satyryk

  satyryk

  Jerzy Kryszak to jeden z najbardziej cenionych artystów kabaretowych w Polsce. Satyryk obchodzi kończy w tym roku 71 lat. W rozmowie z Pauliną Krupińską oraz Damianem Michałowskim podsumował dotychczasową karierę, oraz opowiedział o swojej pasji do fotografowania... owadów.

  Podstawowym kryterium podziału turystyki jest motyw podróży osoby wyjeżdżającej. Jedni wyjeżdżają gdzieś w celach poznawczych, inni po to, by odpocząć. Mówi się też o turystyce biznesowej, religijnej i zdrowotnej. Są też tacy, którzy szukają nowych wrażeń i smaków. O tym, czym kulinarnie przyciąga turystów Kraków rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z satyrykiem Andrzejem Mleczko i Radosławem Froncem, właścicielem kilkunastu krakowskich restauracji. Gdzie w Krakowie jada Andrzej Mleczko?

  Po długiej chorobie zmarł satyryk, artysta kabaretowy i autor ponad 2 tysięcy tekstów Wojciech Młynarski. Jaki był prywatnie? W Dzień Dobry TVN artystę wspominali: jego była żona Adrianna Godlewska oraz przyjaciele: aktor Marian Opania i Dariusz Michalski. Czym Wojciech Młynarski ich zaskakiwał, a czym zadziwiał?

  Napisał ponad 2 tysiące tekstów piosenek, które weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Nie potrafił pisać do końca pesymistycznie. Wiedział za to jak w niezwykły sposób przedstawić szarą polską rzeczywistość. Wczoraj, po długiej chorobie, zmarł Wojciech Młynarski.

  Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Marii Czubaszek - polskiej pisarki, satyryczki, scenarzystki, felietonistki, dziennikarki i komentatorki. Słynęła ze szczerych i kontrowersyjnych wypowiedzi, które niejednokrotnie były szeroko komentowane. To ona kiedyś powiedziała, że im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej lubi zwierzęta. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lubianego przez Panią Marię Artura Andrusa, by powspominać jej postać. Opowiedział kilka anegdot z życia Pani Marii. Będzie nam jej bardzo brakować.

  Abelard Giza, popularny satyryk u nas na poważnie. Jego żarty dotyczą spraw moralnych i politycznych. Jakich tematów nigdy nie poruszy w swoich skeczach? Jak reaguje na krytykę? I co go śmieszy prywatnie? Z komikiem rozmawiała Dorota Wellman.

  Marek Raczkowski jest jednym z najbardziej popularnych rysowników satyryków w Polsce. Poprzez swoją twórczość często krytykuje otaczającą rzeczywistość. Jest laureatem wielu nagród. Po wielu lat udało mu się wyjść z uzależnienia od narkotyków. I właśnie o niełatwej walce o swoje życie opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej.

  35 lat na scenie. Mógł zostać piłkarzem, a został komikiem. Niespełniony trener piłki nożnej i pływania. Marcin Daniec to niekwestionowanie guru dobrego humoru. Po kim odziedziczył talent? Gościem Dzień Dobry TVN był... Daniec z Gwiazdami. Do Dańca i do różańca:). Opowiedział i córeczkach, i kobiecie swojego życia.

  Krzysztof Daukszewicz zaprosił nas do swojej hacjendy. Jest zapalonym wędkarzem, więc i nas złapał na haczyk:) Zobaczcie miejsce , w którym odpoczywa polski satyryk.

  Utraty zdrowia swojego i bliskich, utraty pracy, marnej emerytury, a może utraty statusu społecznego? A może nie boją się niczego i są wyjątkowo szczęśliwym narodem? Czego najbardziej boją się Polacy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy satyryków: Karola Paciorka oraz Włodka Markowicza.

  Pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marię Czubaszek - najbardziej cięty język polskiego show-biznesu, której Marcin Prokop powiedział, że "każdy szczyt ma swój Czubaszek". Czy naprawdę sypia w fotelu? Jakie jest jej największe marzenie? Co łączy ją z Napoleonem? Zobacz podsumowanie 2011 roku według Marii Czubaszek.