława Zybowskiego, który z czasem stał się jej mężem.

Bezpretensjonalna i utalentowana szybko zaskarbiła sobie sympatię publiczności. Dziś trudno wyobrazić sobie historię polskiej piosenki bez utworu "Dmuchawce, latawce, wiatr", który stał się popisowym numerem wokalistki.

- Bardzo się cieszę, że było mi dane taki przebój zaśpiewać - mówi po latach Urszula. - Cieszę się, że mam w swoim repertuarze taką piosenkę jak "Dmuchawce".

Po paśmie sukcesów Urszula zawiesiła karierę i wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Powrót do kraju okazał się również powrotem na scenę. Wokalistka przywiozła ze sobą materiał na nową płytę, która szturmem wdarła się na listy przebojów.

- "Białą drogę" kupiło ponad 800 tys. fanów - wspomina Marek Kościkiewicz. - Stała się po raz drugi ulubienicą publiczności i takie utwory jak "Na sen" i "Konik na biegunach" grały wszystkie stacje radiowe - dodaje.

Biografia Urszuli

Trwającą 4 dekady karierę Urszuli podsumowuje książka pióra Ewy Baryłkiewicz, która zachwyci nie tylko fanów artystki. To niezwykły obraz epoki, której estetyka znów wraca do łask. Pełna ciepła, humoru i dystansu - taka jest nie tylko publikacja, ale też sama wokalistka.

- Im dłużej żyję, tym więcej cech mojej mamy widzę w sobie - stwierdza piosenkarka. - Chociaż jak byłam mała, to mówiłam, że mój tata jest najpiękniejszy na świecie, a ja jestem do niego podobna. Widzę bardzo dużo cech mojej mamy, a ona zawsze robiła plany. Jak byliśmy u niej na święta w grudniu, to już pytała, gdzie robimy Wielkanoc. Zawsze te plany były dla niej bardzo ważne - podkreśla.

Urszula na Scenie Dzień Dobry TVN

Wizyta muzycznego gościa nie mogła obejść się bez występu na scenie Dzień Dobry TVN. Urszula zaprezentowała najnowszy utwór pt. "Z dnia na dzień" to z jednej strony bardzo udane nawiązanie do lekkich i melodyjnych piosenek z lat 80-tych, a z drugiej wyjątkowo współczesne podejście do warstwy instrumentalnej. Głos Urszuli płynie w nim swobodnie w elektronicznej scenerii, nadając utworowi chill-outowy charakter. To jedna z tych kompozycji, którą można określić mianem piosenki drogi. Pełny luzu vibe idealnie pasuje do letniej podróży w promieniach popołudniowego słońca.

Z okazji 40-lecia pracy artystycznej Urszula również uszy w podróż. Wokalistka zaplanowała trasę koncertową, na której planie znalazły się m.in. Warszawa, Kraków i Gdańsk. Podczas koncertów nie zabraknie takich utworów jak : "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Na sen", "Rysa na szkle" czy "Konik na biegunach", pojawią się być może także nowe piosenki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki / East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości