Gwiazdy

Kot Stepan z Charkowa otrzymał prestiżową nagrodę w Cannes. Jego losy śledziły miliony internautów

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Kot Stepan wraz ze swoją właścicielką musiał uciekać z ostrzeliwanego Charkowa. Jego losy obserwowały miliony internautów. Teraz zwierzak otrzymał prestiżową nagrodę World Influencers and Bloggers Awards 2022. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

Stepan z Charkowa nagrodzony w Cannes

Po ataku Rosji na Ukrainę właścicielka Stepana zdecydowała się na opuszczenie ogarniętego wojną kraju. Ucieczkę z Charkowa relacjonowała na instagramowym profilu swojego kota. Jego losy śledziły miliony internautów, dzięki czemu stał się jednym z najsłynniejszych zwierząt na świecie i został nominowany do prestiżowej nagrody.

- Równolegle do Festiwalu Filmowego w Cannes odbywa się impreza stowarzyszenia blogerów i influencerów. I tam Stepan został wyróżniony za pomoc innym zwierzętom, które zostały uratowane z Ukrainy. Jemu i jego właścicielce udało się zebrać dziesięć tysięcy dolarów na to, by tym zwierzętom ratowanym z ognia wojny pomóc - tłumaczyła Sandra Hajduk-Popińska.

Kot Stepan czołowym influencerem

O profilu kota z Charkowa rozpisują się media na całym świecie. Stał się prawdziwą gwiazdą Internetu.

- Kota Stepana kochają też prawdziwy celebryci, bo np. Britney Spears opublikowała jego zdjęcia na swoim profilu. On ma 1,3 mln followersów na Instagramie i 0,5 mln na Twitterze - podkreśliła Sandra Hajduk-Popińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Tim P. Whitby/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości