Gwiazdy

Jerzy Kryszak kończy 71 lat. Poza sceną artysta ma nietypowe hobby

Gwiazdy

Jerzy Kryszak to jeden z najbardziej cenionych artystów kabaretowych w Polsce. Satyryk obchodzi kończy w tym roku 71 lat. W rozmowie z Pauliną Krupińską oraz Damianem Michałowskim podsumował dotychczasową karierę, oraz opowiedział o swojej pasji do fotografowania... owadów.

Jerzy Kryszak kończy 71 lat

Jerzy Kryszak jest aktorem, kabareciarzem, satyrykiem. Artysta obchodzi właśnie 71. urodziny. Jakby podsumował swoją karierę? Który okres jest dla niego szczególnie cenny? - Najwspanialsze są dla mnie ostanie lata. Jednak tym, co na zawsze zostanie mi już w głowie, to jest stan wojenny i występy w Teatrze Ateneum. To był 1983 rok, wystawialiśmy wtedy "Hamleta". Aktorzy mieli zielone mundury i musieliśmy je przemalować na brązowe, żeby nie kojarzyły się z Wojciechem J. - mówił w Dzień Dobry TVN Jerzy Kryszak.

Teraz artysta nie musi już obawiać się cenzury i swój komediowy talent wykorzystuje do budowania relacji z wnukiem. - Dzieci za bardzo mnie nie tolerują i początki były trudne. Teraz jest już lepiej, nawet niedawno powiedział mi: " Śmieszny jesteś". Zupełnie nie wiem dlaczego - dodał ze śmiechem.

Pasja fotograficzna

Mało kto wie, że Jerzy Kryszak jest zapalonym fotografem. Satyryk od lat robi zdjęcia owadom. Ile potrzeba czasu, żeby wykonać jedno takie zdjęcie? - To zależy od owada. Pająki są bardzo spokojne, natomiast mrówki są histeryczne i bardzo ciekawskie. Czasami, aby uchwycić dobry moment, trzeba czekać godzinami - mówił w Dzień Dobry TVN Jerzy Kryszak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Agata Kulesza z trzema nominacjami do Orłów 2021. "Kocham swój zawód, ale najprzyjemniejszy jest, kiedy on kocha mnie"

Dorota Wellman: "Celebrytki nie inspirują nikogo do niczego". Kogo podziwia dziennikarka?

Anita Werner opiekuje się niepełnosprawnym tatą. "Wiem, jak to jest, gdy trzeba stanąć nagle przed wyzwaniem"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości