Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk wraca do walki. "Znowu się szykuję na ciężki bój"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Po dwóch latach wraca do klatki
Po dwóch latach wraca do klatki Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Joanna Jędrzejczyk po dwuletniej przerwie powraca do największej federacji MMA UFC. Mistrzyni w kategorii słomkowej do walki stanie już 11 czerwca. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o przygotowaniach do wielkiego powrotu. Zdradziła również, która z zawodniczek jest dla niej największą inspiracją.

Joanna Jędrzejczyk wraca do gry

Polka zmierzy się z Chinką Weili Zhang podczas gali w Singapurze. Ponowne spotkanie pań w oktagonie będzie rewanżem za walkę z marca 2020 roku. Wówczas, decyzją sędziów, minimalną przewagą wygrała jej przeciwniczka. Od tego czasu Joanna Jędrzejczyk zrobiła sobie przerwę. Skupiła się na swoim zdrowiu bo, jak sama podkreśliła, starcie z chińską zawodniczką było niezwykle wyczerpujące dla jej organizmu. Walka zapisała się jako jedna z najlepszych w historii.

- Wierzę w to, że kolejna będzie jeszcze lepsza i będziemy cieszyć oczy widzów na całym świecie - mówi Joanna Jędrzejczyk. - Weili Zhang dwie ostatnie walki toczyła o tytuł mistrzowski. To bardzo dobra zawodniczka sklasyfikowana z numerem drugim. Znowu się szykuję na ciężki bój. Po dwóch latach ciężkich treningów, ale bez startów, mam jeszcze lepszą formę. Wiadomo, że walka to walka i wszystko może się wydarzyć - dodała.

Inspiracja Joanny Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk do Polski wpadła z krótką wizytą. W rozmowie z Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem zdradziła, że nie będzie nawet czasu na wielkanocne śniadanie, jednak chwile spędzone z bliskimi niosą dla niej wyjątkową wartość. Sportsmenka wyjawiła również, kto był dla niej inspiracją.

- Czuję, że jestem silna i dużą inspiracją była dla mnie Anita Włodarczyk, która przez dwa lata zmagała się z kontuzją kolana - przyznaje. - Mówiła: "Aśka, lecisz z tym, ja to widzę i czuję". Jestem jej za to wdzięczna, bo dodała mi dużo sił. Powiedziała: "Po dwóch latach wróciłam po kontuzji bez startów i zdobyłam medal olimpijski".

Teraz, poza treningami, Joanna skupia się na utracie wagi. To konieczne, aby wystartować w swojej kategorii. Joanna Jędrzejczyk pomimo szczupłej sylwetki musi zgubić jeszcze dziesięć kilogramów.

- To jest bardzo ciekawe i zawsze mówię dziewczynom, które ćwiczą: "mierzcie obwody". Kilogram mięśnia jest optycznie mniejszy niż kilogram tkanki tłuszczowej. Najważniejsze jednak to czuć się dobrze w swojej figurze - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości