Gwiazdy

Kim Kardashian zbezcześciła kultową suknię Marilyn Monroe? "To był wielki błąd"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Kim Kardashian i jej wystąpienie podczas tegorocznej Met Gali niesie za sobą echa skandalu. Kreacja Marilyn Monroe, w której wystąpiła, zrobiła wrażenie na całym świecie. Sam projektant kultowego stroju ma jednak pewne zastrzeżenia.

Met Gala 2022 i skandal wokół Kim Kardashian

Organizatorzy tegorocznej Met Gali poprosiła uczestników o ucieleśnienie wielkości okresu od 1870 do 1890 roku, czyli Gilded Age New York (Złoty Wiek Nowego Jorku). Czas ten przypada na okres spektakularnej architektury, pięknych parków i placów, wykwintnych rezydencji i pałacowych budynków użyteczności publicznej, a także szybkiego wzrostu gospodarczego. Choć od wydarzenia minęło już kilka tygodni, Kim Kardashian nadal nie schodzi z nagłówków prasy w tym temacie.

"#BezCukru z Oskarem Netkowskim"

#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/14

Celebrytka wybrała na tę okazję kultową kreację projektu Jeana-Louisa, w której Marilyn Monroe śpiewała "Happy Birthday, Mr. President" Johnowi F. Kennedy'emu w 1962 roku. Zachwyciła gości, ale nie uniknęła też skandalu. Kim postawiła sobie poprzeczkę dość wysoko, a wszystko przez to, że jak najwierniej chciała odwzorować swoje wystąpienie w kreacji Monroe. Sęk w tym, że nie miała figury legendarnej aktorki. Kilka tygodni przed imprezą zaczęła intensywnie "pracować" nad swoją sylwetką. W wywiadzie dla "Vogue’a" pękła i zdradziła, że przez prawie miesiąc "głodziła się", całkowicie zrezygnowała z cukrów i węglowodanów, by zmieścić się w ikoniczną kreację. Efekt – w cztery tygodnie zrzuciła ponad 7 kg.

Kim Kardashian w ogniu krytyki

Projektant sukni, Bob Mackie, nie jest zadowolony z decyzji o udostępnieniu kreacji Kardashiance. 82-latek ma konkretne powody, dla których uważa, ze celebrytka zbezcześciła jego dzieło.

- Pomyślałem, że to był wielki błąd. Ona była boginią. Szaloną, ale boginią. Była po prostu olśniewająca. Nikt nie pozuje tak jak ona - mówił projektant w rozmowie z "Entertainment Weekly".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości