Gwiazdy

Macklemore wspomina walkę z uzależnieniem. "Gdyby nie odwyk, to dziś pewnie bym już nie żył"

Gwiazdy

Smutny chłopak siedzi pod ścianą

Macklemore szturmem podbił rynek muzyczny. Dziś z powodzeniem łączy życie zawodowe z rodzinnym. Zanim trafił na szczyt, borykał się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Jak wspomina, otarł się o śmierć.

Macklemore wygrał walkę z nałogami

Macklemore nagrywa muzykę od początku lat dwutysięcznych, jednak dopiero w 2013 roku udało mu się zrobić światową karierę. To wtedy rozgłośnie radiowe opanował jego singiel "Thrift Shop". Do dziś piosenka została odtworzona w serwisie YouTube ponad półtora miliarda razy. Obecnie życie prywatne rapera jest bardzo uporządkowane, 37-latek ma żonę i dwójkę dzieci, ale nie zawsze takie było. W młodości borykał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

Macklemore wspomina trudne czasy

W 2008 roku Macklemore trafił na odwyk i rozpoczął terapię. Udało mu się wygrać z nałogiem, ale nie odcina się od trudnej w przeszłości. W jednym z ostatnich wywiadów ponownie wrócił wspomnieniami do młodzieńczych czasów.

- Gdyby nie to, że mój ojciec zapłacił 10 czy 12 tysięcy dolarów za mój odwyk, to dziś pewnie bym już nie żył. Nie chcę dodawać dramaturgii, tak by po prostu było - powiedział w podcaście "People's Party with Talib Kweli".

Raper jest trzeźwy od kilku lat, jednak po wyjściu z odwyku dwukrotnie wrócił do używek. W 2014 roku przez stres i zmęczenie, w czasie trasy koncertowej, znowu zaczął palić marihuanę i brać pigułki. Zrezygnował też z uczęszczania na terapię. Po powrocie do programu 12 kroków założył rodzinę.

- Miałem wiele szczęścia, że trafiłem na 30-dniowy odwyk. Ludzie powinni wiedzieć, że w terapii nie ma nic złego - przekonuje dziś raper.

Problem uzależnienia od narkotyków jest bardzo częsty wśród amerykańskich raperów. W ostatnich latach branża pożegnała między innymi Maca Millera, Lil Peepa, czy Juice Wrlda. Każdy z nich zmarł na skutek przedawkowania środków odurzających.

Zobacz wideo: Macklemore posądzony o antysemityzm

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło zdjęcia głównego: kieferpix/Getty Images

Pozostałe wiadomości