zwierzę

  zwierzę

  Patyczak rogaty to popularny owad hodowlany, który zachwyca nietuzinkowym wyglądem i zdolnościami kamuflażu. Opieka nad patyczakami i odżywianie ich nie należą do skomplikowanych i problematycznych. Co jedzą patyczaki hodowane w warunkach domowych?

  Łagodna natura, niewielkie rozmiary i piękne umaszczenie z pewnością mają duży wpływ na popularność chomika Roborowskiego. Cena, jaką trzeba zapłacić za zwierzątko, również nie jest wysoka, co sprawia, że gatunek tego chomika często wybierany jest do hodowli domowej. Przed zdecydowaniem się na chomika Roborowskiego warto wiedzieć, jakie ma wymaganie i w jaki sposób go oswoić.

  Papuga nimfa to jeden z najczęściej wybieranych przez polskich hodowców gatunków. Decyduje o tym nie tylko ciekawy wygląd tego ptaka – występuje w różnych odmianach barwnych, ale również łatwość w hodowli i kontaktowość. Nimfy mogą mieszkać zarówno w wolierze wewnętrznej, jak i zewnętrznej, o ile jest ona zadaszona.

  Sucha karma dla kota to bardzo dobre uzupełnienie codziennej diety futrzanego przyjaciela. Należy zadbać o to, aby podawany pokarm był bogaty w składniki odżywcze, odpowiedzialne za prawidłowy rozwój zwierzęcia. Dobre suche karmy dla kota mogą zapewnić nie tylko zdrowie i kondycję, ale również pozytywnie wpłynąć na wygląd pupila.

  Dbanie o higienę jamy ustnej czworonoga jest jednym z wielu obowiązków właściciela. Gryzienie jest w pełni naturalnym zachowaniem. Pies w ten sposób rozładowuje emocje, wypełnia swój wolny czas oraz usuwa kamień zalegający na zębach. Naturalne gryzaki dla psów mają aromatyczny zapach, w przeciwieństwie do tych wykonanych z gumy lub kauczuku.

  Uprząż dla konia to element niezbędny podczas powożenia bryczką. Jej złe dopasowanie może prowadzić do poważnych kontuzji u zwierzęcia. Przed zakupem uprzęży warto więc poznać jej budowę oraz rodzaje, tak by dobrać najlepiej dopasowaną do naszych wymagań i preferencji.

  Jest kilka motywów, które wyjątkowo chętnie wykorzystuje tradycyjna japońska sztuka origami – zwierzęta są wśród nich zdecydowanie na pierwszym miejscu. Można je składać na wiele różnych sposobów: od prostych projektów z kółek lub kwadratów, po skomplikowane formy wpisujące się w założenia origami modułowego. Przedstawiamy sposoby na zwierzątka z origami, z którymi poradzą sobie i dzieci, i dorośli.

  Kliker dla psa wykorzystywany jest w celach szkoleniowych. Za jego pomocą zwraca się uwagę zwierzęcia na dobrze wykonaną czynność. To polecana przez behawiorystów metoda, którą można stosować u wszystkich psów, bez względu na wiek i rasę.

  Świnka morska pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie stała się popularnym przysmakiem kulinarnym. Świnka morska jest daniem narodowym w Peru, jada się ją również w Boliwii, Kolumbii i Ekwadorze. Dziś kawia jest także – obok chomików czy większych czworonogów – jednym z najbardziej pożądanych zwierzątek domowych.

  Kocyk dla psa ma podobne zastosowanie jak w przypadku ludzi. Wykorzystuje się go do okrycia, zapewniając zwierzakowi ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Warto zastosować go także jako narzutę na kanapę, w sytuacji, gdy pupil mocno linieje. Kocyki sprawdzą się również jako przytulne i komfortowe legowisko dla czworonoga, które odizoluje go od zimnej podłogi.

  Skąd się bierze agresja u psa i jak sobie z nią radzić? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Dawidem Zawadzkim, instruktorem szkolenia psów i aktorem. Jak komunikować się z psem? I jakie błędy najczęściej popełniamy?

  Ze spacerów psy, oprócz dobrych wspomnień, mogą przywlec ze sobą pasożyty. Czym jeszcze mogą się zarazić będąc na dworze? Które z tych chorób mogą być śmiertelne? Jak uchronić przed nimi zwierzaka? Czy częste odrobaczanie psa może mu zaszkodzić? Czy psie pasożyty mogą przejść na człowieka? O tym w Dzień Dobry TVN mówił lekarz weterynarii Franek Paśko.

  "To tak jakby przez 20 lat mieć 2-letnie dziecko, które potrzebuje ciągłej atencji" - mówi o opiece nad lemurem Jagoda Kozyra. Jej chłopak Dominik Sajdek postanowił udomowić lemura Scotta. Teraz są nierozłączni. Jak wygląda opieka nad tym zwierzęciem? Czy lemura można porównać z jakimkolwiek innym pupilem?

  Mówi się, że kot kotu nierówny i w Dzień Dobry TVN nasi goście: zoopsycholog Antonina Kondrasiuk i hodowca kotów Beata Szutko-Goworek potwierdziły tę tezę. Okazuje się jednak, że charakter kota nie jest zależny od jego rasy, a od tego, jak był wychowany. Jak więc dobrać kota do naszej własnej osobowości i trybu życia? I kto nie powinien decydować się na adopcję futrzanego przyjaciela?

  Z punktu widzenia nauki odtworzenie zwierzęcia na podstawie DNA jest już możliwe. Mimo iż, w tej chwili kosztuje to około 100 tysięcy dolarów i ... jest zakazane prawnie, to jedna z lubelskich firm ma w swojej ofercie "Pamiątkę DNA". Na czym polega ta usługa i czy na podstawie danych przechowywanych w takiej postaci, będzie możliwe sklonowanie zwierzęcia za 20, 30 lat? W studiu Dzień Dobry TVN o swoich ukochanych czworonogach i stosunku do ich ewentualnego klonowania opowiedzieli nam: Dawid Woliński i Aneta Awtoniuk.

  Z badań University of Cambridge wynika, że dzieci czerpią więcej satysfakcji z relacji ze zwierzętami domowymi, niż z bratem czy siostrą! O tym jak ważną rolę w wychowaniu dzieci odgrywają zwierzęta rozmawialiśmy dziś z Małgorzatą Rozenek-Majdan, Ludwikiem Dornem i Rafałem Rutkowskim. Podzielacie ich zdanie?

  Dorota Sumińska: "Zwierzę, a szczególnie pies, jest stadną istotą. Dlatego rozpadanie się związku jest końcem świata, tak jak i dla małego dziecka, nagle wszystko się psuje. Pies nigdy nie zrozumie, że "para alfa" może się rozstawać". Problemy, rozwody i rozstania nie omijają par posiadających zwierzęta domowe. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jak możliwie bezstresowo przeprowadzić naszego pupila przez ten trudny moment w naszym życiu.